Clubleven 6 Onder grote belangstelling speelde op 30 augustus de Zaterdag 1 de eerste wedstrijd in de topklasse tegen Spakenburg. Op de bank zat de begeleiding in afwachting van hoe het zou gaan. Dat was best redelijk, ondanks het verlies (1-2). Het eerste doelpunt in deze zware klasse werd uitbundig gevierd. Een overzicht van momenten uit het clubleven tussen 1 juli en 30 juni in het seizoen 2014-2015. Juli 2014 1 juli: Siem de Jong wordt getransfereerd naar Newcastle United FC in Engeland. 2 juli: Anouk Hoogendijk keert terug naar Ajax na haar uitstapje naar Engeland bij Arsenal. 8 juli: Ajax verlengt het contract met Thulani Serero tot en met 30 juni 2017. 11 juli: Dejan Meleg wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan SC Cambuur en Fabian Sporkslede aan Willem II. 14 juli: Voor de 41ste keer in de Ajax-historie vertrekt Ajax, ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, naar De Lutte (Overijssel) voor een trainingskamp van een week. 17 juli: Ricardo van Rhijn verlengt zijn contract tot en met 30 juni 2018. 18 juli: Ajax neemt enige maatregelen ter voorkoming van ernstige incidenten zoals die het afgelopen jaar plaatsvonden. 19 juli: Ajax beëindigt de trainingsweek in De Lutte met een oefenwedstrijd in Hardenberg tegen Real Sociedad (3-1). 24 juli: Lesly de Sa wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan de Go Ahead Eagles. 26 juli: In een oefenwedstrijd wint Ajax in Lissabon met 0-1 van Ben- fica en gaat met de Eusebio Cup naar huis. De selectie van de Zater dag 1 gaat zich voorbereiden op het eerste seizoen in de Topklasse. De Oranje Vrouwen o/19 met de Ajacieden Inessa Kaagman en Laura Delleman worden in Oslo Europees kampioen. 29 juli: Ook de Ajax Vrouwen zijn gestart met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. 31 juli: De Open Dag wordt bezocht door ruim 50.000 bezoekers. Lucky Ajax speelt die dag een wedstrijd tegen SuriLegends met Clarence Seedorf. Augustus 2014 3 augustus: Voor de Johan Cruijff Schaal verliest Ajax in de Amsterdam ArenA van PEC Zwolle (1-0). 4 augustus: In de Stadsschouwburg vieren Ajax en Oger tijdens de uitreiking van de nieuwe kostuums de 25-jarige verbintenis. Algemeen Directeur Oger Lusink wordt benoemd tot werkend lid van Ajax. 10 augustus: Ajax start de compe titie in de Amsterdam ArenA met winst (4-1) op Vitesse. 11 augustus: Jong Ajax, met de trainers Jaap Stam en Andries Ulderink, opent het seizoen op de Toekomst met winst (3-0) tegen Telstar. 17 augustus: In Alkmaar wordt voor de competitie van AZ gewonnen (1-3). 19 augustus: Cheng Wang vertrekt naar Sporting Clube de Coim- broes in Portugal. 22 augustus: Op de Toekomst krijgen de Ajax Vrou wen zelf een onderkomen. Na twee overwinningen op rij in de Jupiler League, gaat Jong Ajax op eigen veld pijnlijk onderuit tegen Volendam (0-5). 23 augustus: Als opening van het seizoen voor het jeugdvoetbal veroveren op de Toekomst de Al (3-2) en Cl (4-0) de Super Cup, beide van Feyenoord. 27 augustus:Zaterdag 1 wint in de eerste ronde van de KNVB beker met 4-0 van zondag-hoofdklasser De Valk. 28 augustus: In Monaco belandt Ajax bij de loting voor de groepsfase van de UEFA Champions League in poule F met FC Barce lona, Paris Saint-Germain en Apoel Nicosia. Gino van Kessel maakt de overgang naar het Franse AC Arles Avignon. 29 augustus: Op de Toekomst starten de Ajax Vrouwen het seizoen in de BeNe League met een 5-1 overwinning op AA Gent. Mitchell Dijks vertrekt naar Willem II. 30 augustus: Daley Blind wordt getransfereerd naar Man chester United. Tegen Spakenburg speelt de zaterdag l haar eerste thuiswedstrijd in de topklasse van het zaterdag-seniorenvoetbal. 31 augustus: Doelman Diederik Boer stapt van PEC Zwolle over naar Ajax. 30 augustus

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 6