Ajax Foundation Life Skills Clinics A e 0 ie Zuidoost rit 24 De Ajax Foundation zal niet nalaten kinderen een leuke middag te bezorgen en ze uit te nodigen voor een wedstrijd. Zoals Ajax ook nooit zal vergeten de kinderen te bezoeken op momenten dat het hen goed uitkomt. Noord Zuidoost ■J^2163 Sinds seizoen 2013-2014 is de Ajax Foundation actief met de Ajax Life Skills Clinics. Iedere week worden er op 4 verschillende locaties clinics aangeboden aan de basisschooljeugd uit Amsterdam. Het programma heeft als doel de kansarme jeugd in Amsterdam mogelijkheden te bieden om op een leuke en professionele manier te sporten. Gebruikmakend van het imago van Ajax wordt de jeugd geënthousiasmeerd en krijgen ze normen en waarden, die bij Ajax hoog in het vaandel staan, bijgebracht. Sportiviteit in de breedste zin van het woord. Door de Ajax-spelers als voorbeeld te gebruiken wordt daarnaast het belang van eten van gezonde voeding bijgebracht. In de periode waarin wij nu bezig zijn met het programma blijkt dit een effectieve aanpak. De eerste clinic zijn de kinderen vooral bezig met zichzelf. Bij de derde en laatste clinic zien we vaak een heel ander beeld. Enkele voorbeelden hiervan zijn; Het groeten van de trainers voordat de training begint en er om een bal wordt gevraagd, het zelf initiatief nemen tot het handen schudden voor en na de wedstrijd, het uit eigen initiatief stilleggen van de training/partij als iemand valt en het bedanken van de trainers voor de training In de drie seizoenen waarin we nu actief zijn met het programma hebben we de onderstaande resultaten per stadsdeel geboekt. 4000 3000 2000 1000 0 Scholen Clinics 58 Kinderen 334 Met het programma Ajax Skills Clinics hebben in seizoen 2015 2016,52 scholen deelgenomen en zijn er 135 clinics aan totaal 3112 kinderen gegeven. Sinds de pilotfase in seizoen 2013-2014 is er dus een sterke groei doorgemaakt. Daarmee hebben we de doelstelling, het ver dubbelen van het aantal clinics en kinderen, ruimschoots gehaald. Zie nevenstaande diagrammen. Te zien is dat onze focus in eerste instantie ligt op Zuidoost. Met de uitbreiding naar de andere stadsdelen hebben we wederom een doel stelling behaald. Zoals in onderstaande figuur te zien is, zijn we momen teel in alle relevante stadsdelen van Amsterdam actief. Voor de komende periode (seizoen '16-'17 t/m '17-'18) ligt de nadruk vooral in de verdieping van het project Ajax Life Skills Clinics. Dit gaan wij doen door middel van het ontwikkelen van een Ajax-lespakket. Simone Freling en Ralph de Haan Activiteiten Ajax Life Skills en Clinics per stadsdeel.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 40