De 70ste Bordjesclub werd ingeleid door Jack Spijkerman en onder het genoot van een drankje, een jubileumdiner, het herdenken van degene die ons zijn ontvallen en vanouds afgesloten met het Ajax Clublied. Harry Spett Overleden op 10 maart 2016 Was maar liefst 82 jaar lid van Ajax. Harry Spett is 92 jaar geworden. Johan Cruijff Overleden op 24 maart 2016 Was 58 jaar lid en erelid van Ajax Als voetballer uit Betondorp tegenover het Ajax Stadion in De Meer, was hij onnavolgbaar, geniaal en een leider binnen en buiten het veld, door een ieder gerespecteerd en een vernieuwer in het voetbal. De eerste gouden periode van de 70'er jaren bracht Ajax naast kampioenschappen, Europacups, Wereld bekers en Supercups, het wereldwijde respect, status en identiteit met onze spelstijl, voetbalfilosofie, met Johan als ons wereldwijde Ajax- boegbeeld en ambassadeur voor Nederland. Na zijn vertrek in 1973 naar Barcelona, keerde Johan begin 80'er jaren terug naar Nederland, eerst als speler en in 1985 als trainer van Ajax. Johan's maatschappe lijke betrokkenheid resulteerde in de oprichting van de Johan Cruijff Foundation in 1997, met als doelstelling sport te promoten voor alle kinderen, maar vooral voor kinderen met een handicap. In de afge lopen jaren was Johan zeer betrokken bij Ajax en perfectionist als hij was, ging hij altijd op zijn manier voor het hoogst haalbare. Met de woorden van onze voorzitter Hennie Henrichs eren wij onze nummer 14: 'Beste Johan, wij zijn jou eeuwig dankbaar voor je vele verdiensten en je blijft altijd in onze herinnering als de legendarische nummer 14 van Ajax.' Johan Cruijff is 68 jaar geworden Gert Bals Overleden op 20 mei 2016 Was 28 jaar lid van Ajax. Met Ajax, waar hij van 1965 tot en met 1970 onder contract stond, werd Bals vier keer kampioen (1966, 1967, 1968 en 1970). Op 28 mei 1969 speelde Bals met Ajax de eind strijd van de Europa Cup I, die in Madrid met 4-1 verloren werd van AC Milan. Gert was die wedstrijd aanvoerder en de eerste Neder landse keeper ooit in een Europacupfinale. Als lid van Lucky Ajax bleef hij verbonden aan de club. Gert Bals is 79 jaar geworden. Gerard Holsheimer Overleden op 3 juni 2016 Was 49 jaar lid van Ajax Gerard hoorde tot de vaste waarden van Ajax en was bij iedereen binnen de club bijzonder geliefd. Zijn aimabele, kalme aard verbond hij aan zijn werkzaamheid bij de club. Bij Ajax bekleedde Gerard vele functies waarbij de rol op de achter grond hem uitstekend beviel. Het maakte zijn inbreng en arbeid voor de club er niet minder om. Vanl968 tot aan 1977 was hij zowel lid van de Jeugdcommissie als leider van de C-junioren elftallen, in die periode hebben veel voetballers onder zijn vleugels het tot profes sional geschopt. In 1977 werd Gerard administrateur van de club. In die hoedanigheid werd hij mede het gezicht van Ajax en een aanspreekpunt voor velen. Vervolgens werd hij Manager Algemene Zaken met in zijn takenpakket onder meer de wedstrijdorganisatie van het eerste elftal en het ver tegenwoordigen van de club bij de lotingen voor Europese voetbal toernooien. Weer later werd Holsheimer aangesteld als directeur van de Toekomst. Na zijn pensionering bleef de band met Ajax hecht. Opnieuw als vrijwilliger was Gerard actief als begeleider van de UEFA delegaties bij de Europese thuiswedstrijden en zette hij zich bij de Future Cup in als begeleider van buitenlandse deelnemers. Ondanks een voortschrijdend ziektebeeld bleef Gerard Holsheimer zo vaak het kon, zoveel mogelijk wedstrijden van diverse teams van Ajax volgen. De herinnering aan Gerard Holsheimer zal altijd met de hartelijkheid die hem kenmerkte geladen zijn. Gerard Holsheimer is 73 jaar geworden 33

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 33