naar eer en geweteny kamp SEEDtf 2D Tijdens de bijeenkomst met taggers van het Erfgoed bleek weer eens wat een megaklus het is, om alle foto's te bekijken en te beschrijven.Tienduizenden foto's liggen te wachten en meer dan een miljoen komen nog op ons af van Louis van de Vuurst. En dan zijn er nog de vaantjes, bekers en nog veel meer. lijk niet voor niets bezig al ons Erfgoed te verzamelen, beheren en conserveren. We willen dat ook openbaren. We willen aan de hele Ajax-gemeenschap laten zien wat we hebben, zodat iedereen op die manier trots kan zijn op het Erfgoed en op het verleden van de club.' Wat was afgelopen jaar het belang rijkste agendapunt van de bestuurs raad? 'We hebben toch wel een aantal keer gesproken over de onvrede op de Toekomst en alles wat daarmee samenhangt. We hebben heel veel signalen ontvangen dat het niet goed gaat. Als bestuurs raad willen we daar allemaal wat aan doen, maar we realiseren ons ook dat we vanuit onze rol niet altijd in staat zijn daar acties of maatregelen voor te treffen. Dat is weleens frustrerend. Op ter reinen als Verenigingszaken of Erfgoed kunnen we vrij opere ren, maar veel andere zaken zit ten toch een beetje in het grijze gebied. Dat voelt weleens wat ongemakkelijk, moet ik zeggen.' Vaak genoemde kritiek is dat de bestuursraad niet genoeg op afstand zou staan. Wat is jouw visie daarop? 'Dat geeft precies de spagaat aan waar we soms in staan. De grens is niet helemaal zuiver te trek ken. Soms ga je in de ogen van leden misschien wat te ver over de grens en soms zit je in de ogen van andere leden weer te ver van de grens af. Ik denk wel dat wij naar eer en geweten pro beren te handelen vanuit het mandaat dat ons gegeven is. Bedenk ook dat je elkaar vaak tegenkomt in een informele set ting. Dan is het soms lastig om dan precies een bepaalde pet op te zetten. Uiteindelijk proberen we het wel zo zuiver mogelijk te houden.' Wat zijn voor dit seizoen belang rijke speerpunten voor de bestuurs raad? 'We hopen dat de rust terug keert, zodat we weer kunnen bouwen. Eendracht, de bereid heid om samen te werken - in het belang van Ajax. Dat staat boven alles. Dat betekent dus ook dat je moet communiceren. Wat dat betreft kijken wij uit naar de nieuwe setting van de directie - de opvolger van Michael Kinsbergen (algemeen directeur, red.) is nog niet bekend. De directie van Ajax is namelijk toch onze gesprekspart ner, daar hebben wij een aantal keer per jaar overleg mee. Een nieuwe setting schept duidelijk heid, ook naar de interne organi satie toe bij Ajax.' Wat is qua Erfgoed het belangrijk ste aandachtspunt? 'Ik hoop dat de leden veel ver trouwen hebben gekregen in waar we mee bezig zijn. Zodanig dat ze misschien ook overwegen om dat erfgoed wat ze zelf nog hebben, aan ons toe te vertrou wen. Schenken of uitlenen, dat mag allebei. Zodat andere Ajacie- den er straks ook van kunnen genieten als we uiteindelijk een museum hebben. Dat zou ik heel mooi vinden. Alles is welkom en wij doen er alles aan om het zo goed mogelijk te bewaren.' Hoe zie jij jouw toekomst bij Ajax? 'Geen idee eigenlijk. Ik ben natuurlijk recent herkozen en die termijn is eindig. Dan moet er iets staan waar de volgende Bestuursraad mee verder kan. Ik hoop dat ons Erfgoed tegen die tijd zo ver ontwikkeld is, dat mijn opvolger wat dat betreft in een gespreid bedje terechtkomt.' Hoe heb jij de afgelopen jaren als lid van de bestuursraad ervaren? 'Ik heb altijd gevoeld dat ik wel kom was. In het begin was er misschien even wat twijfel, wisten mensen niet wie ik was of wat ze van mij moesten verwachten. Ik ben inmiddels echter natuurlijk ook niet meer de Ronald Pieloor uit 1976 - dat is behoorlijk wat jaren geleden. Je moet mensen de kans geven om te laten zien dat ze ook andere dingen kun nen. Ik ben heel erg blij dat de leden mij die kans hebben gege ven. Dat vind ik heel erg positief.' Jan-Matthijs Harderwijk

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 21