De Europa League uitwedstrijd tegen Molde werd geen succes met een teleurstellend gelijkspel als resultaat. Kansen genoeg maar niet scoren. Twee dagen later ging het tegen PSV niet veel beter. De mooie gelijkmaker van Amin Younes woog niet op tegen het teleurstellende spel. September 2015 1 september: In de eerste ronde van de UEFA Youth League loot de A1(O/19) tegen Schalke '04. 4 september: Ajax contracteert A-junior Matthijs de Ligt tot en met 30 juni 2018. 6 september: De Raad van Commissarissen maakt via een persbericht wijzigingen bekend binnen de directie en de Raad van Commissarissen. Edwin van der Sar wordt naast externe relaties ook belast met het voorzitterschap technisch hart. Na een jaar zal hij de rol van directievoorzitter op zich nemen. Dolf Collee treedt per direct af als commissaris en zal voor een jaar het directievoorzitterschap op zich nemen. Marc Overmars gaat zich volledig richten op en aan- en verkoopbeleid en de spelerscontracten als directeur spelersbeleid. Edwin van der Sar neemt als directievoor zitter de overige voetbalzaken in zijn portefeuille. Het technisch hart bestaat uit Wim Jonk, Dennis Bergkamp, Marc Overmars en Frank de Boer. 9 september: Onder leiding van Ger Boer werd tijdens de alge mene ledenvergadering een bezoek gebracht aan het Studiegebouw en presenteerden manager Frans Schoofs en supervisor Richard Renes de stand van zaken rond merchandising. 12 september: De Ajax A1 wint thuis met 2-1 van PSV A1. Uit bij FC Twente loopt Ajax in de 5e competitiewedstrijd de eerste twee verliespunten op (2-2). 14 september: Op de Toekomst boekt Jong Ajax tegen Telstar (4-1) de eerste overwinning in dit seizoen. 18 september: Ajax speelt de eerste wedstrijd tegen Celtic in de poulefase van de UEFA Europa League (2-2) de 500ste wedstrijd in de Amsterdam ArenA. 19 september: Het eerste zaterdag-seniorenteam verovert op de Toekomst tegen SDC Putten de eerste volle winst in de hoofdklasse. 20 september: Ajax wint uit bij Excelsior (0-2). 23 september: Na winst (2-0) op De Graafschap plaatst Ajax zich voor de derde ronde voor de KNVB beker waarin het een uitwedstrijd loot tegen Feyenoord. 25 septem ber: Ajax presenteert de jaarcijfers van het boekjaar 2014-2015 dat een nettowinst laat zien van 22 miljoen. Voor het eerst wordt Anwar El Ghazi opgenomen in de voorselectie van het Nederlands Elftal tegen Kazachstan en Tsjechië. 26 september: Ajax en amateur club SDZ tekenen een nieuwe samenwerkingsovereenkomst. 29 september: Het nieuwe studiehuis op de Toekomst, De School van de Toekomst, wordt door wethouder Simone Kukenheim en Ikey Waas, als stichter van de studiebegeleiding, feestelijk geopend. 30 september: De A1 (O/19) is in de UEFA Youth League van start gegaan met een uitoverwinning (2-3) op Schalke. Oktober 2015 1 oktober: In de tweede groepswedstrijd voor de UEFA Europa League bij Molde in Noorwegen komt Ajax niet verder dan een gelijkspel (1-1). 2 oktober: Anwar El Ghazi debuteert in de selectie van het Nederlands Elftal voor EK-kwalificatiewedstrijden met Kazachstan en Tsjechië. 3 oktober: De Ajax Vrouwen beëindigen in eigen huis de topper tegen FC Twente in 1-1. 4 oktober: Ajax gaat in de Amsterdam ArenA onderuit tegen PSV (1-2). Voorafgaand aan deze wedstrijd nam een aantal jubilarissen van voorzitter Hennie Henrichs de ver sierselen in ontvangst van 25-, 40- en 50 jaar lidmaatschap. 8 oktober: Op de Toekomst verliest Ajax een ingelast besloten oefenduel tegen Southampton (1-2). 9 oktober: Door winst bij PSV (1-3) veroveren de Ajax Vrouwen de koppositie in de Eredivisie. 13 oktober: Het Neder lands Elftal, met Kenny Tete, Jairo Riedewald en Anwar El Ghazi in het basisteam en Riechedly Bazoer op de bank, verliest in de ArenA van Tsjechië (2-3) en grijpt daarmee naast de laatste strohalm voor plaat sing voor het EK. 15 oktober: Adviseur Tsjeu La Ling vertrekt plotse ling bij Ajax. 16 oktober: A1 (O/19) wint op de Toekomst onder grote belangstelling afgetekend de Klassieker tegen Feyenoord met 5-1. 17 oktober: In Almelo wint Ajax de topper tegen nummer twee Heracles met 0-2. 19 oktober: De Raad van Commissarissen laat weten nog dit kalenderjaar twee nieuwe leden voor te dragen voor de benoeming van statutair directeur en directievoorzitter en kondigt aan dat Hans Wijers stopt als voorzitter van de RvC. 20 oktober: Donny van de Beek, Vaclav Cerny en Abdelhak Nouri verlengen hun contract bij Ajax tot en met 30 juni 2020. 21 oktober: Voor de UEFA Youth League wint de A1 op de Toekomst ook de tweede wedstrijd tegen Schalke (2-0) en treft in de volgende ronde Spartak Moskou. De F2 van Ajax wint het HETT-toernooi voor eerstejaars F-pupillen. 22 oktober: Vandaag wordt bekend dat bij ons erelid en clubicoon Johan Cruijff helaas longkanker is vastgesteld. Door een tegengoal in de laatste minuut wordt in Istanbul in de UEFA Europa League van Fenerbah?e verloren. 23 oktober: Spits Sam Hendriks maakt zijn eerste hattrick waarmee Jong Ajax thuis met 3-0 Fortuna Sittard verslaat. 25 oktober: Bij Vitesse speelt Ajax vandaag zijn 2000ste competitieduel in de Eredivisie (1-3). De eerste wedstrijd vond plaats in Amsterdam op 2 september 1956 tegen NAC Breda (1-0, doelpunt Loek den Edel). Bij alle wedstrijden in de Eredivisie wordt in de 14e speel minuut door alle aanwezigen geapplaudisseerd als blijk van steun aan Johan Cruijff in zijn strijd tegen longkanker. 28 oktober: In de Kuip gaat Ajax in de laatste minuut van de extra speeltijd ten onder tegen Feyenoord in de 3e ronde van de KNVB beker (1-0). De Fl van Ajax is winnaar van het HETT-toernooi voor Fl-elftallen, dat plaats vindt op de Toekomst. 30 oktober: Samen met een aantal genodigden 29 september

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 7