i hUfkWei Jong Ajax begon uitstekend met drie overwinningen. Daarna werd het matig. De laatste wedstrijd eindigde in een 3-1 overwinning op FC Den Bosch. Dit was een mooi afscheidscadeau voor de scheidende trainers Stam en Ulderink. Jong Ajax sloot het seizoen af op een negende plaats. Tweede helft Het nieuwe jaar werd uitstekend begonnen. In de thuiswedstrijd tegen Achilles'29 werd een eenvoudige 3-1 zege geboekt. Bakker, El Mahdioui en Hendriks waren verantwoordelijk voor de Amsterdamse doelpun ten. Middenvelder Frenkie de Jong maakte zijn officiële debuut voor Ajax. Drie dagen later leverde Jong Ajax een knappe prestatie door Helmond Sport in eigen huis te verslaan. Dit werd een zwaarbevochte overwinning, waarbij een 2-1 achterstand werd omgezet in een 2-3 overwinning. El Azzouzi, die al eerder in de wedstrijd scoorde, maakte in de slotseconden het winnende doelpunt. Het duel met NAC werd gespeeld in het stadion van Almere City. In Almere was Jong Ajax met 2-1 te sterk voor de Bredanaars. Een knappe prestatie van de Amsterdamse talenten. De fraaie 1-0 kwam op naam van Vaclav Cerny, terwijl de 2-0 van Frenkie de Jong van grote schoonheid was. Ook doelman Andre Onana liet zich niet onbetuigd. Met een paar fraaie reddingen hield hij zijn ploeg op de been. Helaas kon er geen vierde overwinning op rij in het nieuwe jaar wor den geboekt. In en tegen Eindhoven werd met 2-1 verloren. Dit was een onnodige nederlaag. De mannen van Ulderink en Stam hadden een veldoverwicht en een paar goede kansen. Echter na twintig minu ten keek het al tegen een 2-0 achterstand aan. Vlak voor rust maakte Robert Muric de aansluitingstreffer. Jammer genoeg werd er in de tweede helft niet meer gescoord door Ajax, waardoor de eerste nederlaag van 2016 een feit werd. De nederlaag tegen FC Eindhoven werkte nog door tegen Telstar. In Velsen werd met 4-2 verloren. Thuis tegen Go Ahead Eagles werd met 2-2 gelijkgespeeld. Tegen FC Oss werd gelukkig wel weer een overwinning behaald. Het werd 1-2 voor Jong Ajax. Op sportpark de Toekomst was in de volgende wedstrijd FC Dordrecht de tegenstander. Op indrukwekkende wijze werden de Dordtenaren met een 4-1 neder laag naar huis gestuurd. Fischer, Muric, Zivkovic en Van de Beek waren de doelpuntenmakers. Negende plaats De maand maart leverde geen winst op voor Jong Ajax. Uit bij Almere City werd met 2-1 verloren. Het thuisduel met VVV-Venlo werd met 2-2 gelijkgespeeld. Ongeduld en pech, maar ook een gebrek aan scherpte braken Jong Ajax op in de uitwedstrijd tegen MVV. Drie dagen na het prima gelijkspel tegen VVV-Venlo bleef het bezoek aan MVV doelpuntloos: 0-0. Het thuisduel met Jong PSV werd met 1-2 verloren. Na een rustperiode van twee weken hervatte Jong Ajax de competitie weer met een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. In blessuretijd won nen de talenten dankzij invaller Vaclav Cerny met 1-2. De goede lijn werd doorgezet met een 2-0 thuisoverwinning op FC Emmen. Kenny Tete maakte na lange tijd weer zijn rentree. Een week later was Jong Ajax tegenstander in de kampioenswedstrijd van Sparta op het Kasteel in Rotterdam. Dankzij een 3-1 overwinning op Jong Ajax maakt Sparta na zes seizoenen weer zijn rentree in de Eredivisie. De wedstrijden tegen RKC Waalwijk en FC Volendam eindigden beiden in een gelijk spel. Tegen de Waalwijkers werd het 0-0 en in Volendam werd het l-l. De laatste competitiewedstrijd eindigde in een 3-1 overwinning op FC Den Bosch. Dit was een mooi afscheidscadeau voor de scheidende trainers Stam en Ulderink. Jong Ajax sloot het seizoen af op een negende plaats. Yuri van Eijden

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 19