John Busink, jeugdleider C2 Ed Oudhuizen, jeugdleider E1 24 Onze nieuwe aanwinsten waren te zien op de Amsterdam Youth Indoor O/I0 bij onze buren Borchland in de Amstelhal. Niet alleen de Al en C2 hierboven werden kampioen, maar ook de D2, E1, E2 en F1. Zes jeugdteams kampioen, dat is des Ajax en onze trots: 'De Ajax Jeugdteams'. De Sint is het hiermee eens. Het is geweldig om leider te zijn van onze E1, de jonge talentvolle spelers te mogen begeleiden, ze een veilig gevoel te geven, veel plezier met ze te maken en vooruitgang te boeken op allerlei gebied. Ergens begin 2005 belde Cor van Eijden mij met de vraag of ik inte resse had in een rol als elftalleider binnen de jeugdopleiding van Ajax. Na een wedstrijd te hebben meegelopen was het duidelijk. Dit ga ik doen. Ik had Cor meegegeven dat ik graag bij de C-junioren zou wil len starten. Toevallig was daar juist plek, te weten de C2. Ondertussen zijn we nu l0 jaar verder en zit ik nog altijd bij de leeftijdsgroep 13 en 14 jarigen. In deze leeftijdscatego rie gebeurt er gedurende het seizoen veel met de jongens. Zowel fysiek als mentaal zie je dat spelers een sterke ont wikkeling doormaken in nog geen jaar tijd. Dat blijf ik een boeiend verschijnsel vinden. Als leider is het onder andere belangrijk dat je dingen signa leert die niet altijd met voet bal te maken hebben. Dat zie je duidelijk terug in het gedrag van de spelers. Dan moet je kunnen inschatten, hoe met bepaalde situaties om te gaan en soms een speler te onder steunen als het even niet gaat. Aan de andere kant zie je er op toe dat er respectvol met elkaar wordt omgegaan en dat ze zich netjes aan de afspraken hou den. Dan is het mooie van zo'n groep, dat ze altijd kijken tot hoever ze kunnen gaan. Net tot de grens of soms er overheen. Records worden verbroken Over het hooghouden gesproken: dit seizoen was fenomenaal, diverse records zijn er gesneuveld, met als winnaar Silvano Vos die boven de drieduizend keer uitkwam. Je wordt er geen profvoet baller mee, misschien een car rière in het circus, maar het is wel een unieke prestatie. Tien mooie jaren Afsluitend kan ik zeggen dat de afgelopen tien jaar er veel mooie momenten zijn geweest. Dan denk ik in het bijzonder aan onze aan wezigheid en prestaties op internationale toernooien. Daar merk je pas echt goed hoeveel impact de naam Ajax heeft en wat het betekent om je club te mogen vertegenwoordigen. Maar het meest memora bele blijft toch iedere keer weer het moment als een van jouw jon gens zijn debuut mag maken in Ajax 1. Hoe trots kun je dan zijn als leider? Vele leermomenten en fantastische wedstrijden. In Nederland is dit seizoen jammer genoeg te weinig tegenstand: de huidige E1 heeft van alle wedstrijden dit seizoen er slechts één verloren. Hele dikke overwinningen werden gehaald in de twingames BVO competitie; de E1 is een terechte kampioen. Goed voor de ontwikkeling is dat we veel (buitenlandse) toptoer nooien spelen. Kleine nederlagen tegen Juventus, AC Milan of gelijk spelen tegen Manchester United, Basel, en laatst tegen Chelsea: daar leren ze van. Zwaarbevochten overwinningen op Benfica, PSG, Anderlecht en AS Roma blijven de mooiste wedstrijden. Kortom, het is een feest met al die verschillende karakters om te gaan, er een eenheid van te smeden, het spel te spelen en een ver trouwenspersoon te zijn. Ook naar de ouder(s) toe, zodat er rust heerst rondom het team en de trainers in hun vakgebied verder kunnen bouwen. Bij onze El is het nooit saai; 22 spelers in het team, competitie spelen we twingames 8:8, bekerwedstrijden 9:9, vriend schappelijk 11:11 en soms een buitenlands toernooi weer 7:7. Veel verschillende veldbezettingen, afmetingen en posities. Daarnaast komt het spelertje dat voor de thuiswedstrijd van ons eerste elftal in de ArenA de bal mag hooghouden en met de trainers en een speler van ons eerste op de foto mag - de mascotte - ook altijd uit onze El.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 24