IS De ArenA was op de dag van de wedstrijd Ajax - PEC Zwolle even één grote gedenkingsarena. We stonden met z'n allen stil bij ons gezamenlijk verlies van Godenzoon Johan Cruijff. Een waardig afscheid van onze clubicoon was dan ook het laatste wat wij konden doen. kanker op 68-jarige leeftijd. Zowel in de Amsterdam ArenA als in Barcelona bij Camp Nou is grote belangstelling voor een waardig afscheid. Wereldwijd worden via alle media dankwoorden richting Johan Cruijff gesproken. 25 maart: In besloten kring wordt Johan Cruijff in Barcelona gecremeerd. 25-28 maart: Tijdens de paasdagen vindt het zevende ABN AMRO Future Cup Toernooi plaats waar ook wordt stilgestaan bij het overlijden van Johan. 28 maart: Het Engelse Arsenal wordt uiteindelijk winnaar van het toernooi. 29 maart: Op de laatste condoleancedag bleken 33.500 mensen de Amsterdam ArenA te hebben bezocht om hun laatste eer te betuigen. April 2016 1 april: De Ajax Vrouwen scoren thuis drie keer tegen PEC Zwolle. Jong Ajax wint uit bij Fortuna Sittard in de extra speeltijd met 1-2. 3 april: Ajax-PEC Zwolle staat in het teken van het overlijden van Johan Cruijff. 5 april: Ajax heeft de centrale verdediger Leon Bergsma gecontracteerd tot en met 30 juni 2018. 7 april: Stanley Menzo wordt per direct hoofd jeugdopleiding bij Ajax Cape Town. 9 april:Teleurstel lend verliest onze Al O/I9 op eigen veld van concurrent PSV 11 april: Ajax contracteert Abdallah Aberkane (ADO Den Haag) voor drie jaar. 12 april: Ajax sluit het seizoen af met een trip door China. De ploeg zal van 13 t/m 19 mei in Beijing verblijven. Als laatste kans op weg naar de titel, wint de A1 op eigen veld van Feyenoord (1-0). 14 april: Tijdens de Bijzondere Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA) op de Toekomst worden Peter Mensing en Leen Meijaard voor drie jaar tot lid van de Raad van Commissarissen van Ajax NV aangesteld. De beide heren werden op 2 maart 2016 voorgedragen als opvolgers van Dolf Collee en RVC-voorzitter Hans Wijers. Leo van Wijk wordt de nieuwe voorzitter van de RvC. 15 april: Op weg naar de landstitel winnen de Ajax Vrouwen met 0-2 bij ADO Den Haag. 16 april: Met een monsterscore (0-11) op AZ C2 wordt Ajax C2 (O/14) de eerste kampioen in de jeugdopleiding. 17 april: Ajax sleept in de ArenA met moeite een gelijkspel (2-2) uit het vuur tegen FC Utrecht, waarmee het in winstpunten gelijk komt met concurrent PSV. 19 april: Ajax verlengt het contract met Django Warmerdam tot en met 3 juni 2018. Ajax heeft overeenstemming bereikt met Pascal Struijk voor een contract tot en met juni 2018. 20 april: De uitwed strijd tegen sc Heerenveen wordt dankzij twee goals van Milik gewon nen. 22 april: De Ajax Vrouwen bereiken de finale van de KNVB beker door in de halve finale PSV met 5-1 te verslaan. 29 april:Justin Kluivert tekent zijn eerste contract bij Ajax met een looptijd tot en met 30 juni 2019. De Ajax Vrouwen behalen teleurstellend een gelijkspel tegen sc Heerenveen. 30 april: Op de Toekomst speelt onze A1 een thriller van een wedstrijd tegen AZ in de strijd om de koppositie. Na een 1-3 achterstand lukt het onze A1 alsnog te winnen (4-3) en de koppositie over te nemen van PSV. Mei 2016 1 mei: Ajax wint de belangrijke thuiswedstrijd tegen FC Twente en houdt op doelsaldo PSV voor zich in de race om de titel. 2 mei: Ajax legt jeugdinternational Danilho Boekhi, afkomstig van Excelsior, voor 3 jaar vast tot en met 30 juni 2019. Patrick Kluivert keert terug bij Ajax als trainer van de A1. 8 mei: Ajax verspeelt uit tegen De Graafschap met een gelijkspel (1-1) het kampioenschap. PSV was de lachende tweede tegen PEC Zwolle en hield in de laatste wedstrijd van de competitie als de nummer 1 de schaal omhoog. Geen vijf keer voor De Boer, maar vier schalen is ook een fantastisch resultaat. 13 mei: Ajax maakt een rondreis door China. Kasper Dolberg tekent bij Ajax een contract tot en met 30 juni 2021. 21 mei: In de bekerfinale gaat onze D2 ten onder tegen AZ D2 (3-2) 24 mei: Gert Bals overlijdt op 79-jarige leeftijd. Peter Bosz wordt de nieuwe trainer van Ajax en tekent een contract voor drie seizoenen. 27 mei: Ajax en Middlesbrough bereiken overeenstemming over de overgang van Viktor Fischer. Juni 2016 2 juni: Marcel Keizer is voor twee jaar aangesteld als trainer van Jong Ajax. 3 juni: De stukken inzake de verkenning naar De Nieuwe Kern werden aangeboden aan de leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening en zijn daarmee openbaar. 9 juni: Ajax heeft Deyovaisio Zee fuik gecontracteerd. De jeugdinternational tekende een contract voor drie jaar. 14 juni: Ajax en Nathan Leyder hebben overeenstemming bereikt over de verlenging van zijn contract tot en met 30 juni 2018. 17 juni: Ajax heeft overeenstemming bereikt met Mateo Cassierra en Deportivo Cali over de overgang van de Colombiaan. De spits tekende in Amsterdam een contract met een looptijd van vijf seizoenen, tot en met 30 juni 2021. 18 juni: Ajax Zat 2 verliest de finale van het lands kampioenschap voor reserveteams van Koninklijke HFC 21 juni: Ajax contracteert de Colombiaanse international Davinson Sanchez Mina, de verdediger tekende in Amsterdam een contract voor vijf seizoenen, tot en met 30 juni 202I. 22 juni: Ajax verhuurt Queensy Menig aan PEC Zwolle. 27 juni: Saïd Ouaali wordt hoofd jeugdopleiding van Ajax en tekende een contract met een looptijd van drie jaar, tot en met 30 juni 20I9. Met zijn aanstelling treedt hij tevens toe tot het tech nisch hart van de club. 30 juni: Ajax en SBV Excelsior hebben overeen stemming bereikt over de verhuur van Leeroy Owusu. Tijn Middendorp en Nico Smith

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2016 | | pagina 10