De stemming zat er goed in toen op 27 juni de open training van het eerste elftal plaatsvond waar ruim 1500 fans de nieuwe aanwinsten Arkadiusz Milik, Richairo Zivkovic en Nick Viergever konden begroeten. De sfeer was prima, de handtekeningen vlogen over de afrastering en iedereen had er veel zin in. Terugkijkend op het verenigingsjaar 2014-2015 constateer ik dat het een jaar was met vele gezichten. Vanuit sportief perspectief verliep het seizoen ditmaal niet zo succesvol als in de afgelopen jaren. Ons 1e elftal, onder aanvoering van Frank de Boer, werd ditmaal geen kampioen. Voor veel leden en supporters was dat, na vier titels op rij, een teleurstelling. Hierbij realiseer ik mij ten volle dat Ajacieden de neiging hebben om na een periode van succes, het vanzelfsprekend te vinden dat dit elk jaar gebeurd. Hierbij vergeten wij dat de vier landstitels op rij in onze clubhisto rie uniek zijn. In de nationale voetbalgeschiedenis heeft alleen PSV dit eerder kunnen realiseren. Daarom zat de teleurstelling niet zo zeer in het feit dat er geen kampioenschap viel te vieren, maar meer op de manier van hoe er werd gevoetbald. Natuurlijk is het voor de technische staf elke keer weer een uitdaging, om na het vertrek van meestal onze betere en dragende spelers, weer een nieuwe basis formatie samen te stellen. Meetlat Ajax heeft wel een voorbeeldfunctie. Van ons wordt attractief, aanvallend, technisch verfijnd en gedurfd voetbal verwacht. Deze kenmerken worden gekoppeld aan succes. Tegen deze achtergrond wordt de club gemeten. Het ademt noblesse oblige (adeldom verplicht). Dat is onze meetlat. Hiermee zijn wij in het afgelopen seizoen niet verwend. Een geluid dat luid en duidelijk door leden, supporters en andere belangheb benden in woord en daad is gedeeld, en waarin wij in het seizoen 2015-2016 stappen voorwaarts verwachten, waarbij de combinatie van jong talent en spelers met ervaring belangrijk is. Stabiel In het 2e seizoen in de Jupiler League voldeed Jong Ajax aan de verwachtingen. Het werd duidelijk dat ons elftal een sta biele positie in deze competi tie heeft verworven en vol doet aan de doelstelling om aan jong talent een extra podium in de ontwikkeling naar het eerste elftal te geven. De Ajax vrouwen beleefden het 3e competitiejaar waarbij de titel en de beker net buiten bereik bleven. In het komend jaar is er geen BeNe League meer maar een Nederlandse competitie waar een dubbel programma zal worden afgewerkt. Bij ons Zaterdag-seniorenvoetbal waren de verwachtingen, na de promotie naar de topklasse, hoog gespannen. Echter, na een verdien stelijke start, kon ons team zich niet handhaven op het hoogste niveau en was degradatie naar de hoofdklasse een feit. Voor het komende seizoen heb ik alle vertrouwen in ons elftal, dat het zich vol in de strijd om het kampioenschap zal mengen. Mooi verenigingsjaar Naast het sportieve aspect was het een mooi verenigingsjaar met volop aandacht voor de vaste clubevenementen. De Jubilarissen- viering, de bijeenkomst van de Bordjesclub en de verjaardag van de club; op verschillende manieren wordt inhoud gegeven aan het ver leden. Wij merken dat de bijeenkomsten door onze leden steeds beter worden gewaardeerd. Naast ons 1e elftal zijn er de inhoudelijke ontwikkelingen binnen de jeugdopleiding meer dan hoopvol te noemen. Nieuwe trainings methodieken die moeten leiden tot meer trainingsuren binnen de opleiding, hebben in het afgelopen seizoen vorm gekregen. Ik kan u melden dat er inmiddels een nieuwe generatie jeugdspelers aan komt, die nadrukkelijk aan de poort van het 1e elftal rammelen, van wie het debuut van de 17 jarige Vaclav Cerny in augustus jl. een voorbeeld is. Kortom, na het seizoen 2014-2015 met ups en downs en tegenstel lingen die publiek bezit werden, kijk ik vooruit en verwacht een beter 2015-2016, waar tegenstellingen worden opgelost en gewerkt wordt aan een goede toekomst voor Ajax. Hennie Henrichs, voorzitter

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 5