Ajax 1 Woelig Ajax-seizoen zonder prijzen 13 De eerste competitiewedstrijd werd met 0-3 uit tegen AZ gewonnen. Tijdens de vriendschappelijke wedstrijd Ajax - Telstar kwam het nieuws dat Johan Cruijff was overleden. De wedstrijd werd gestaakt en de spelers keerden tXrug naar de Toekomst, om met de overige teams het nieuws te verwerken. Het seizoen 2015-2016 levert Ajax geen prijzen op. Na een vroege bekeruitschakeling door Feyenoord, beperkt ook het avontuur in de UEFA Europa League zich tot de eerste seizoenshelft. In de Ere divisie gaat het op de slotdag alsnog faliekant mis... Als de eerste Ajacieden zich op donderdag 25 juni 2015 op de Toekomst melden, begint een relatief korte voorbereiding. Ajax moet twee kwalificatierondes overleven om een felbegeerd CL-ticket te bemachtigen. Niet alleen de notering viel het voor bije seizoen tegen; ook het spel kon nauwelijks bekoren. Spor tieve revanche (toch vooral op kampioen PSV) en de opdracht 'het Ajax-spel te verfrissen' zijn voorname doelen voor 2015-2016. Ajax komt in de oefenweken in De Lutte en het Oostenrijkse Neustift fris voor de dag. Een tactische omzetting heeft daar mini maal iets mee te maken. Ajax' nieuwe aanvoerder Davy Klaassen speelt als klassieke, centrale en aanvallende nummer 10 dicht achter zijn spits. De voorbije seizoenen stelde De Boer liever een 'zes' op. In de officiële seizoenouverture tegen Rapid Wien schiet en kopt Davy Klaassen de bezoekers voor rust naar een 0-2 voorsprong. Rapid knokt zich na rust tóch weer naast Ajax: 2-2. Het loopt bij de return in de ArenA verkeerd af en Ajax kampt na de 2-3 nederlaag met een forse kater. Voor het eerst in vijf jaar geen Champions League-deelname voor de Amsterdammers. De focus wordt noodgedwongen razendsnel gericht op de play-offs voor deelname aan de groepsfase van de Europa League. Voorafgaand aan het tweeluik met FK Jablonec maken de Ajacieden wel een vlie gende start in de Eredivisie. Zowel de ouverture tegen AZ als het thuisduel met Willem II levert de ploeg van De Boer een 3-0 overwin ning op. Ook de derde en vierde competitieverplichting worden winnend afgesloten. Ajax scoort in de ontmoetingen met NEC (0-2) en ADO Den Haag (4-0) zes keer. Tegen het onbekende FK Jablonec missen de Amsterdammers desondanks overtuiging. Op een benauwde 1-0 thuisoverwinning volgt in Jablonec nad Nisau een benauwd en doel puntloos gelijkspel. De deelname aan de poulefase wordt met hangen en wurgen veiliggesteld Penaltystip Op bezoek bij FC Twente worden de eerste competitiepunten ver speeld: 2-2. Europees blijft het behelpen voor Ajax. Het gaat al direct mis in het eerste thuisoptreden in de eerste speelronde van de poule fase. Ajax opent de groepsfase met een teleurstellend 2-2 gelijkspel tegen Celtic. Ajax' 500ste thuiswedstrijd in de ArenA krijgt niet de glans die het verdient. Davy Klaassen is dit seizoen Ajax' nieuwe aanvoerder en 'nummer 10'. De Hilversummer is in de eerste wedstrijd tegen Rapid Wien direct belangrijk als (scorende) aanvallende middenvelder. Ajax plaatst zich bij FK Jablonec voor de groepsfase van de Europa League. Met hangen en wurgen, dat wel. Ook topschutter Anwar El Ghazi komt amper in het stuk voor in Tsjechië.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 13