Studie- en Begeleidingscommissie 35 Edwin van der Sar zag op 29 september hoe de Amsterdamse wethouder Simone Kukenheim en grondlegger van de studiebegeleiding Ikey Waas De School van de Toekomst openden. In aanwezigheid van vele genodigden werden mooie woorden gesproken door o.m. studiemanager Ger Boer. Het seizoen 2015-2016 was een jaar van vreugde en verdriet. Nieuwe school Op maandag 24 augustus was de eerste studiedag van het nieuwe sei zoen op de Toekomst gepland. De bouw van onze nieuwe school was gestart op 18 mei en de verantwoordelijken wisten van onze planning af. Het was werkelijk een race tegen de klok. Met man en macht is door verschillende bedrijven en collega's gewerkt om de deadline niet te overschrijden. En het lukte. De school was precies op tijd klaar en de spelers konden op de eerste studiedag naar de nieuwe school. Een compliment aan een ieder die hun steentje hebben bijgedragen. Nieuw mentorensysteem In het seizoen 2014-2015 een nieuw begeleidingsconcept ingevoerd. Daarbij werden heterogene groepen uit een bouw (onder-, midden- en bovenbouw) gekoppeld aan een voetbalmentor. Onze studiegroe pen waren dus van dezelfde samenstelling. De nieuwe manier van werken in een nieuwe omgeving, maakten het spannend, voor zowel de spelers als de docenten. Opening school Op dinsdag 29 september was het dan eindelijk zover. De opening van de school was een feit. Met genodigden vanuit de gemeente Amster dam, het onderwijs, sportorganisaties en onze eigen collega's en spe lers, werd het een zeer interessante middag met veel speeches. De offi ciële opening werd verricht door onze oprichter en oud collega Ikey Waas. Ook zijn zoon Vigo had een geweldige bijdrage in de presentatie. College de Toekomst Het eerste jaar van onze nieuwe Mbo3-opleiding 'professioneel voet baller', was pittig. Alle spelers waren geslaagd voor het eerste jaar en ontvingen hiervoor het Mbo2-diploma. De startkwalificatie (minimum eis) was hiermee gehaald en hierdoor konden de meeste spelers zon der verplichtingen, zoals de leerplicht, hun tijd besteden aan het voet bal. We hadden weer een eerste jaargroep met de nodige ervaring, waarmee wij het nieuwe schooljaar zijn gestart. Omdat deze groep dit keer normaal van leeftijd was, konden wij ons voorbereiden op een eerste tweedejaars groep. Helaas werd er om verschillende redenen in april besloten te stoppen met de A2-selectie. Het besluit betekende dat vier spelers moesten stoppen met hun Mbo-opleiding en de over gebleven acht spelers gingen naar het tweede leerjaar. Samen met de eerstejaars hadden wij ondanks dit verlies, een record aan CdT-leer- lingen, namelijk 16. DMC Al vrij snel na de start van het seizoen kwam het plan om met de bovenbouwspelers meer te gaan trainen. Wij hadden al ervaring opge daan met het CdT, waarbij de spelers van het CdT drie ochtenden extra konden trainen. Na enig beraad werd besloten om de serieuze leerlingen (spelers) ook extra ochtenden te laten trainen. Daarvoor was wel toestemming nodig van de scholen. Na enige brieven, tele foontjes, e-mails en bezoekjes aan de verschillende scholen hadden wij een acceptabele groep spelers die extra mocht trainen. Start overleg met Caland In januari 2016 werd het studiebureau geconfronteerd met een inte ressante vraag: 'Kunnen jullie eens onderzoeken op welke manier wij extra kunnen trainen zonder dat de studie in gevaar komt?' Zoals bekend, werd er al sinds jaar en dag gewerkt vanuit het ijzersterke principe, dat de speler zo lang mogelijk in zijn eigen sociale omgeving blijft (thuis/school). Na lange overpeinzingen en informatie inwinnen werd besloten contact te zoeken met een TopsportTalent School (TTS, voorheen LOOTschool). De eerste gesprekken verliepen naar wens en er werd een werkgroep opgericht om bovenstaande vraag te onderzoeken. Na enkele maanden van intensief overleg werd besloten een samenwerking aan te gaan met het Caland Lyceum voor Vwo, Havo en Vmbo-t leerlingen.Voor de Vmbo-B en K werd een samen werking opgezet met het Calvijn College. Op 28 augustus is het nieuwe schooljaar gestart met een uniek studieprogramma, nl: dat de docenten van het Caland naar Ajax komen om les te geven. Ajax heeft er weer een uniek onderwijsprogramma bij. Ger Boer, manager onderwijs Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans, voorzitter Jaap Tielenburg Rob Ombre Ton Tielenburg Jur Ronner Ger Boer

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 35