Ajax 1 Memorabel seizoen eindigt met Europa League-finale Het Europa League fotoverhaal van het begin tot en met de finale. Een gedenkwaardig seizoen in alle opzichten, maar helaas zonder prijzen. We kunnen alleen ons zelf prijzen. Het was een heel mooi seizoen en wat een finale! Maar eerst hierboven de plaatsing voor de halve finale. Ajax sluit het seizoen 2016-2017 zonder prijs af. De sublieme prestaties in Europa geven de voetbaljaargang toch volop kleur. Ajax bereikt de finale van de UEFA Europa League, maar verliest van Manchester United. In de Eredivisie blijft Feyenoord de Ajacieden een punt voor en wordt kampioen. Het trainingskamp in de zomer wordt belegd in het Oostenrijkse Zillertal. Bosz neemt 25 spelers mee voor de trainingsweek, inclusief talenten als Kasper Dolberg, Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt. Alleen de nieuwste Colombiaanse aanwinsten Mateo Cassierra en Davinson Sanchez en EK-ganger Arek Milik ontbreken nog in Oosten rijk. Laatstgenoemde vertrekt na zijn goede EK al snel naar Napoli. De resultaten in de voorbereiding zijn niet om over naar huis te schrijven.Van de zes oefenduels wordt er alleen gewonnen van AS Beziers: 0-2. De wedstrijden tegen Liefering (3-4), AFC (2-2), KAA Gent (0-2), Krylya Sovetov (1-2) en Olympique Marseille (2-2) eindigen in een teleurstelling voor de Ajacieden. Bosz begint zijn periode in Amsterdam dus niet met klinkende resultaten. Ajax treft in de derde kwalificatieronde voor de UEFA Champions League PAOK Saloniki. De 18-jarige Kasper Dolberg neemt tegen de Grieken de plek van Milik in als nieuwe aanvalsleider. De jonge Deen maakt meteen indruk; hij tekent voor de gelijkmaker na een 0-1-achterstand. In Griekenland wacht de Ajacieden desondanks een zware klus. In de terugwedstrijd is Davy Klaassen met twee goals de uitblinker. Ajax bereikt de play-offs van de Champions League. FK Rostov is de tegenstander. Thuis komt Ajax niet verder dan een 1-1 gelijkspel. In Rusland gaat het faliekant mis voor de Amsterdammers: 4-1. Ajax kan zich opmaken voor de poulefase van de UEFA Europa League. Ajax maakt niet alleen een valse start in de Champions League. Ook in de Eredivisie loopt de machine van Peter Bosz nog stroef. In de eerste drie duels wordt er alleen van Sparta (1-3) gewonnen. In de Amsterdam ArenA wordt Ajax verrast door Roda JC (2-2) en Willem II (1-2). Twee dagen na het tegen 0-3 gewonnen uitduel tegen Go Ahead Eagles maakt Ajax de komst van Hakim Ziyech bekend. De international van Marokko wordt voor 11 miljoen euro overgenomen van FC Twente. De creatieve middenvelder moet het team van Bosz meer schwung geven. Vervolgens begint Ajax te draaien, zowel in de Eredivisie als in de Europa League. Na de 0-3-zege in Deventer winnen de Amsterdam mers thuis van Vitesse met 1-0. Andre Onana blijkt een volwaardig vervanger van de naar FC Barcelona vertrokken Jasper Cillessen. 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 13