Unaniem vertrouwen geweldig Voetbal, evenementen, Supportersvereniging Ajax, Bestuursraad Ajax en presenteren, het zit allemaal in zijn bloed. Jan Buskermolen is een duizendpoot, een organisator pur sang en de nummer drie van de Supportersvereniging Ajax. Interview Jan Buskermolen Lid Bestuursraad De afgelopen twaalf maanden vormden weer een bewogen jaar. Welke gebeurtenis heeft op jou de meeste impact gehad? 'Het overlijden van Johan Cruijff, de grootste Ajacied aller tijden. Johan was slechts vijf jaar ouder dan ik, en net als ik ook een Betondorper. Ik ben geboren in de Weidestraat, op nummer 55. Mijn opa woonde op nummer 43, en Johan op nummer 37. Er zit een bocht in die straat, een soort hoek, waardoor het blok verspringt. Op die manier kon ik vanuit het huis van m'n opa zo in de tuin bij Johan kijken. Zijn overlijden kwam op die manier toch wel heel dichtbij.' In hoeverre is het jammer dat er tussen Johan en de club een conflict ontstond over het Plan Cruijff? 'Vanuit mijn invalshoek vind Als lid van de Bestuursraad, voorzitter van de evenementencommissie en trainer van Ajax 4 is Jan Buskermolen (64) op meerdere manieren betrokken bij de vereniging - en dus bij uitstek geschikt voor een uitgebreide nabespreking van het afgelopen jaar. Thuis aan de keukentafel in Amstelveen blikt hij onder andere terug op de bijzondere ALV in december, het verenigingsleven en de totstandkoming van Ajax' nieuwe Gallery of Fame. ik dat nog steeds vergezocht. Vol gens mij zijn we allemaal voor stander van het Plan Cruijff. Uit eindelijk gaat het er wel om hoe dat uitgewerkt wordt. In 2011 had het plan geen gedetailleerde blauwdruk waarin alles van A tot Z uitgewerkt was. De cor- nervlaggen waren neergezet, maar daarbinnen moest het alle maal nog ingevuld worden.Ver- schillende mensen zijn aange trokken en in positie gebracht; Jonk, Bergkamp, Van der Sar, Overmars. Toen moest het zich gaan ontwikkelen. Onderweg ontstaan er dan natuurlijk ook weer nieuwe ideeën. Dan gaat het een bepaalde richting op. Dat moet je 4,5 jaar de kans geven. Pas dan kan je de eerste vruch ten plukken van het plan. Maar je gaat ook zien dat in de uitwer king bepaalde elementen uit de pas gaan lopen. Als daarover onderling onwrikbare standpun ten worden ingenomen, kan het zijn dat een onwerkbare situatie ontstaat.' Een belangrijk project voor jou was de Gallery of Fame. Ben je tevreden over het eindresultaat? 'Zeker. We hebben een contest gehouden, waarbij er uiteindelijk vijf bureaus een concept hebben neergelegd. Daarvan zijn er toen twee in de finale terechtgeko men. Met een meerderheid van stemmen hebben we uiteindelijk een winnaar aangewezen. Eerlijk gezegd ben ik aangenaam verrast door het bedrijf dat de Gallery uiteindelijk gerealiseerd heeft. Zoals het er nu uitziet, heeft het mijn gedachtegoed overtroffen. En dat terwijl het budget in eer ste instantie veel te laag was. Daar kon je bij wijze van spreken alleen een paar spijkers voor in de muur slaan. Wat dat betreft moet ik Dolf Collee (algemeen directeur, red.) bedanken. Die was een groot medestander van dit plan. Zonder zijn support was het niet geworden wat het nu is.' Het verenigingsleven is een belang rijk stokpaardje van je. Je onder neemt veel om dat te stimuleren. Hoe evalueer je het afgelopen jaar? 'Het blijft moeilijk. Het aantal leden dat op een ALV aanwezig is, blijft laag. Terwijl we toch altijd iets proberen toe te voegen, zoals de afgelopen keren een

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 20