DiÖJedejla Zaterdag 4 Zaterdag 5 Zaterdag 3 26 Ajax 1 handhaafde zich in de middenmoot, de Zaterdag 2 werd kampioen, het derde elftal zakte af naar de 7e plek terwijl de Zaterdag 4 en 5 zich konden verheugen op een verdiend kampioenschap in hun afdeling. Met vele bekende gezichten startte het team van Marco Ruitenbeek weer aan een nieuw hoopvol seizoen in de reserve 1ste klasse. De start van het seizoen verliep goed en in de bekerpoule werd de volgende ronde bereikt. Het derde elftal, met merendeels veteranen in het team, krijgt het ieder jaar weer zwaarder in deze competitie, daar er tegen tweede elftallen gespeeld werd, met veelal jonge spelers. Dat is gaandeweg het seizoen ook te zien aan de resultaten die zeer afwisselend waren. De staf had een zware dobber om het team compleet te houden door o.a. blessures en schorsingen. Het jaarlijkse uitstapje, dit jaar naar Zuid Spanje, moest alles weer doen vergeten. Een nieuw kampioenschap zat er niet in en Ajax Zat 3 sloot het seizoen af als goede midden moter op een 6e plaats. Met de komst van Ajax Zat 5 werden de Ajax veteranen voortaan Ajax Zat 4 en spelen ze in de reserve 1ste klasse 35+. Gaat het Ajax 4 wederom lukken om een kampioenschap bij te schrijven? De competi tie ging voor het team van Jan Buskermolen zeer moeizaam van start. Door een golf aan blessureleed moesten er noodgedwongen aan het begin van het seizoen snipperdagen worden opgenomen opdat de spe lers konden herstellen. In de competitie waar Ajax 4 uitkomt, is het mogelijk om snipperdagen op te nemen tijdens het seizoen en de wedstrijden vervolgens later in te halen. Dit heeft goed uitgepakt, het team kon weer over genoeg fitte spelers beschikken, wat ook weer in de resultaten terug te zien was. De averij die aan het begin was opgelopen werd goed herpakt en Zaterdag 4 sloot het seizoen af met een kampioenschap en stond wederom met de schaal op het podium. Sinds dit seizoen heeft de Zaterdag van Ajax er een nieuw team bij: Ajax 5. Dit nieuwe team kwam uit in de Klassieke Veteranencompetitie met andere clubs die meer dan 100 jaar bestaan. De spelers van het derde zaterdagelftal wilden graag samen blijven voetballen, deden een voorstel om een team samen te stellen met spelers die ooit in de jeugdopleiding van Ajax hadden gespeeld, in één van de amateurelftallen of betaald voetbal in de leef tijd tussen de 35 en 60 jaar. En in het bezit van het zogenaamd Ajax- DNA. Doelstelling van Ajax 5 is vooral plezier en gezelligheid heb ben, onderlinge saamhorigheid creëren, onderling respect hebben en verbondenheid. In het eerste seizoen werden alle prijzen gewonnen: het openingstoernooi in augustus 2015 bij de Koninklijke HFC werd gewonnen, het Nieuwjaars toernooi om de zogenaamde Knoepert- bokaal (een beker met jenever) en ook kroonden de spelers van Ajax 5 zich in mei 2016 tot kampioen. Binnen één jaar ontstond een buitengewoon gezellig en hecht team met het trainingsweekend naar Sevilla als hoogtepunt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 26