Ajax Vrouwen li+ièCtüDaA h Ook voor de Ajax Vrouwen lag het kampioenschap, net als bij de Ajax Mannen, voor het grijpen. Maar allebei misten net dat laatste duwtje tegen de bal. Net zoals vorig jaar een goed seizoen, maar geen kampioen. September 2015 De Ajax Vrouwen begonnen de nieuwe competitie in de Eredivisie voor Vrouwen met twee overwinningen tegen sc Heerenveen thuis en PEC Zwolle uit. Het eerste puntenverlies werd opgelopen tegen de vrouwen van ADO Den Haag met een 0-0 stand. In september speelde Petra Hogewoning haar 100ste interland tegen Zuid-Afrika. De Ajax Vrouwen vallen buiten de prijzen Juli 2015 In vergelijking met het seizoen 2014-2015 waren er twee nieuwe gezichten bij de Ajax vrouwen. Verdedigster Vita van der Linden en doelvrouw Paulina Quaye kwamen over van respectievelijk CTO Eindhoven en CTO KNVB Talententeam. Zij vulden de plekken op van enkele speelsters die Ajax hadden ver laten. Keepster Marieke Ubachs, Leonne Stentler, Pascalle Tang, Suzanne Marees en Alex Melin en Claudia van den Heiligenberg verlieten de Ajax Vrouwen. De competitie- opzet zag er iets anders uit dan vorig jaar. Er was geen sprake meer van een BeNe League met Belgische teams, maar in plaats daarvan zou Ajax met zes andere Neder landse teams om de titel strijden. Augustus 2015 De Ajax Vrouwen speelden twee oefenwedstrijden tegen Buitenveldert en FC Köln en beide oefenwedstrijden werden gewonnen. In augustus werd Eli Sarasola aange trokken als nieuwe keepster van de Ajax Vrouwen. Eli Sarasola speelde onder meer voor het College of Charleston in South Carolina (U.S), in de eerste divisie van FC Barcelona en in het Spaanse nationale team Onder 17 en Onder 19.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 16