l5 Duizenden fans kwamen naar Stockholm om getuige te zijn van de finale tegen Manchester United. De verwachtingen waren hooggespannen, maar de winst en de trofee gingen naar Manchester. We hebben ons weer laten gelden in Europa! Ajax verslaat Celta de Vigo en over wintert daardoor in Europa. Het feest na afloop is logischerwijs groot. Groot feest bij Ajax na het bereiken van de eerste Europese finale in 21 jaar. Eredivisie. Ajax is uitgeput na de lange en moeizame wed strijd in de kwartfinale. PSV wint de topper met 1-0. Het verschil met Feyenoord is weer 4 punten, met nog maar twee duels te gaan. nuten. Zijn indrukwekkende spel is zelfs bondscoach Danny Blind niet ontgaan. De Ligt wordt opgeroe pen voor het WK-kwalificatieduel tegen Bulgarije en het oefenduel met Italië. Mede door blessures en schorsingen wordt de centrale verdediger steeds belangrijker voor Bosz. Tussen de duels met Kopenhagen door zet Ajax in eigen huis FC Twente aan de kant: 3-0. Dolberg is weer beslissend met twee goals. Een week na het Europese succes gaat het toch weer mis voor Ajax. In de uitwedstrijd tegen Excelsior komt Ajax niet ver der dan een gelijkspel: l-l. De laatste kans om nog in de titelrace te blijven volgt in de thuiswed strijd tegen Feyenoord. Lasse Schöne en David Neres laten de ArenA juichen. Ondanks de vele Ajax-kansen eindigt het duel 'slechts' in 2-l. Ajax deelt een tik uit aan de concurrent, maar deze koestert wel drie punten voorsprong én een beter doelsaldo. De spanning loopt nog verder op in de Eredivisie. Daags voor het gelijkspel van Feyenoord tegen PEC Zwolle (2-2) vermorzelt Ajax NEC in Nijmegen: l-5. Het verschil met de koploper is nog slechts één punt. Ajax leeft dus met een goed gevoel toe naar de Europese kwartfinale tegen Schalke 04. In een kolkende ArenA worden de Duitsers overklast en mogen ze blij zijn dat het slechts bij 2-0 blijft. Maar de klus is nog niet geklaard, in Gelsenkirchen kan de halve finale definitief worden bereikt. Het uitduel met Schalke blijkt lastig. Vooral als de Duitsers in de tweede helft binnen vier minuten twee keer scoren, waardoor de marge uit Amsterdam al is weggepoetst. Het wordt zelfs 3-0. Een uiterste krachtsinspanning van Nick Viergever (3-l) in de llle minuut en de 3-2 van Younes zorgen voor een geweldige afloop én ontlading bij alle Ajacieden. Ajax richt zich na het deba cle in Eindhoven vol op de Europa League. Bosz heeft anderhalve week om zijn team klaar te stomen voor de ontmoetingen met Olym-pique Lyon. De eerste wedstrijd tegen Lyon, in de ArenA, heeft even tijd nodig om te ontbranden, maar het is uiteindelijk genieten gebla-zen: 4-l. De eerste Europese finale sinds l996 lonkt voor de Ajacie-den. De klus moet worden geklaard in Frankrijk. Ajax heeft het in Lyon aanvankelijk uitstekend voor elkaar en neemt via een fraai stiftende Dolberg verdiend de leiding. Compleet uit het niets krijgen de tegenstanders toch weer hoop. Lyon slaat op slag van rust tweemaal toe. De thuisploeg gaat na de thee vol overgave op jacht naar meer goals. De 3-l valt pas elf minuten voor tijd, maar leidt een hels slotoffensief in. Ajax, dat zelf een aantal keer heeft nagelaten de wedstrijd te beslissen, moet vol in de ankers, zeker na een tweede gele kaart en dus rood voor Nick Viergever. Het is soms vrouwen en kinderen eerst, maar het resultaat mag er zijn. Ajax bereikt de Europa League-finale in Stockholm! In de finale treffen de Ajacieden een aantal (oude) bekenden. Oppo nent Manchester United heeft drie oud-Ajacieden in de selectie, waar van de namen van Daley Blind en Zlatan Ibrahimovic bij iedere Ajax- fan bekend zijn.Voor Timothy Fosu-Mensah geldt dat in mindere mate. Overigens ontbreekt Zlatan door een zware knieblessure in de eind strijd. Er wordt in het Amsterdamse kamp reikhalzend naar de eind strijd uitgekeken. Het wordt een teleurstelling. Ajax komt uitgerekend in de finale, voor het oog van tientallen miljoenen kijkers, te kort tegen een sluw Manchester United. José Mourinho's United gooit de boel potdicht en probeert met louter lange halen naar voren de rappe aanvallers te bereiken. Het is genoeg om Ajax te ontwapenen. De ploeg van Bosz komt geen moment in de wedstrijd en slikt bovendien al vlot een ongelukkige tegengoal. Een schot van Paul Pogba wordt door Davinson Sanchez van richting ver-anderd: l-0. Vlak voor rust wordt het ook nog 0-2 via Henrikh Mkhitaryan. Ajax kan een fantastisch seizoen in Europa niet bekronen met een prijs. Het verschil met Feyenoord blijft één punt. PSV is al afgehaakt in de Ontgoocheld druipen de Ajacieden af. Het zat er simpelweg niet in. titelstrijd wanneer Ajax op 23 april op bezoek gaat in Eindhoven. Het loodzware duel is een treffen tussen de nummers 2 en 3 van de Ronald Jonges

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 15