Zaterdag-seniorenvoetbal JJlA >T; Zaterdag 1 Zaterdag 2 25 Met vijf zaterdagsenioren teams is het lastig elk team voldoende en gelijkmatig in beeld te brengen. De Zaterdag 1, maar ook het 2e, 3e en 4e elftal willen kampioen worden, terwijl nieuwkomer Ajax 5 de club vertegenwoordigt in de competitie met clubs ouder dan 100 jaar. 5 september trapte de Zaterdag 1 af met de start van de competitie in de hoofdklasse A met een nieuwe trainersstaf, t.w. hoofdtrainer Jorg Smeets en assistent trainer Dennis van der Wal met nieuwe en vooral jonge spelers. Een goede voorbereiding, met overtuigende overwinningen in de voorronde voor de beker, stemde de verwach tingen hoopvol. Halverwege het seizoen werd het duidelijk dat alleen goed voetballen in deze klasse niet voldoende is om goede resultaten te behalen. In het rechterrijtje staan is niet wat de staf en spelers voor ogen hadden. Na een geslaagd trainingskamp in de winterstop op het zonnige Gran Canaria, waren de verwachtingen weer hoogge spannen. Toen definitief bekend werd dat er volgend seizoen een klasse bijkomt, de tweede divisie, zou het mooi zijn om te promove ren naar de Topklasse (derde divisie), om aansluiting te houden in de top van het amateurvoetbal. Een kampioenschap was niet realistisch, maar via een periodetitel in de nacompetitie te komen was wel haal baar. Maar helaas, er werd geen periodetitel behaald en het seizoen werd afgesloten met een teleurstellende 6e plaats. Uitkomend in de zaterdagreserve hoofdklasse A, startte de Zaterdag 2 dit seizoen met een nieuwe trainersstraf, t.w. Detlef le Grand als de nieuwe hoofdtrainer en zijn assistent Karim Bridgi. Zoals gebruikelijk bij Ajax Zat 2 met een groot aantal nieuwe spelers. Mede dankzij de technische staf was men snel gewend en dit was ook terug te zien in de resultaten. Met goed voet bal en een positieve inzet, werden mooie resultaten behaald. Het was al snel duidelijk dat het team weer mee gingd doen voor het kampioenschap. In het bekertoernooi was men na de poule wedstrijden snel uitgeschakeld bij de standaardteams en ook voor de reserve teams kwamen zij niet verder. De compe titie daarentegen verliep goed en men wist het seizoen met een kampioenschap af te sluiten. Het team kon zich klaarmaken voor de nacompetitie om het kampioenschap van Nederland voor reservete ams. Er werd eerst in een poule gespeeld en vervolgens in een knock out systeem. Ajax Zat 2 wist zich te plaatsen voor de finale, thuis op de Toekomst tegen de Kon HFC 2. Helaas werd de wedstrijd verlo ren, maar Ajax Zat 2 kan terugkijken op een geslaagd seizoen met een kampioenschap en werd tweede van Nederland voor reserveteams!

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 25