Ajax Academy Club Ondernemingsraad Buitenlandse deelneming Samenstelling ondernemingsraad Ajax Cape Town De ondernemingsraad in deze vorm is aangetreden per 12 november 2013. De zittingsduur van de leden is drie jaar. Casimir Westerveld Rudolph Hulsenbeck Barbara Traanberg Mick Werkendam Dennis Blokker Henk Voors voorzitter vice-voorzitter secretaris vice-secretaris lid lid De Ajax Academy Club (AAC), opgericht in 2007, is bedoeld voor spelers die minimaal zes jaar deel hebben uitgemaakt van de jeugd opleiding en die tenminste een seizoen op de Toekomst hebben gespeeld. Sinds de oprichting zijn ruim 100 personen lid geworden, waaruit blijkt dat dit initiatief zeer gewaardeerd wordt. Prominente leden zijn onder meer Daley Blind, Ricardo van Rhijn, Bas Kuipers en Sergio Cameron (Zaterdag1). Jaarlijks worden certificaten uitgereikt aan spelers die aan de criteria voldoen en de jeugdopleiding verlaten, hetzij naar het betaald voetbal bij Ajax of naar elders. Zo ontvingen op 5 februari tijdens de reünie, voorafgaand aan de competitiewedstrijd tegen AZ, acht nieuwe leden uit handen van Wim Jonk hun lidmaatschapscertificaat: Leeroy Owusu, Danny Bakker, Daoud Bousiba, Xavier Mous, Django Warmerdam, Elton Acolatse, Jizz Hornkamp en Sergio Helling. Twee nieuwe leden, Queensy Menig Sheraldo Becker waren verhinderd en ontvingen het certificaat later. In aanwezigheid van 44 leden van de Ajax Academy Club en andere genodigden, welkom geheten door manager verenigingszaken en projecten op de Toekomst Ed Lefeber en lid van de bestuursraad Jan Buskermolen als ceremoniemeester, sprak Wim Jonk als vertegen woordiger van het Technisch Hart in de Madrid Zaal van de Amster dam ArenA de nieuwe leden toe. 'Je hoort echt bij onze club, ook als je inmiddels weg bent bij Ajax. Dit certificaat staat voor het echte Ajax-gevoel. Je bent altijd welkom. Ed Lefeber: 'Als je zes jaar of langer bij Ajax hebt gespeeld, ben je een echte Ajacied. Het doel is om Ajacieden bij de Ajax-familie te houden. Om in elk geval in contact te blijven met Ajax.' Bijzonder was de uitreiking van het certificaat aan Sergio Hellings. Hij speelde 9 jaar in de jeugdopleiding en speelde daarna onder andere bij Heracles en Anderlecht. Momenteel loopt hij stage als trainer bij de jeugdopleiding. Soms kost het de nodige moeite om oud Ajax-jeugdspelers te traceren. Ajacieden als Nico Schlette, Floris Thoolen en Hans Bijvank moeten vaak vele uren aan speurwerk besteden om ze terug te vinden, waarvoor veel dank. Ed Lefeber AFC AJAX NV heeft een meerderheidsbelang van 51% van de aandelen in voetbalclub Ajax Cape Town te Kaapstad. 63

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 63