Het nieuws dat Johan Cruijff was overleden kwam hard aan. De vriendschappelijke wedstrijd Ajax - Telstar werd na het horen van het nieuws gestaakt.Voor en tijdens de wedstrijd Ajax - PEC Zwolle werd onze nummer 14 herdacht en geëerd. na 72 tellen toe te slaan. Anwar El Ghazi verdubbelt de Ajax-productie. De zege komt niet meer in gevaar: 0-2. Op donderdag 24 maart 2016 bereikt Ajax het trieste bericht over het over lijden van clubicoon Johan Cruijff. De beste Ajacied in de clubhistorie en de grootste Nederlandse voetballer ooit, heeft zijn strijd tegen longkanker defini tief verloren. In de Amsterdam ArenA en op sportcomplex de Toekomst ver keren alle Ajacieden in een collectieve rouw. De hele voetbalwereld rouwt mee. In de ArenA tekenen ruim 33.500 Ajacieden en Cruijff-fans het condo- j /j leanceregister. De thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle is de eerste mogelijkheid om Cruijff te herdenken in een vol stadion. Het wordt een memorabele middag. Ajax' eeuwige nummer 14 in woord, beeld én met een minuut stilte groots geëerd. Het laatste vaarwel voor Cruijff overschaduwt het thuisoptreden tegen PEC. Dat de Ajacieden de emotionele middag 'gewoon' afsluiten met een 3-0 overwinning is knap. Bazoer is een week na de uitwedstrijd tegen ADO de matchwinner in de thuiswedstrijd tegen Vitesse. De middenvelder slaat al na 26 seconden toe! Ajax toont thuis tegen FC Utrecht veerkracht en vecht zich tegen de Utrechters terug van een 0-2 achterstand. Klaassen zorgt in de slot fase voor 1-2. De thuisclub krijgt uiteindelijk een helpende hand toe gereikt van scheidsrechter Danny Makkelie. De leidsman schenkt de thuisclub in de slotfase een uiterst controversiële penalty. Milik pakt het cadeautje vanaf elf meter dankbaar uit: 2-2. Op basis van het doel saldo blijft Ajax koploper. Ajax blijft tegen De Graafschap op de Vijverberg steken op een 1-1 gelijk spel. Ook Anwar El Ghazi kan nog niet geloven dat de Amsterdammers de landstitel last-minute zijn misgelopen. Ajax en PSV geven elkaar in de spannende strijd om de landstitel weinig toe. Niks eigenlijk. Het onderlinge verschil beperkt zich eind februari tot een enkel punt. Het is een minimaal verschil in Brabants voordee. Ook de 4-1 zege op AZ houdt de titelrace spannend. Ajax trekt de goede lijn kort door in maart. De maand wordt geo pend met een klinkende overwinning op Willem II: 0-4. Maar de thuis wedstrijd tegen NEC loopt uit op een teleurstelling: 2-2. PSV - Ajax kan wel eens beslissend zijn in de strijd om de landstitel. Arek Milik bewijst zijn ploeg in het Philips Stadion een uitstekende dienst door al Na het bezoek aan Heerenveen (probleemloze 0-2 zege) mag de koploper het kampioenschap veiligstellen tegen FC Twente (thuis) en uit bij De Graafschap. Mei begint met een klinkende overwinning op de Tukkers. In de slotfase spurten de Ajacieden naar een 4-0 over winning. Ajax kan zich opmaken voor de 34ste landstitel in de clubhistorie, zo lijkt het. Alleen De Graafschap moet worden geklopt. Op de Vijver berg toont Ajax zich niet de trotse en zelfbewuste koploper die het zo graag wil en ook moét zijn. De gasten ogen angstig, zijn amper zichzelf. Na de openingsgoal van Amin Younes maakt De Graafschap gelijk. Ajax speelt angstig en komt die klap niet meer te boven: l-l. Weg titeldroom. Weg kampioenschap.Vier dagen na het mislopen van de landstitel maken Ajax en Frank de Boer wereldkundig dat club en trainer afzonderlijk verder gaan. Ajax besluit het seizoen in mineur... Ronald Jonges 15

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 15