Ajax heeft zijn eerste prijzen voor het seizoen 2015-2016 binnen. Op 8 augustus veroverden de Al- en Cl-junioren de Super Cup ten koste van respec tievelijk sc Heerenveen en FC Utrecht. Ook vorig jaar werden beide prijzen binnengehaald. Hopelijk kunnen we dit seizoen meer prijzen binnenslepen. beleefden 84 leden van de Bordjesclub, onder wie 8 nieuwkomers, de 70ste Reünie in het restaurant op de Toekomst. 31 oktober: Na Ajax- Roda JC (6-0) vond de in de Amsterdam ArenA de derde editie plaats van de Ladies Night. November 2015 2 november: Davy Klaassen verlengt zijn contract met Ajax tot en met 30 juni 2019. Jasper Cillessen, Anwar El Ghazi, Davy Klaassen, Jairo Riedewald, Kenny Tete en Joël Velman zijn door bondscoach Danny Blind opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands Elftal voor de oefeninterlands tegen Wales and Duitsland. 4 november: In Moskou wint de A1 de eerste wedstrijd in een tweeluik tegen Spartak Moskou voor de UEFA Youth League met 0-3. 6 november:Voor de UEFA Europa League speelt Ajax in de Amsterdam ArenA 0-0 tegen het Turkse Fenerbah?e. 7 november: De Ajax Vrouwen winnen de com petitiewedstrijd thuis tegen Telstar met 4-1 en blijven fier aan kop in de Eredivisie. 8 november: In Rotterdam eindigt de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord in 1-1. 10 november: Via een persbericht laat Ajax weten dat vanwege onoverbrugbare meningsverschillen met Wim Jonk over de invulling en de werkwijze van het technisch hart er gesprekken zijn gestart om uit elkaar te gaan. 11 november: Davy Klaassen verlaat het trainingskamp van het Nederlands Elftal. Jairo Riedewald en Anwar El Ghazi gingen hem eerder voor vanwege bles sures. 13 november: Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeel houders in de Amsterdam ArenA zijn Dolf Collee en Edwin van der Sar toegetreden tot de statutaire directie van AFC Ajax. Tevens is Leo van Wijk herbenoemd in de RvC van Ajax. 14 november: Helaas leiden de Ajax Vrouwen hun eerste nederlaag in de uitwedstrijd tegen FC Twente (3-2). 16 november: Via zijn column in De Telegraaf laat Johan Cruijff weten te stoppen als adviseur bij Ajax. 17 november: Spits van Jong Ajax Sam Hendriks debuteert als invaller in Jong Oranje tijdens de EK-kwalificatie-wedstrijd tegen Slowakije. 20 november: Voor de competitie winnen de Ajax Vrouwen tegen PSV hun 100ste wedstrijd. 20 november: De Al en A2 spelen de kwartfinale in de strijd om de KNVB beker. De Al wint met 3-1 en treft in de halve finale Vitesse in Arnhem. 21 november: De Zaterdag 1 wint thuis van Bennekom (2-1). 23 november: Voor de Jupiler League speelt Jong Ajax gelijk bij Jong PSV (3-3). 24 november: Jaap Stam behaalt zijn diploma Coach Betaald Voet bal (CBV). 25 november: Op de Toekomst overwintert de Al (O/l9) in de UEFA Youth League door ook de tweede wedstrijd van Spartak Moskou te winnen. 26 november: Door winst op Celtic in Glasgow (1-2) houdt Ajax zich vast aan de strohalm te overwinteren in de UEFA Europa League. Met een invalbeurtbeurt debuteert Donny van de Beek en scoort Vaclav Cerny de winnende treffer. 29 november: Na vier jaar wint Ajax weer eens een competitiewedstrijd bij PEC Zwolle (0-2), waarin Donny van de Beek debuteert. 30 november: In de laatste minuut verovert Jong Ajax op de Toekomst een gelijkspel (l-l) tegen koploper Sparta Rotterdam Na winst bij PEC Zwolle (1-3) sluiten de AjaxVrouwen 2015 af als koploper op de ranglijst. December 201 5 3 december: Ajax en Wim Jonk besluiten per direct uit elkaar te gaan. Ruben Jongkind toont zich solidair met Jonk en verlaat eveneens de club. 8 december; Jong Ajax wint (3-5) bij RKC. De AjaxVrouwen doen dat ook (0-4) bij sc Heerenveen. 10 december: Na het gelijke spel (l-l) tegen het Noorse Molde FK is Ajax definitief uitgeschakeld in de UEFA Europa League. 13 december: Voor de zevende keer op rij lukt het Ajax niet een competitiewedstrijd te winnen bij FC Utrecht (1-0). 14 december: Voor de play-offronde van de UEFA Youth League loot onze Al (O/19) tegen Sevilla. 17 december: Tijdens de Algemene Ledenvergadering spreken 350 aanwezigen, onder wie 324 stemge rechtigde leden, hun vertrouwen uit in de bestuursraad, aangaande het vertrek van Wim Jonk. Hennie Henrichs en Dick Schoenaker worden voor 3 jaar herkozen. 20 december: Met een benauwde 2-1 zege op 4 november

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 8