Jan Buskermolen: Rinus Michels en Marco van Basten hebben mij hun medewerking toegezegd en hun naam verbonden om inhoud te geven aan de Rinus Michels Trofee (Speler van hetjaar) en de Marco van Basten Bokaal (Talent van het Jaar). vertrouwen van de leden nog? Was dat van tevoren een spannende avond voor jullie? 'Nee, want wij meenden oprecht dat wij de juiste keuzes hadden gemaakt - en stonden daar ook achter. Dan ga je met een goed gevoel zo'n vergadering in. Natuurlijk kan het alsnog ver keerd aflopen. Maar wij waren ervan overtuigd dat wij de goede beslissingen hadden genomen op de verschillende momenten dat het ertoe deed. Uiteraard had den we ons ook ontzettend goed voorbereid. We wilden alle feiten glaszuiver, met datum en tijd erbij, uiteenzetten. Daar was geen speld tussen te krijgen. Dan is het wel geweldig dat je uitein delijk unaniem het vertrouwen krijgt.' Toch leek het vooraf allerminst zeker dat dat zou gebeuren. 'Dat klopt, door het beeld wat in de media geschetst was: de Bestuursraad wordt eruit geschopt. Die gedachte ontstaat waarschijnlijk ook omdat wij als Bestuursraad vrijwel nooit naar buiten treden. Dat is niet onze taak en rol. Wij doen niet mee aan het roeptoeteren in de media. Er is maar één plek waar wij verantwoording afleggen, en dat is op de ALV Punt.' Heb je in die toch roerige periode ooit overwogen om met de Bestuursraad te stoppen? 'Nee, nooit. Als je eraan begint, dan ben je zeer ontvankelijk voor kritiek. Wanneer je het al een aantal jaar doet, dan krijg je beter begrip en gevoel voor de mate rie. Dan begrijp je veel beter wanneer je je wel druk moet maken en wanneer niet. Dat ontwikkelt zich.' Jan-Matthijs Harderwijk zopen. Het is alleen jammer dat de cateraar nog niet kan brengen wat we ervan verwachten. Daar blijven we druk op uitoefenen.' Met Ajax 4 wist je afgelopen jaar na een moeizame start toch weer kampioen te worden. 'Klopt ja. We hadden veel blessu res in het begin. Eigenlijk een iets te krappe selectie. Nul punten uit de eerste twee wedstrijden - de slechtste start ooit. Nadat we weer op volle sterkte waren, begon het toch te draaien. Een bijzondere prestatie. Ik ben nu 39 jaar lid van Ajax, waarvan ik 28 jaar zelf gevoetbald heb. Inmiddels alweer bezig aan mijn 12e seizoen als trainer. Tot nog toe ben ik als trainer met het team 7x kampioen geworden, 3x tweede en lx vierde. Hope lijk komt daar dit jaar weer een titel bij.' Uit tegen De Graafschap verging het ons aller eerste helaas net wat anders... 'Pff, inderdaad. Achteraf ben ik heel blij dat ik daar niet bij was. Dat moet een ontzettend lange busreis terug zijn geweest. Ik heb het hier thuis op de bank gezien. Na een halfuur voelde je al dat het weleens een hele lastige mid dag zou kunnen worden.' De ALV van 17 december was een bijzondere: had de Bestuursraad het exclusieve presentatie van Ajax Merchandising of een rondleiding door het nieuwe schoolgebouw. Rondom de wedstrijden denk ik verder dat de Belgradozaal nog steeds een vooruitgang is ten opzichte van de Amsterdamzaal, waar we toch een beetje ver-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 21