Maart 2016 De Ajax Vrouwen begonnen de bekerfinale tegen ADO Den Haag voortvarend, maar troffen na de 1-0 vlak na de rust een onhoudbare verdedigingsmuur aan en zagen zo de beker aan hun neus voorbij gaan. Dit jaar geen grote prijs, maar populair blijven de dames zeker. Oktober 2015 Op 2 oktober stond de eerste topwedstrijd op het programma. De Ajax Vrouwen wonnen met 1-0 tegen FC Twente. November 2015 december 2015 Op 20 november 2016 speelden de Ajax Vrouwen hun 100ste duel tegen PSV. De competitie verliep voorspoedig en de Ajax Vrouwen gingen als koploper de winterstop in. Januari 2016 Voor het eerst in de historie gingen de Ajax Vrouwen op trainings kamp om zich voor te bereiden op de tweede helft van de competi tie. Ook oefenden ze nog tegen DTS uit Ede en dit werd afgesloten met een 6-1 overwinning. Februari 2016 De start van de bekercompetitie leverde de winst van 0-D op voor de Ajax Vrouwen. Bondscoach Arjan van der Laan selecteerde Eshly Bakker, Merel van Dongen, Desiree van Lunteren, Tessel Middag en Kelly Zeeman voor het Olympisch Kwalificatietoernooi (OKT) in Nederland. De Oranje Leeuwinnen speelden tegen Zwitserland (3-4 overwinning), Noorwegen (1-4 nederlaag) en Zweden (l-l). Helaas kwalificeerden de Oranje Leeuwinnen zich niet voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro. In maart wisten de Ajax Vrouwen zich ten koste van FC Twente te plaatsen voor de kwartfinale voor de beker door met 3-4 na straf schoppen te winnen na een 1-1 gelijkspel. Desiree van Lunteren wist als eerste Ajax Vrouw de 100 wedstrijden te bereiken en kreeg een mooie schaal uit handen van Edwin van der Sar. April 2016 Op 22 april bereikten de Ajax Vrouwen na een galavoorstelling wederom de bekerfinale door met 5-1 thuis van PSV Vrouwen te winnen. Ook Tessel Middag en Liza van der Most speelden op 22 april hun 100ste wedstrijd voor de Ajax Vrouwen. Mei 2016 Deze maand ging de boeken in als een slechte maand. Op l6 mei verloren de Ajax Vrouwen uit van FC Twente en FC Twente werd vier dagen later kampioen. Ook grepen de Ajax Vrouwen naast de beker door op 28 mei 2016 met 2-0 van ADO Den Haag te verliezen. Tamara Schellekens

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 17