Ajax Academy Club 32 Oude tijden herleven.Vanuit de bestuursraad werd het idee geopperd de clubavond weer tot leven te brengen met daaraan gekoppeld een wekelijkse kaartavond. Na een keer proefdraaien werd op 10 maart officieel gestart. De belangstelling was zo hoopgevend dat het wel een vaste plek gaat krijgen. De Ajax Academy club is in 2007 opgericht met als doel oud-jeugdspelers blijvend aan Ajax te binden. Het is inherent aan de opleidingsfilosofie dat vele jeugdspelers na een lange periode in de jeugd opleiding deze op enig moment verlaten en hun carrière elders vervolgen. Het idee om de Academyclub op te richten is vormgegeven door de toenmalige commissie 'Ledenbeleid', onder aanvoering van Rob van Zoest. Nico Schlette, Floris Thoolen en Hans Bijvank hebben vele uren speurwerk gestoken in het terugvinden van oud-jeugdspelers, waarvoor veel dank. De Ajax Academy Club is bedoeld voor spelers die minimaal zes jaar deel hebben uitgemaakt van de jeugdopleiding en die tenminste één seizoen op de Toekomst hebben gespeeld. Sinds de oprichting zijn ruim 100 personen lid geworden, waaruit blijkt dat dit initiatief zeer gewaardeerd wordt. Prominente leden zijn o.a. Daley Blind, Davy Klaasen, Bas Kuipers en Sergio Hellings (momenteel jeugdtrainer). Sinds de oprichting van de Ajax Academyclub worden jaarlijks de certificaten uitgereikt aan spelers die aan de criteria voldoen en de jeugdopleiding verlaten, hetzij naar het betaald voetbal bij Ajax of hun carrière voortzetten bij een andere club. Voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen Vitesse kwam de Ajax Aca demy Club bijeen. Tijdens de jaarlijkse reünie van de club voor ex- jeugdspelers van Ajax ontvingen vier nieuwe leden hun lidmaatschaps certificaat. In totaal maakten dit keer bijna 40 leden van de AAC gebruik van de uitnodiging om bij de jaarlijkse reünie aanwezig te zijn. Ook genoten de Ajacieden uit heden en verleden van een buffet voorafgaand aan de wedstrijd in de Madrid-zaal. 'Als je zes jaar of langer bij Ajax hebt gespeeld, ben je een echte Ajacied', lichtte Ed Lefeber het idee achter de AAC verder toe. 'Het doel is om Ajacieden bij de Ajax-familie te houden. Om in elk geval in contact te blijven met Ajax. Dit certificaat staat voor het echte Ajax- gevoel. Je bent altijd welkom.' Van links naar rechts: Jordy Bruijn, Terry Lartey-Sanniez, Herman Arendse, Pelle Clement, Indy Groothuizen en Dick Schoenaker Teamleider Herman Arendse van Jong Ajax had de eer om de oorkon des aan de voetballers te overhandigen. Hij begon met Jordy Bruijn, die al sinds 2003 bij Ajax speelt. 'Dat hij onlangs zijn debuut voor Jong Ajax heeft gemaakt na bijna twee jaar(!) blessureleed verdiend een groot applaus', vertelde Arendse. Ook voor Terry Lartey-Sanniez had hij mooie woorden: 'Hij loopt alle snelle buitenspelers eruit.' En Indy Groothuizen kreeg eveneens alle lof toebedeeld vanwege het geduld dat hij moet opbrengen als Diede- rik Boer of Andre Onana zijn plek onder de lat bij Jong Ajax overne men. Arendse eindigde met het overhandigen van het mooie ingelijste diploma bij Pelle Clement: 'Pelle is een typische Ajax-speler. Hij kan overal op het veld spelen. Pelle is een laatbloeier die ik nog nooit zo goed heb gezien als dit seizoen.' Bestuursraadlid Jan Buskermolen trad op als ceremoniemeester en tevens was Dick Schoenaker van de Bestuursraad aanwezig. Ed Lefeber

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 39