Commissieverslagen Studie- en Begeleidingscommissie 32 Tijdens de Bordjesclub werden beelden getoond van de eerste Europa Cup-finale (1969) tegen AC Milan met Theo van Duivenbode, Bennie Muller, Sjaak Swart, Ruud Suurendonk en Klaas Nuninga. In november verscheen Het Gouden Ajax 1965-1973. Bij de Bobby Haarms Tribune kwamen nieuwe toiletten. Het seizoen 2014-2015 gaat de onderwijsboeken in als een mooi, druk en interessant jaar vol nieuwe uitdagingen. College de Toekomst Met veertien spelers werd begin augustus begonnen aan een nieuw avontuur: een MBO-opleiding tot professioneel voetballer met veel vakken gericht op de moderne voetballer zoals o.a. vreemde talen, gastlessen, omgaan met (social)media en medisch. Daarnaast werd gewerkt aan het behalen van twee jeugdtrainersdiploma's (pupillen en junioren). De opleiding werd mogelijk gemaakt door een goede samenwerking tussen Ajax en het ROC van Amsterdam. De opleiding kreeg de naam College de Toekomst. DMC-er Naast deze nieuwe opleiding werd een nieuw studieprogramma geïntroduceerd: de DMC-er. De letters staan voor de Damon Mirani Constructie. Damon Mirani, momenteel speler bij Jong Ajax en in 2013 uitgeroe pen tot Talent van het Jaar, heeft als eerste bewezen dat je met disci pline, doorzettingsvermogen en eigen initiatief ver kan komen. Zo heeft hij op eigen initiatief geregeld, dat hij als VWO-6 leerling twee dagen per week 's ochtends extra mocht trainen om vervolgens de dag alleen met schoolboeken in de hand te vervolgen in één van de studielokalen op de Toekomst. Dit was zo'n mooi voorbeeld dat we besloten na zijn slagen dit voort te zetten met meerdere spelers. Binnen nog geen maand hadden we ongeveer 25 spelers, die met toestemming van school een of meerdere dagen als DMC'er bij Ajax aan de slag konden gaan. Een door ons gesteld doel vanuit de opleiding werd gehaald, namelijk de jeugdspelers meer laten trainen. De spelers van het College de Toekomst hadden in hun lesprogramma drie keer extra trainen en de DMC-ers trainden twee keer extra. Hoge kwaliteit Naast bovengenoemde vernieuwingen hadden we natuurlijk onze normale studiebegeleiding. Alle studie-activiteiten hebben wederom aangetoond dat de flexibiliteit en de kwaliteit van onze studiebegelei ding hoog is door de behaalde eindexamenresultaten. Ons studiejaar werd geweldig afgesloten. We hadden toestemming ontvangen om een nieuw schoolgebouw neer te zetten. Met hulp van veel deskundigen en andere betrokkenen werd een fantastisch gebouw ontworpen dat in twee maanden werd neergezet. Intussen is een mooie studie-omgeving gerealiseerd en werken we verder aan de toekomst van onze jeugdspelers. Ger Boer Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans, voorzitter Rob Ombre Jur Ronner Jaap Tielenburg Ton Tielenburg Ger Boer (Coördinator Sociaal Maatschappelijke BegeleidingAFCAjax)

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 32