Ajax 1 Ajax blijft ver verwijderd van historische vijfde titel 13 Ons eerste elftal opende de competitie in de Amsterdam ArenA tegen Vitesse op 14 augustus met een klinkende overwinning (4-1). Onze WK-gangers werden door Marc Overmars in het zonnetje gezet. Daley Blind gaat naar Manchester United. Kenneth Vermeer kiest verrassend voor Feyenoord. imponeren en speelt in de competitie tweede viool ach' ter PSV. Voor het eerst onder het bewind van Frank de Boer sluit Ajax zonder prijs af. Ajax heeft de zaakjes aardig voor elkaar, zo lijkt het bij de start van het seizoen. Met huurling Arek Milik (Bayer Leverkusen) en de van FC Groningen overgenomen Richairo Zivkovic is de aanvalslinie van een impuls voorzien. Met de multifunctionele NickViergever (AZ) is ook een verdedigend ingestelde speler aan de selectie toegevoegd. Ajax raakt aanvoerder Siem de Jong kwijt aan Newcastle United. Het seizoen 2014-2015 pakt voor Ajax teleurstellend uit. Ajax sneuvelt al vroeg in de beker, kan ook Europees niet De voorbereiding verloopt voorspoedig, al stromen de WK-gangers Daley Blind, Jasper Cillessen en Joël Veltman pas later in. Ajax maakt een frisse indruk, scoort er lustig op los en boekt verdienstelijke zeges op onder meer Real Sociedad (3-1) en Benfica (0-1). Tegen laatstgenoemde club sluit Ajax de voorbereiding af. Topscorer van de oefencampagne is Anwar El Ghazi met acht goals. De aanvaller wordt beloond met promotie naar de A-selectie. Het echte voetbalwerk kan beginnen. Ajax is klaar voor de missie om historie te gaan schrijven en voor de vijfde keer op rij kampioen te worden. Daarnaast wil Ajax voor het eerst onder De Boer de beker winnen en staat overwintering in de UEFA Champions League hoog op het verlanglijstje. Ajax loopt zich in de strijd om de Johan Cruijff Schaal stuk op PEC Zwolle: 1-0. De valse start wordt een week later weggepoetst met een cijfermatig prima zege op Vitesse. De 4-l-overwinning bij de start van de competitie biedt vertrouwen. Als Ajax een week later ook wint bij AZ mag van een prima competitiestart gesproken worden. In speelronde drie van de Eredivisie staat met Ajax-PSV al een heuse kraker op het programma. Bij Ajax keren Cillessen, Veltman en Blind voor het eerst dit seizoen gezamenlijk terug in de basis. PSV speelt ouderwets countervoetbal en verlaat de Arena met een 1-3-overwin- ning. Vertrek belangrijke krachten Daags voor het uitduel met FC Groningen én vlak voor het verstrij ken van de transferdeadline wordt de overgang van Blind naar het Manchester United van Louis van Gaal bekend. Net als een seizoen eerder, met het vertrek van Toby Alderweireld en Christian Eriksen, is Ajax weer twee belangrijke krachten kwijt. De Amsterdammers ver-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 13