In de halve finale tegen Olympique Lyonnais werd het een spektakel en legde Ajax een stevige basis voor een plek in de finale. De uitwedstrijd was een beetje lastiger, maar op karakter werd de volgende stap gezet. Een plek in de finale. De start van het Europa League-avontuur begint voor Ajax uit bij Panathinaikos. In Athene wordt met 1-2 gewonnen. Het ver volg van de poulefase is ook voortvarend te noemen. In eigen huis wordt Standard Luik (1-0) verslagen en vanuit Vigo (2-2) wordt ook een puntje meegenomen. Europese overwintering wordt in de vierde wedstrijd al veiliggesteld, met de 3-2 zege op Celta de Vigo. Ook in de Eredivisie heeft Bosz zijn team inmiddels aan de praat gekregen. In de Klassieker in de Kuip etaleert Dolberg zijn niet geringe klasse. Hij produceert koelbloedig het enige Ajax-doelpunt van de wedstrijd: l-l. Een aantal weken later laat Dolberg weer van zich horen; in de ArenA tekent hij binnen achttien minuten voor een hattrick tegen NEC (5-0). In de Europa League krijgen de spelers die weinig aan spelen toekomen de kans van Bosz. Kenny Tete, Jairo Riedewald, Riechedly Bazoer, Mateo Cassierra en Vaclav Cerny mogen zich bewijzen. De 'tweede keus' stelt tegen Panathinaikos de groepswinst verrassend eenvoudig veilig met een 2-0 overwinning. Ook in Luik houdt het team van Bosz goed stand: l-l. Een week voor de winterstop verliest Ajax bij FC Twente: l-0. Op 18 december is het tijd voor de competitietopper Ajax - PSV De laatste wedstrijd voor de winterstop zal bepalen of Ajax in het kielzog blijft van Feyenoord, of dat PSV weer dichterbij de Amsterdammers komt. Davy Klaassen en PSV'er Siem de Jong tekenen voor een l-l gelijkspel. Vlak voor de winterstop eindigt het beker- avontuur van de Amsterdammers. Nadat Willem II en de Kozakken Boys zijn verslagen, gaat Ajax op bezoek in Leeuwarden. De wed strijd tegen Cambuur gaat verloren: 2-l. Een blamage. Na de winterstop kan Ajax zich dus richten op de Eredivisie en de Europa League. Davinson Sanchez behoort tot de opvallend ste Ajacieden in de eerste seizoenshelft. De Colombiaanse aanwinst weet zich al vroeg in het seizoen in de basis te spelen en verdwijnt hier niet meer uit. Week in week uit is hij uit blinker in het hart van de Amsterdamse defensie. De van Atlético Nacional overgekomen verdediger straalt meedogenloosheid uit en wordt een aantal keer uitgeroepen tot Ajacied van de Wedstrijd. Tijdens de winterse transferperiode is het niet bepaald rustig te noe men bij Ajax. Een aantal ontevreden spelers dat weinig minuten maakt onder Bosz kiest voor een vertrek. Bazoer verkast naar het Duitse VfL Wolfsburg. Daarnaast vertrekt ook Gudelj. De Serviër vervolgt zijn voetballoopbaan bij het Chinese Tianjin TEDA F.C. Ook Anwar El De Ligt drukt in de tweede seizoenshelft steeds nadrukkelijker zijn stempel op de defensie Ghazi verdwijnt halverwege het seizoen uit de selectie. De aanvaller gaat verder bij Lille OSC. De tweede seizoenshelft begint met twee uitduels. Op bezoek bij PEC Zwolle (l-3) maakt Justin Kluivert zijn debuut. Kluivert maakt als invaller meteen een goede indruk. Een week later gaat Ajax op bezoek bij FC Utrecht. Een wondergoal van Lasse Schöne levert 3 punten op, de ontlading is enorm bij de Ajax-spelers. Aan het einde van de transferperiode vinden er nog twee mutaties plaats in de selectie van Ajax. Mitchell Dijks wordt ver huurd aan Norwich City en de Braziliaan David Neres komt over van Sao Paulo. Eind februari wacht Legia Warschau in de zestiende finales van de Europa League. De heenwed strijd in Polen blijft doelpuntloos. Thuis wordt het ticket voor de kwartfinale veiliggesteld: l-0. Ajax wacht vervolgens een Europese tweeluik met FC Kopenhagen. In Denemarken wordt met 2-l verlo ren, Dolberg maakt het belangrijke uitdoelpunt. In Amsterdam weet Ajax een kwartfinaleplek te bemachtigen, 2-0-winst volstaat voor de volgende ronde. Uit tegen FC Kopenhagen staat Matthijs de Ligt in de basis. De l7- jarige centrale verdediger maakt sinds zijn debuut op 2l september voor de beker een uitstekende indruk en krijgt steeds vaker speelmi- D4

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 14