De 69ste reünie van de Bordjesclub op 31 oktober kende als thema het jaar 1969 toen Ajax in Madrid haar eerste Europa Cup 1-finale speelde tegen AC Milan. Dennis Tjepkema ontving zijn 25- jarig Bordje, het diner was 'Spaans' en een Mijn Bordje ging o.m. naar Rob Kalse. Dirk Spits won de quiz. vergadering van aandeelhouders, met de vereniging als grootaandeel houder. Dat hangt weer af van de leden tijdens de algemene ledenver gadering. Als zij iets veranderd willen zien en de meerderheid van de leden is het daarmee eens, dan kan de vereniging als groot aandeel houder die op de agenda plaatsen van de algemene vergaderingen van aandeelhouders. Dat lijkt mij de enige manier. Maar, hoe dan ook, in elk geval zijn we momenteel financieel wel de meest gezonde voetbal club in heel Europa.' Guus: 'Nu nog het beste voetbal van Europa.' De algemene ledenvergaderingen zijn onlangs teruggebracht van vier naar drie keer per jaar vanwege een lage opkomst van de leden. Wat vinden jullie hiervan als trouwe bezoekers van de ALV? Ronald: 'Dat vind ik heel jammer en ook niet terecht. Eerst las ik in het Ajax Clubnieuws dat het een overweging was, Maar in de vergade ring werd het ons gewoon verteld. Had ik dan weer moeten opstaan? Men vindt al dat ik teveel zeg. Met mij zijn er maar een paar, die hun mond open doen. Dat zijn altijd dezelfde. Ongeacht de opkomst moet je de leden die wel komen koesteren. Je ontmoet mensen met wie je lekker kan kletsen en praten. Er zijn meestal gastsprekers, zoals laatst iemand van de Ajax Media over de toekomstige veranderingen die zijn te verwachten. Ik vond dat enorm interessant. Daarom zou ik willen pleiten om de algeme ledenvergadering toch weer vier keer per jaar te houden.' Arthur: 'Laten we even teruggaan naar de basis. Wij willen elke zon dag een leuke wedstrijd zien. En die andere 50.000 mensen in de Amsterdam ArenA willen dat ook. Dan moet je zorgen voor een elftal dat lekker voetbalt. En als dat niet lukt met spelers uit de jeugd opleiding dat moet je kopen als je daar geld voor hebt.' Ronald: 'Dat is nu toch gedaan met Gudelj voor het "gif", Sinkgraven op links, Milik in de spits en Heitinga met 80 interlands voor de erva ring. Met aankopen moet je ook een beetje geluk hebben. Ajax gaat goed om met transfers. Er is geen alternatief.' Jullie praten met veel passie over de club. Waar komt jullie liefde voor de club vandaan? Ronald: 'Ik ben geboren in de Finsenstraat in de Watergraafsmeer bij de Jaap Edenbaan. Mijn kamer hing vol met Ajax. Mijn vader was lid. Ik was 5 jaar toen ik met mijn vader mee ging naar het stadion aan de Middenweg. Helaas heb ik nooit bij Ajax gevoetbald. Gewoon niet goed genoeg. Dat is voor mij wel een frustratie. Ik belandde bij AFC als keeper en trainde in de jeugd onder Gé van Dijk.' Guus: 'Ik ging ook met mijn vader mee naar Ajax. Later werd ik donateur. Ik heb Ronald: in de jeugd van RODI gespeeld en even 'Ik pleit ervoor het aantal bij FC Amsterdam, maar ik vond basket- ledenvergaderingen toch bal leuker en ging spelen bij Agon in te houden op vier keer Amsterdam. Daar heb ik 15 jaar in de per jaar. De mensen die hoogste afdeling gespeeld. wel komen moet je Arthur:'Mijn vader was een beetje van koesteren.' de oude stempel en principieel tegen betaald voetbal. Desondanks ging ik, samen met een bevriende relatie van mijn ouders op mijn 10e jaar naar alle uit- en thuiswedstrijden van Ajax. Op mijn 18e ging ik ging er werken op de administratie en maakte zo van mijn grootste hobby mijn beroep. Na negen jaar en 3 Europa Cups belandde ik bij een Amerikaans bedrijf en maakte veel buitenlandse reizen. Ongeacht in welk werelddeel ik ook was, ik wist altijd precies wanneer Ajax een wedstrijd ging spelen, hoe laat de aftrap was en probeerde het verloop van de wedstrijd te volgen. Eigenlijk kan ik mij een leven zonder Ajax niet voorstellen. Het is een virus wat nooit overgaat. Dat is prima want ik kan niet zonder.' Hoe ervaren jullie de sfeer binnen de vereniging? Ronald: 'Nou, volgens mij is die wel goed. En zijn wel mensen die wat te zeuren hebben of het met iets niet eens zijn. Het is lastig om het iedereen naar de zin te maken. Hoe de club bijvoorbeeld haar verjaardag viert met een heerlijke brunch en vervolgens een wedstrijd meekijken op grote TV-schermen, dat is toch geweldig? Guus: 'Helemaal eens. Het is altijd leuk ouwe makkers tegen te komen.' Arthur: 'Prima sfeer. Dat is wel eens anders geweest.' Tot slot, hoe kijken jullie naar het nieuwe seizoen? Arthur: 'Het is nu augustus, dus de transferperiode duurt nog een paar weken. Het is te hopen dat we het spul bij elkaar kunnen houden. En verder hoop ik dat er een gelouterde speler wordt aangetrokken die naast zijn eigen voetbaltechnische inbreng ook als een verlengstuk van Frank de Boer in het veld kan fungeren en al die jonge jongens "coached" zodat ze nog beter worden.' Ronald: 'Het echec tegen Rapid Wien moeten we naar snel vergeten, behalve de eerste helft in Wenen. Toen was de ploeg goed bezig zonder de aankopen. Nu hebben we Gudelj voor het gif, Sinkgraven op links, Dijks als links achterin en Heitinga ,met 80 interlands, voor de erva ring. Prima aankopen.' Guus: 'Laten we hopen dat het nu eens lukt onze beste spelers langer vast te houden. Uiteindelijk gaat het altijd om het geld. Daar zullen we internationaal nooit van kunnen winnen.' Tijn Middendorp 30

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 30