li Ajax opent de groepsfase met een teleurstellend 2-2-gelijkspel tegen Celtic en Ajax' 500ste thuiswedstrijd in de ArenA krijgt niet de glans die het verdient.Een eigen doelpunt wordt Ajax fataal in het KNVB bekertreffen met Feyenoord: 1-0. Ajax viert feest in de ArenA: Roda JC wordt met 6-0 geklopt. Vaclav Cerny speelt een heldenrol op Celtic Park. Het talent bezorgt Ajax de zege. Het bekerduel met de Superboeren gaat de boeken in als de rentreewedstrijd van John Heitinga. Johnny kleurt de avond en eist een heldenrol op door - als invaller - in de slotminuten te scoren. Ajax komt ook op bezoek bij Molde FK niet tot een overwinning in de Europa League: l-l. Drie dagen later staat het eerste échte meetmoment in de Eredivisie op het programma. PSV verlaat de ArenA met een l-2 over winning. Ajax hervat de competitie na een interlandperiode met een simpele uitoverwinning op het verrassend sterk presterende Heracles: 0-2. Een halve week later gaat het in Istanbul in de slotminuten mis tegen Fenerbah?e. De l-0 komt snoeihard aan bij de spelers van De Boer, die een Europese overwintering nu écht in gevaar zien komen. Ajax' reis naar en verblijf in Turkije wordt over schaduwd door het nieuws dat bij Johan Cruijff longkanker is vastgesteld. De voetbal wereld reageert ont hutst. Ook op de Toe komst en in de ArenA hopen alle Ajacieden op snel en volledig herstel. Moreel Dat Ajax wel degelijk een topduel kan winnen, bewijst het in de uit wedstrijd tegen Vitesse: l-3. De tevredenheid over de zege op de Arnhemmers slaat een halve week later alweer om in chagrijn. Een eigen doelpunt van Joël Veltman wordt Ajax fataal in het KNVB bekertreffen met Feyenoord: l-0. Het is een zoveelste tegenvaller in het nog altijd prille seizoen. Het chagrijn wordt weer een halve week later weggespeeld. Roda JC wordt met maar liefst 6-0 vermorzeld in de ArenA. Het thuisduel met Fenerbah?e mondt uit in een teleurstellend doelpuntloos gelijkspel. Anderhalve week na het bekerechec tegen Feyenoord treedt Ajax opnieuw aan in de Kuip. De Klassieker blijft ditmaal zonder winnaar: l-l. Na de 5-l overwinning op Cambuur reizen De Boer, zijn staf plus spelers met vertrouwen naar Glasgow voor het duel met Celtic. Vaclav Cerny is in de 88ste minuut beslissend op Celtic Park. De l8-jarige Tsjech bezorgt Ajax de overwinning uit een flitsende counter: l-2. Europese doek valt In de thuiswedstrijd tegen Molde valt nog voor de winterstop het Europese doek voor Ajax. De treffer van Donny van de Beek brengt nog wel hoop in de ArenA. Ajax blijft uiteindelijk steken op een l-l gelijkspel. Samen met zijn Ajacieden neemt vooral ook Frank de Boer ontgoocheld afscheid van het Europese voetbal voor dit seizoen. De uitwedstrijd tegen FC Utrecht wordt een farce als in de slotfase uitgerekend oud-Ajacied Yassin Ayoub scoort: I -0. De tegentreffer wordt Ajax fataal. Een week later besluit de ploeg van De Boer het kalenderjaar met een 2-1 thuis overwinning op De Graafschap. Ajax overwintert in het Turkse Belek. De talenten Abdelhak Nouri, Vaclav Cerny, Donny van de Beek én Kasper Dolberg zijn er bij. Ajax mist bij de hervatting van het seizoen zijn geblesseerde captain Klaas- sen en kan niet overtuigen tegen ADO (0-l overwinning), Heracles (0-0) en Roda JC: 2-2. Ajax is zoekende, bij de start van het nieuwe kalenderjaar, al wordt Vitesse wel verslagen: l-0. Blessure Riedewald Na twee uit-Klassiekers is het begin februari tijd voor een thuisuit- voering van de voor velen mooiste wedstrijd in de Eredivisie. Ajax wint met 2-l. Rondom Ajax - Feyenoord zwaait Heitinga definitief af. Hij heeft definitief een punt gezet achter zijn imposante carrière.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 14