Europa, nu het voetbal nog' 29 Op 16 december vond het Dirk de Groot Gala plaats, een evenement voor alle zaterdag-senioren als afsluiting van het jaar. Alle spelers worden gemixt tot min of meer gelijkwaardige teams voor wedstrijdjes met kleine doeltjes.Winnaar werd 'Sporting Maroc'. Daarna werd gegeten, gedronken en gelachen. Dus moeten we het toch zoeken in de jeugdopleiding. Maar dan komen clubs als Arsenal, Real Madrid en Manchester City bij ons winkelen om talenten van 16 jaar of nog jonger weg te kapen, zoals recentelijk Donyell Malen naar Arsenal? Wat kunnen we daaraan doen? Arthur:' Toch zijn er volgens mij mogelijkheden tot verbetering. Bij het eerste contract, wanneer de jeugdspeler aan het begin van zijn carrière staat als betaald voetballer, moeten er goede afspraken gemaakt worden. Alle partijen hebben maar één doel: straks, als het talentje 23/24 jaar is, moet hij de stap naar "het grote geld" in het buitenland kunnen maken. Om dat te bereiken moet er veel gebeuren en verder is de rol van de zaakwaarnemer en natuurlijk die van het geld van belang. Vanuit het zakenleven heb ik wat beproefde ideeën die wellicht ook bij Ajax goed toepasbaar zouden kunnen zijn.' Ronald: 'Ik zou willen dat het kon. Maar een beetje naïef om zo te denken is het wel. Volgens mij doet Ajax er alles aan de talenten in huis te houden.' Guus: 'Ajax heeft een prima opleiding tot betaald voetballer. Maar op enig moment komen er bij veel spelers eurotekens in hun ogen. Op 16-jarige leeftijd moeten ze de beste spelers een contract aanbieden, alleen maar om te voorkomen dat zij voor niets de poort uitlopen.' Arthur: 'Dus moeten we blij zijn dat we meedraaien in de nationale top, en dan maar hopen op een uitschieter in Europa. Meer zit er niet in.' We zitten nu op de Toekomst. Hier worden alle wedstrijden gespeeld, behalve die van het eerste elftal. Zijn jullie wel tevreden over wat hier aan voetbal valt te zien? Guus: 'Het is hier geweldig. Ik heb de Al heel leuk voetbal zien spelen voor heel veel publiek. De meeste jongens zien er volwassen uit. Daar wordt kennelijk veel aandacht aan besteed.' Ronald: 'Kijk naar Riedewald in het eerste team. Dat is geen jongen van 18 jaar maar een volwassen kerel. Fysiek is er toch wel iets gebeurd, maar misschien nog niet vol doende, mentaal moet het sterker,' Guus: 'Het voetbal is enorm geëvalu- Guus: eerd. Veel beter, ook individueel. Ik heb 'Uiteindelijk gaat het 15 jaar hoofdklasse basketbal gespeeld. altijd om het geld. Daar Als ik het niveau van toen met nu verge- zullen we internationaal lijk, dan krijg ik de tranen in mijn ogen. nooit van kunnen winnen.' Zo is het met het voetbal ook.' Ronald: 'Het is toch duidelijk hoe er gespeeld moet worden? Zoals de jeugd dat doet op de Toekomst. Dat gebeurt niet omdat de techni sche staf een beetje eigenwijs is. Dan ontstaat er frictie die niet wordt opgelost. Wij willen maar één ding: kijken naar het mooiste en beste voetbal.' Hoe kijken jullie in algemene zin naar de rol van de vereniging? Ronald: 'De bestuursraad vind ik op zich goed functioneren. Ik zie ook de passie van de leden van de bestuursraad, hoe zij zich inzetten voor de club. Daar ben ik zeer tevreden over. Ik heb geen verstand van voetballen, ik ben een liefhebber, maar ik smul ook van de gesprekjes met Tonnie Bruins Slot. Die heeft verstand van het spel letje.' Guus: 'Hennie is een prima voorzitter. Met veel kennis van zaken leidt hij de algemene ledenvergaderingen. Alleen de invloed op het beleid van de NV zou misschien wat groter mogen zijn.' Ronald: 'De vereniging en de NV staan los van elkaar. Dat is zo afgesproken. Invloed zou alleen kunnen gaan via de algemene

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 29