Zaterdag-seniorenvoetbal Zaterdag 1 Zaterdag 2 25 Historisch was het moment op 23 augustus toen de Zaterdag 1 op de Toekomst tegen Barendrecht aftrapte voor de eerste wedstrijd in de topklasse. Het zou moeilijk worden. Handhaven zou al mooi zijn. Na een jaar spelen op dit niveau, moest de ploeg van Bart Logchies weer terugkeren naar de hoofdklasse. Ajax Zaterdag 1 startte het seizoen als promovendus in de topklasse, de hoogste afdeling in het amateurvoetbal. Met grotendeels de basis van het vorig seizoen en een paar nieuwe gezichten, onder wie assistent-trainer Detlef Le Grand, ging het team van trainer Bart Logchies zich probe ren te handhaven in deze zware competitk Na zeven wedstrijden stond het team op e 5e plaats, een droomstart. Tot aan de winte stop werden er wisselende resultaten behaald en zakte het team naar een 14e plaats op de ranglijst. Na een geslaagd trainingskamp in de winte stop, wederom op Gran Canaria, stonden neuzen weer dezelfde kant op en ging het team met vol vertrouwen de 2e helft van h seizoen in. Helaas bleven de resultaten na winterstop ook tegenvallen en was degrad uit de topklasse een feit. Het team heeft zich dit seizoen weten te plaatsen voor de Amstelcup. Na een overti gende overwinning op De Valk, werd door loting de Zaterdag 1 gekoppeld aan NEC, uitkomend in de Jupiler League. Na een bloedstollende wedstrijd op de Toekomst, die na 90 minuten gelijk eindigde en er dus verlengd moest worden, hield het team ook tot het einde goed stand. Helaas was NEC even beter bij het nemen van strafschoppen, maar de Zaterdag 1 kon met opgeheven hoofd het bekertoernooi verlaten. De Zaterdag 2, uitkomend in de reserve hoofdklasse, kreeg dit seizoen weer een oude bekende aan het roer, trainer Dennis van der Wal, die de schone taak kreeg met dit jonge team weer hoge ogen te gaan gooien in de hoogste afdeling van reserveteams in het amateurvoetbal. De start van het seizoen was veel belovend, maar na een paar tegenvallende prestaties moest het team halverwege genoegen nemen met 'slechts' een 2e plek op de ranglijst. Na de winterstop was er de intentie weer volop mee te doen in de strijd om het kampioenschap. Helaas miste het team in te veel wedstrijden de passie en wilskracht om te winnen, en moet het dit seizoen zonder kampioenschap stellen, maar wel met een mooie 2e plaats op de ranglijst. Voor de beker startte het 2e elftal in de poule voor standaardteams en ging het uiteindelijk onderuit in een boeiende wedstrijd tegen Kon. HFC, dat uitkomt in de topklasse.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 25