Op 10 februari 2017 overleed op 73-jarige leeftijd Piet Keizer, één van de grootste Ajax-voetballers ooit. Piet Keizer kwam als pupil naar Ajax en heeft nooit voor een andere club gespeeld dan zijn Ajax. In 490 officiële wedstrijden kwam hij 190 keer tot scoren. Hij was 34 keer Oranje international. Mei 2017 I mei: Ajax en FC Groningen bereiken overeenstemming over Django Warmerdam. De overgang naar de Groningse club is per I juli 2017. Hij speelde sinds 2003 in de jeugdopleiding van Ajax. Warmerdam speelde 52 officiële wedstrijden in Jong Ajax en scoorde daarin twee maal. 3 mei: De eerste wedstrijd in de halve finale voor de Europa League was een thuiswedstrijd voor Ajax en werd in de ArenA van Olympique Lyon gewonnen met 4-1. Voorafgaand aan de halve finale in de Europa League tegen Olympique Lyon waren de winnaars van de UEFA Cup in 1992 uitgenodigd. De helden van toen genoten onder leiding van Louis van Gaal van een prachtige wedstrijd. 5 mei: Ajax O14 kampioen van Nederland. De jonge talenten hadden vrij dagmiddag genoeg aan 3 punten om zich tot kampioen te kronen. Een simpele 3-0-overwinning op PSV was zodoende meer dan prima om de competitie te beslissen. Dillon Hoogewerf was met 2 goals de matchwinner. 6 mei: Ajax zaterdag 2 is evenals vorig seizoen, kampi oen van de reserve Hoofdklasse A. Na een ruststand van 3-0 werd GVVV 2 met 4-1 verslagen. 7 mei: Ajax - Go Ahead Eagles werd met 4-0 gewonnen. 7 mei: Kasper Dolberg werd uitgeroepen tot talent van het seizoen 20I6-20I7 en Davinson Sanchez werd verkozen tot beste speler van het seizoen en ontving de Rinus Michels trofee. II mei: De returnwedstrijd in de halve finale tegen Olympique Lyon werd met 3-I verloren, maar op resultaat gaat Ajax door naar de finale. 14 mei: De laatste wedstrijd uit tegen Willem II werd gewonnen met I-3, maar Feyenoord won zijn wedstrijd ook en werd Kampioen van Nederland. 19 mei: De Ajax vrouwen veroverden voor het eerst in de geschiedenis de landstitel door ADO Den Haag te verslaan (2-I). 20 mei: Ajax OI9 voor de vierde keer op rij kampioen van Nederland. Op Sportpark de Toekomst boekte het team van Aron Winter een 3-I-zege in de Mini-Klassieker. Dani de Wit, Zian Flem- ming en Ché Nunnely waren trefzeker. 22 mei: Ajax OI2 is zaterdag kampioen geworden. Op bezoek bij FC Utrecht werd er met 4-2 gewonnen, waardoor de talenten niet meer konden worden ingehaald door de concurrenten. 23 mei: Ajax OI5 is na een ruime zege Lands kampioen geworden. De talenten wonnen met 6-0 van stadsgenoot AFC. Naci Unuvar, Joshua Pynadath, Soulyman Allouch, Sontje Hansen en twee eigen doelpunten waren verantwoordelijk voor de eindstand. 24 mei: Finale Europa League in Stockholm. In de Friends Arena werd tegen Manchester United gespeeld om de beker en een ticket voor de CL-groepsfase 20I7-20I8. Ajax verloor helaas van een beter spelend Manchester United met 0-2. 29 mei: Ajax OI7 is kampioen geworden. In een thuiswedstrijd tegen Vitesse boekte de ploeg van Gery Vink een zwaarbevochten gelijkspel (I-I). Ajax had aan dat ene punt voldoende om kampioen te worden. Juni 2017 14 juni: Tijdens de Ajax Schalenavond is Ajax AI-speler Matthijs de Ligt uitgeroepen tot Talent van de Toekomst. De Ligt ontving de bijbeho rende Sjaak Swart Trofee uit handen van Mister Ajax zelf. 26 juni: Jong Ajax begon aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de Jupiler League onder leiding van het trainersduo Michael Reiziger en Winston Bogarde. In de adidas miCoach Performance Centre train den de beloften voor de eerste keer. 'Een eerste training is belangrijk om te zien hoe ver de jongens zijn en hoe ze terug zijn gekomen van vakantie', aldus assistent-trainer Bogarde. 29 juni: Ajax contracteert Issam El Maach. De doelman tekent in Amsterdam een contract dat ingaat op I juli 20I7 en een looptijd heeft van twee seizoenen, tot en met 30 juni 20I9. Issam zal met ingang van het seizoen 20I7-20I8 zich aansluiten bij de selectie van Ajax OI9. 30 juni: Ajax heeft over eenstemming bereikt met Benjamin van Leer en Roda JC over de directe overgang van de doelman naar Amsterdam. Van Leer tekende een contract met een looptijd van vier seizoenen, tot en met 30 juni 202I. De selectie van Ajax is zoals gewoon gestart met een bos- loop in het Amsterdamse bos. Donny van de Beek, vorig jaar derde, werd dit jaar de winnaar. Carel Eiting en Klaas-Jan Huntelaar werden respectievelijk tweede en derde. Nico Smith I0

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2017 | | pagina 10