Bestuursraad De Algemene Ledenvergadering (ALV) van 17 december kreeg een extra dimensie vanwege een motie van vertrouwen richting Bestuursraad i.v.m. het vertrek van Wim Jonk als hoofd jeugdopleiding. Na een presentatie van Hennie Henrichs spraken 324 leden unaniem het vertrouwen uit in de Bestuursraad. In het seizoen 2015-2016 heeft de Bestuursraad 20 keer vergaderd. Hieronder een beknopt overzicht van de onderwerpen die in de Bestuursraad gedurende het seizoen zijn behandeld. Jimmy Schinkel wordt gekozen tot vrijwilliger van het jaar 2015. Hij zal benoemd worden tot lid per 1 juli 2015. Henk van Teunenbroek zal ter gelegenheid van zijn afscheid als jeugdleider in het zonnetje worden gezet en ontvangt op de nieuwjaarsreceptie een kistje van de voorzitter. Verenigingsbudget voor periode 2016-2017 wordt vastgesteld. Contributies voor seizoen 2016-2017 zijn vastgesteld zonder verho ging. De partnerkaarten worden in lijn gebracht met de contributie. In overleg met directie is er wederom een budget beschikbaar gesteld voor de Oral history. Besloten wordt de AFAS-applicatie als platform voor de ledenadmi nistratie te gaan gebruiken. Contracten met zaterdagtrainers Dennis van der Wal, Detlef Legrand en Marco Ruitenbeek worden met 1 jaar verlengd. Er wordt besloten een extra editie van Ajax Clubnieuws uit te geven naar aanleiding van het overlijden van Johan Cruijff. De Trainersronde in het ledenrestaurant wordt structureel ingevoerd. De Bestuursraad is geconsulteerd inzake de benoeming van nieuwe leden RVC. Besloten wordt de Bobby Haarms Trofee weer nieuw leven in te blazen. Er is door een kunstenares een mooie trofee ontworpen in samenspraak met Ruud Haarms. Er wordt periodiek een kaartavond georganiseerd. Er zijn 15 nieuwe leden benoemd. Er zijn evaluatiegesprekken gevoerd met de cateraar van de Belgradozaal. De opdracht tot samenstelling van het platform 'Verenigingsstruc tuur' wordt vastgesteld. Er wordt besloten in overleg met directie de functie van vertrou- wenscontactpersoon in te stellen. Er is overleg gevoerd met Saïd Ouaali over de structuur van de jeugdopleiding. Henk Meijer wordt benoemd in de functie van wedstrijdsecretaris Zaterdag-senioren, als opvolger van Marjon van Nielen. David Endt wordt benoemd als opvolger van Tijn Middendorp, als eindredacteur van het Ajax Clubnieuws. Nico Smith wordt benoemd als opvolger van Tijn Middendorp, als eindredacteur van het Jaarverslag van de vereniging. Er hebben vier gesprekken met de directie plaatsgevonden en er zijn drie algemene ledenvergaderingen gehouden. In de vergadering van 9 september 2015 is een rondleiding door de School van de Toekomst verzorgd door Ger Boer. Tevens is er een presentatie over Ajax Merchandising gegeven door Frans Schoofs (Manager Merchandising) en Richard Renes (supervisor Ajax Online Webshop). In de drukbezochte jaarvergadering van 17 december 2015 zijn twee leden van de Bestuursraad, te weten de heren Hennie Henrichs, in de functie van voorzitter, en Dick Schoenaker voor een periode van drie jaar herkozen. Het voorstel tot het letterlijk notuleren van wat er in de leden vergadering besproken wordt, wordt met grote meerderheid afgewezen. Het voorstel 'Het vragen om het vertrouwen van de leden in het gevoerde beleid van de bestuursraad, uitmondend in het steunen aan de Raad van Commissarissen gedurende de aandeelhouders vergadering van Ajax N.V van 13 november 2015', wordt unaniem aangenomen. Voorts is het verslag, uitgebracht door de Bestuursraad, over de gang van zaken in het verenigingsjaar 2014-2015 door de leden goedgekeurd en is décharge verleend aan de leden van de Bestuursraad. In de vergadering van 11 mei 2016 heeft Jan Buskermolen een presentatie verzorgd over het nieuwe museum (Gallery of Fame). Tevens is aangekondigd dat een platform, bestaande uit een aantal leden en vertegenwoordigers van de Bestuursraad, naar de ver enigingsstructuur gaat kijken. Namens Bestuursraad, Ed Lefeber 11

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 11