Voor aanvang van de wedstrijd op 3 april tussen Ajax en PEC Zwolle werd als eerbetoon aan Johan Cruijff een mars gelopen van de Akkerstraat in Betondorp waar Cruijff opgroeide, naar de Amsterdam ArenA. Een groot aantal oud-spelers en supporters liepen mee in de mars. De Graafschap sluit Ajax 2015 af als herfstkampioen. Voor de wed strijd zag Noah Leembruggen kans de bal 2880 keer hoog te houden. 21 december: Op de Toekomst wordt het jaar afgesloten met de Kerstborrel. 24 december: Op 78-jarige leeftijd overlijdt na 55 jaar lidmaatschap geheel plotseling Adri Blekkenhorst, begeleider van de arbitrage bij het eerste elftal en Jong Ajax. Patric Ladru keert terug bij Ajax als hoofd jeugdscouting. Januari 2016 2 januari: In aanwezigheid van veel Ajacieden vindt op begraafplaats Westgaarde in Amsterdam de uitvaart plaats van Adri Blekkenhorst. 3 januari: Op de Toekomst wordt het nieuwe jaar ingeluid met een partijtje voetbal tussen de medewerkers van Ajax en de Veteranen, waarna 330 medewerkers en vrijwilligers de Nieuwjaarsreceptie bezochten. Hennie Henrichs overhandigt het 'Kistje van het bestuur' aan Jimmy Schinkel en Henk van Teunenbroek als vrijwilligers van het Jaar. Op 90-jarige leeftijd overlijdt voormalig eerste elftal speler en bestuurslid Klaas Bakker. 4 januari: Voormalig technische manager van FC Groningen Henk Veldmate wordt aangesteld als hoofd scouting. 9 januari: Tijdens het trainingskamp in Turkije (Belek) wint Ajax de oefenwedstrijd tegen HSV Hamburg (3-l).Abdelhak Nouri maakt in deze wedstrijd zijn officiële debuut in het eerste elftal. 10 januari: Op 86-jarige leeftijd overlijdt onze voormalige middenvoor uit de jaren '60 Wim Bleijenberg. 13 januari: Op de Toekomst verliest Ajax met 1-3 een ingelaste oefenwedstrijd tegen AZ. 15 januari: Met nieuwko mer Frenkie de Jong in de gelederen vervolgt Jong Ajax de competitie in de Jupiler League op de Toekomst met een 3-1 overwinning op Achilles '29. 16 januari: In de kampioenpoule voor A-junioren begint onze Al met een overwinning bij Feyenoord (0-2). 17januari: Frank de Boer begint de tweede helft van de competitie met een 0-1 winst bij ADO Den Haag. 18 januari: Jong Ajax behaalt een gelukkige over winning (2-3) bij Helmond Sport, dankzij twee eigen doelpunten in blessuretijd. 21 januari: Jong Ajax-speler Zakaria El Azzouzi wordt per direct tot en met 30 juni 2016 verhuurd aan FC Twente. 23 januari: In de Amsterdam ArenA wordt Vitesse met 1-0 verslagen. Een viertal nieuwe leden van de Ajax Academy Club ontvangt hun certificaat van lidmaatschap. De Zaterdagl wint van Achilles Veen en verschijnt voor de eerste keer in het linker rijtje op de ranglijst. 25 januari: In Almere boekt Jong Ajax haar vierde overwinning op rij tegen NAC en stijgt daarmee naar de 8ste plaats. 26 januari: Op een matige gras mat in de Amsterdam ArenA komt Ajax niet voorbij Heracles (0-0). 29 januari: Op de Toekomst winnen de Ajax Vrouwen van ADO Den Haag. Omdat concurrent FC Twente verliest bij PSV staan de Ajax Vrouwen steviger aan kop. 30januari: De Al (O/l9) gaat thuis onder uit tegen NEC (l-3). 31 januari: Het eerste elftal morst punten bij Roda JC (2-2) en verliest de koppositie in de Eredivisie aan PSV. Februari 2016 1 februari: Richairo Zivkovic keert van Willem II terug naar Ajax, Ruben Ligeon wordt vanuit Willem II verhuurd aan FC Utrecht, Yaya Sanogo keert terug naar Arsenal, Lerin Duarte wordt verhuurd aan NAC Breda en John Heitinga beëindigt per direct zijn carrière. 5 februari: Bij FC Eindhoven leidt Jong Ajax haar eerste nederlaag in 20l6. •De Ajax Vrouwen plaatsen zich voor de kwartfinale van de KNVB beker door Jong FC Twente te verslaan (0-l). 7 februari: De Klassieker wordt door Ajax gewonnen (2-l). John Heitinga neemt afscheid van voetbal en publiek. 9 februari: In de UEFA Youth League wint onze Al (O/l9) met 3-l van het Spaanse Sevilla en gaat door naar de volgende ronde. 12 februari: De Ajax Vrouwen winnen thuis van sc Heerenveen en vergroten daarmee de voorsprong op FC Twente met 7 punten. Jong Ajax gaat onderuit bij Telstar. 13 februari: In de competitie voor A-junioren gaat onze Al lelijk onderuit bij PSV (4-0). Op de Toekomst vindt het Jaarfeest plaats voor ouders van onze jeugdspelers. 14 februari: Met Hennie Spijkerman als hoofdcoach vanwege ziekte van Frank de Boer wint Ajax de lastige uitwedstrijd tegen FC Groningen (l-2). 19 februari: Ajax NV maakt de halfjaarcijfers bekend, met een winst van 2 miljoen euro. 21 februari: Voor de competitie wint Ajax thuis van Excelsior, waarin Lasse Schöne zijn l75ste wedstrijd voor Ajax speelt en Robert Muric met een invalbeurt zijn debuut maakt. 24 februari: In de UEFA Youth League bereikt onze Al (O/l9) de kwartfinale door de uitwedstrijd tegen Olympique Lyon te winnen (0-3) en is het Engelse Chelsea de volgende tegenstander. 28 februari: In de ArenA wint Ajax met 4-l van AZ. 29 februari: Jong Ajax behaalt op eigen veld een 4-l overwinning op FC Dordrecht. Maart 2016 2 maart: De directie van AFC Ajax belegt op l4 april 20l6 een Buiten gewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA). 6 maart: Met een 2-5 winst op AZ is de Al weer terug in de kampioensrace. In Tilburg wint Ajax ruimschoots van Willem II (0-4). 15 maart: De Al verliest in Londen met 0-l tegen Chealsea in de kwartfinales van de UEFA Youth League. 18 maart: Op de ll6de verjaardag van onze club, verliest Jong Ajax thuis tegen Jong PSV (l-2) en de Ajax Vrouwen spe len gelijk tegen FC Twente (l-l). 20 maart: In de kantine op de Toe komst vieren ruim 250 leden de ll6e verjaardag van de club met een brunch tijdens de cruciale wedstrijd PSV-Ajax (0-2). 24 maart: In een ziekenhuis in Barcelona overlijdt Johan Cruijff ten gevolge van long-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 9