Jong Ajax i2 De eerste trainingen op het veld en in de hal waren fanatiek en opbouwend. Alleen seizoen 2015-2016 is niet het seizoen van Jong Ajax. De nederlagen en gelijke spelen hebben de overhand ten opzichte van de overwinningen. De prestaties van de spelers blijven grillig. Tegen provinciegenoot Telstar werd eindelijk weer sinds een half jaar een overwinning geboekt. Thuis werd met 4-1 gewonnen. De laatste overwinning dateerde van maart van dit jaar toen Fortuna Sittard met 3-0 werd verslagen. In Deventer kon er helaas geen vervolg worden gegeven aan de mooie overwinning op de Noord-Hollanders. Jong Ajax verloor kans loos van Go Ahead Eagles met 2-0. Eerste helft van het seizoen Jong Ajax startte het seizoen 2015/2016 met het trainers duo Jaap Stam en Andries Ulderink. Net als vorig seizoen ging de eerste wedstrijd van de competitie verloren. De Amsterdammers liepen tegen een 2-1 nederlaag aan bij het Gelderse Achilles'29. Jong Ajax herpakte zich enigszins in de daaropvolgende competitiewedstrijd thuis tegen Helmond Sport. Op het eigen sportpark de Toekomst kwam het tot een l-l gelijkspel. Helaas werd er weer niet gewonnen in de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De mannen uit Breda pakte de eerste overwinning van het seizoen. Het werd 3-0. Ook de vierde wedstrijd in de competitie leverde geen overwin ning op. De ploeg van Andries Ulderink en Jaap Stam bleef steken op een 0-0 gelijkspel tegen FC Eindhoven, maar er zat wel een stijgende lijn in het spel van de Amsterdammers. Na deze kansloze nederlaag van Jong Ajax in Deventer, moest het vizier worden gericht op de thuiswedstrijd tegen FC Oss. Ook deze wedstrijd leek uit te draaien op een nederlaag toen de gasten op 0-2 kwamen. Echter na goals van Hendriks en El Azzouzi werd het toch nog 2-2. In de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht werd weer eens gewonnen. Muric maakte de enige treffer van de wedstrijd. Twee gezichten De wedstrijd tegen Almere City op de Toekomst kende twee gezich ten. In de eerste helft waren de gasten de bovenliggende partij en gin gen rusten met een 0-2 stand. In de tweede helft rechtte Jong Ajax de rug en sleepte er een gelijkspel uit, 2-2. In de daaropvolgende thuis wedstrijd werd Fortuna Sittard eenvoudig opzij gezet met 3-0. Helaas verloren de mannen van Andries Ulderink en Jaap Stam de uitwed strijd tegen VVV met dezelfde cijfers. Thuis tegen MVV liep het ook niet goed af. Op 6 november waren de manschappen van Jong Ajax beter dan de gasten uit Maastricht. Helaas niet de volle 90 minuten, want in de laatste minuut werd de overwin ning alsnog weggekaapt door MVV (0-l). Er werd enigszins revanche genomen tegen Jong PSV. In een leuke wedstrijd op de Herdgang werd een punt behaald door 3-3 gelijk te spelen. Helaas kon de volgende wedstrijd niet in winst worden om gezet. In en tegen Emmen werd 4-2 verloren. Op een kletsnat veld werd op sportpark de Toekomst knap stand gehouden tegen koploper Sparta. De Ajacieden hielden het op l-l. De grilligheid van dit team kwam naar voren in de uitwedstrijd in Waalwijk. In een wervelende eerste helft werd RKC helemaal zoek gespeeld. De mannen van Ulderink en Stam gingen met een 0-4 stand de rust in. Echter in de tweede helft liet Jong Ajax het tot 3-5 komen en was er weinig te zien van het goede spel uit de eerste helft. Een week later werd de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch kansloos met 3-0 verloren. Dat werd weer wat goed gemaakt door een 2-0 winst op het hoog geklasseerde Volendam op de Toekomst. Met een twaalfde plaats op de ranglijst werd het jaar 20l5 afgesloten.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 18