Erfgoed In de Amsterdam ArenA werden de jubilarissen door de Bestuursraad geëerd met hun 25-, 40- of 50 jarig lidmaatschap. De oudste speler was Willy Schmidt (88) met 25 jaar lidmaatschap. De broers Edwin en Robin Kortlevers jubileerden tegelijk. Echt uniek. Wim Stuut spande de kroon met 50 jaar. In het seizoen 2015-2016 wilde het Erfgoed gestaag voortgaan op de ingeslagen weg, maar in september kwam het verzoek van de directie om versneld een 'Ajax Museum' te maken. Zowel Ajax als de Amster dam ArenA wilde de vele trofeeën en prijzen na jaren weer kunnen tonen aan het publiek. Het museumproject werd geleid door Sascha Smulders van Travel Events. Het Erfgoed hield zich bezig met het uitzoeken van de col lectie. Er kwam daarvoor een werkgroep die een globaal concept bedacht, dat gebaseerd was op een intern publieksonderzoek en er werden vijf ontwerpbureaus uitgenodigd voor een pitch. Na hun voorstellen bleven er twee bureaus over die wat meer uitgewerkte ontwerpen mochten presenteren en uiteindelijk viel de keuze op het bureau NorthernLights. Na een voorbereidingsperiode van februari t/m juni 2016 kon er half juli begonnen worden met de bouw en de inrichting. Medio augustus werd het project opgeleverd en werden de eerste bezoekers in de 'Ajax Gallery of Fame' rondgeleid. Het is geweldig dat de prijzen van Ajax voortaan weer door iedereen gezien kunnen worden, maar het is helemaal mooi dat vele erfgoed stukken nu uit de spelonken van het depot zijn gehaald. De totstandkoming van de 'Ajax Gallery of Fame' heeft van alle betrokkenen een grote inzet gevraagd. Voor het Erfgoed betekende het dat ondergetekende geheel werd vrijgesteld. Mijn werk werd overgenomen door erfgoedmedewerker Rianne van de Wetering, die zich dankzij de steun van de vaste vrijwilligers Hennie Schuurman, Jack Spijkerman en Max Flam volledig op haar taak heeft kunnen richten. Daardoor zijn er het afgelopen jaar nog eens 2500 objecten in Adlib ingevoerd: nieuwe objecten, veel boeken en de nodige entree bewijzen. Inmiddels, zijn ook alle foto's van het project 'Vele Ajacieden' getagd en voor 70 procent gecontroleerd. Bij dat controleren wordt Hennie Schuurman geassisteerd door de vrijwilligers Mark Stuy en Max Flam. Het Erfgoed had dit jaar op de Open Dag een eigen stand waarin veel oude foto's te koop werden aangeboden. Daarnaast hadden we de nodige boeken, waarvan we dubbele of drievoudige exemplaren hadden, evenals Ajax Magazines, zowel in hele jaargangen als losse exemplaren. Er werd goed verkocht en een herhaling volgend jaar zit er zeker in. Het Erfgoed mag zich inmiddels verheugen in een grotere groep vrijwilligers die hand- en spandiensten verrichten. Behalve de al genoemde Hennie Schuurman, Jack Spijkerman, Max Flam en Mark Stuy zijn ook Menno Pot en Sytze de Boer erbij gekomen. Daarnaast is er nog een twintigtal taggers dat regelmatig voor het Erfgoed aan de slag gaat. Om in stijl te blijven: 'Vele handen maken licht werk'. Carel Berenschot, erfgoed-coördinator Medewerkers Erfgoed Thijs Lindeman Ronald Pieloor Jan Buskermolen Tom van der Molen (Amsterdam Museum) Carel Berenschot Rianne van de Wetering Hennie Schuurman Jack Spijkerman Max Flam Mark Stuy Sytze de Boer Menno Pot

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 36