frouwerüutf 17 Een aantal Ajax Vrouwen maakte deel uit van de Oranje-selectie die zich eind november voor het eerst plaatste voor de WK in Canada. Er werd ook nog een kledingcontract afgesloten met Gestuz-kleding tussen Otto Klein en Edwin van der Sar. Eerder was er een professionele fotoshoot in Sugar City. November 2014 Deze maand stond in het teken van de kwalificatie wedstrijden van het Nederlands Vrouwen Elftal tegen Italië, waar deelname aan het WK in Canada kon worden veiliggesteld. Dat lukte mede dankzij onze speelsters Anouk Hoogendijk, Tessel Middag, Claudia van den Heiligenberg, Petra Hogewoning, Desiree van Lunteren en Eshly Bakker die werden geselecteerd. Zij schreven historie met deze unieke prestatie voor het Nederlandse vrouwenvoetbal. Ons team speelde vanwege de WK kwalificatie maar twee wedstrijden: uit tegen Club Brugge (0-3) en thuis tegen PSV/FC Eindhoven (2-1) waarmee de koppositie in de BeNe League werd bereikt. December 2014 Maart 2015 De halve finale van de beker was binnen handbereik door in Heeren veen vrij eenvoudig te winnen. In deze maand stond ook de wedstrijd tegen koploper Standard Luik op het programma. In de thuiswedstrijd op de Toekomst verloren de Ajax Vrouwen met 2-0. Het kampioen schap kwam hiermee steeds verder uit zicht. April 2015 Het kampioenschap was steeds verder weg door de onnodige neder laag tegen Club Brugge. Hoogtepunt was wederom het bereiken van de finale van de KNVB beker door een goede overwinning op Telstar. Met een gelijkspel tegen PSV/FC Eindhoven en een overwinning op Telstar eindigden de Ajax Vrouwen als derde in de competitie van de BeNe League. Standard Luik werd kampioen van de BeNe League en FC Twente Nederlands kampioen. In december bleven de Ajax Vrouwen winnen bij Lierse SK (0-3) en thuis tegen Telstar (1-0) en gaan als koploper de winterstop van de BeNe League in. Januari 2015 In de winterstop versterkten de Ajax Vrouwen zich met Merel van Dongen. Na de winterstop kwam ons elftal goed uit de startblokken en rekenden af met KAA Gent (0-2), gevolgd door een nederlaag tegen FC Twente (0-2) op de Toekomst. Daarna volgde een moeilijke reeks met een gelijkspel tegen Anderlecht. Februari 2015 Tegen ADO Den Haag werd een monsterzege geboekt van 1-6 en ook de wedstrijden tegen OHL Leuven en Heerenveen werden gemakkelijk gewonnen. In de beker kwamen de Ajax Vrouwen gemak kelijk verder door DTS in Ede ruim te verslaan. Mei 2015 In een spannende wedstrijd wisten de Ajax Vrouwen de bekerwinst niet te prolongeren omdat FC Twente in het Kyocera stadion met 3-2 te sterk was. Helaas werd daardoor het seizoen afgesloten zonder prijs. Bekend werd dat Leonne Stentler, Pascalle Tang en Suzanne Marees Ajax verlaten, Claudia van den Heiligenberg voor een buiten lands avontuur kiest en Marieke Ubachs het volgend seizoen het doel van FC Twente zal gaan verdedigen. Juni 2015 Voor de WK in Canada werden Tessel Middag, Petra Hogewoning, Anouk Hoogendijk, Merel van Dongen en Desiree van Lunteren door bondscoach Roger Reijnders opgeroepen. Claudia van den Heiligen berg haakte helaas af door een knieblessure. De Oranje Vrouwen bereikten de l/8ste finale, waarin met 2-1 werd verloren van Japan. Tamara Schellekens

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 17