De eerste successen voor de club werden behaald door de Al (o/l9) en Cl (o/l5) op Feyenoord, door op 23 augustus op de Toekomst in beide wedstrijden de Super Cup te veroveren op de Rotterdammers. Daarmee werd ook gelijk landelijk het seizoen voor de jeugd geopend met voor Ajax een prima begin. eindigt als tweede. Ajacied Matthijs de Ligt is uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. 11 april: De Ajax Vrouwen bereiken de finale van de KNVB beker door in de halve finale Telstar te verslaan (0-1). Op weg naar de landstitel wint de A1 thuis van FC Twente. 18 april: Na één jaar topklasse degradeert de Zaterdag 1 terug naar de hoofd klasse van het zaterdag-seniorenvoetbal. Zonder zelf te spelen veroveren de D1-pupillen (o/13) het kampioenschap in de 1e divisie A. 19 april: Tegen NAC Breda maakt Viktor Fischer in de ArenA na 14 maanden blessureleed zijn rentree in het eerste elftal met een inval beurt. 24 april: Kenny Tete verlengt zijn contract tot en met 2018. 25 april: De A1 (o/19) wint op eigen veld van concurrent ADO Den Haag A1 (3-0). 27 april: Met het gelijke spel (1-1), uit tegen PEC Zwolle, stelt Ajax de tweede plaats op de ranglijst veilig die recht geeft op deel name aan de voorronde van de UEFA Champions League. 28 april: De Ajax Vrouwen winnen hun laatste thuiswedstrijd in de BeNe League van Lierse SK (3-0). Anouk Hoogendijk wordt uitgeroepen tot Ajacied van het Jaar. Mei 2015 1 mei: De Ajax Vrouwen sluiten hun wedstrijden in de BeNe League af met verlies bij Telstar. 2 mei: De A1 gaat in de kampioenswedstrijd, in Eindhoven bij PSV onderuit (2-4) 3 mei: Ajax E1 eindigt op de derde plaats bij het eigen Jany van der Veen Toernooi. Winnaar wordt het Belgische KRC Genk. 6 mei: Nemanja Gudelj (ex-AZ tekent een 5-jarig contract tot en met 2020. Dragisa Gudelj, bestemd voor de selectie van Jong Ajax, tekent een 3-jarig contract, tot en met 2018. 8 mei:Thuis tegen FC Oss sluit Jong Ajax het seizoen met een gelijk spel af. Pelle Clement en Leon Bergsma maken hun debuut in het betaalde voetbal. Coördinator Erfgoed Carel Berenschot belegt in de Amsterdam ArenA een bijeenkomst voor zo'n 30 Ajacieden die voor het project 'digitalisering Erfgoed Ajax' de meeste foto's hebben 'getagt' (beschreven). 9 mei: Ajax Al (o/l9) wint (6-0) op de Toekomst op de laatste speeldag overtuigend van NEC/FC Oss Al en verovert daarmee de landstitel. Ajax Cl (o/l5) wint in een rechtstreeks duel om de landstitel in de eredivisie voor C-junioren van FC Utrecht (4-0). De Zaterdag l wint thuis de laatste wedstrijd in de topklasse met 4-2 van Scheveningen. 10 mei: Na de laatste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Cambuur Leeuwarden, wordt Anwar El Ghazi uitge roepen tot Talent van het Jaar en Jasper Cillessen tot Ajacied van het Jaar. Richard Witschge reikt de prijs van het bal hooghouden uit aan winnaar Tom Schokker die op de slotdag de bal l9l9 keer hoog hield. 13 mei: De El (o/ll) wordt gehuldigd als kampioen van de Twin Games. Als afsluiting van het seizoen speelt Jong Ajax op de Toe komst tegen de Suriprofs (l-2). In het stadion van ADO Den Haag verliezen de Ajax Vrouwen de bekerfinale tegen FC Twente (2-3). 16 mei: Na eerder de landstitel en de Super Cup te hebben verovert, legt de Cl in Tilburg ook nog beslag op de KNVB beker ten koste van Willem II. 17 mei: In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, uit tegen FC Dordrecht, gaat Ajax troosteloos ten onder (2-l). 18 mei: Orlando Trustfull tekent een éénjarig contract tot 20l5 als derde assistent-trainer bij het eerste elftal en wordt toegevoegd aan de technische staf van de A-selectie. Jairo Riedewald verlengt zijn contract tot en met 30 juni 20l9. 20 mei: Ons bereikt helaas het bericht dat hoofdredacteur van Ajax Kick Off Michel Sleutelberg is overleden. 25 mei: Op het toernooi AEGON Copa Amsterdam eindigt de Al als tweede door in de finale na strafschoppen van Anderlecht te verliezen. 29 mei: Doelman Xavier Mous wordt tot en met 20l6 verhuurd aan FC Oss. Juni 2015 5 juni: Doelman Peter Leeuwenburgh wordt tot 20l6 verhuurd aan FC Dordrecht. 9 juni: Tijdens de Schalenavond, als sluitstuk van het seizoen, wordt Donny van de Beek uitgeroepen tot Talent van de Toe komst. De Raad van Commissarissen (RvC) van Ajax heeft besloten het aflopende contract van algemeen directeur Michael Kinsbergen niet te verlengen. Om reden van onduidelijkheden en problemen rondom het Technisch Hart, de gewenste vervolgstappen, de concreti sering en uitvoering van het Plan Cruijff en welke consequencies deze oplossingen hebben voor het gewenste profiel van algemeen direc teur, is er per direct een strategische commissie benoemd bestaande uit Dolf Collee (bedrijfsmatige aspecten) en Theo van Duivenbode (vervolgstappen verdere invoering Plan Cruijff). Tevens zal Tscheu La Ling de commissie van advies voorzien voor de voetbaltechnische zaken. 24 juni: Per direct worden Ruben Ligeon, Richairo Zivkovic en Lesly de Sa voor een seizoen verhuurd aan Willem II. 25 juni: Ajax contracteert John Heitinga tot en met 30 juni 20l6 met een optie voor nog een jaar. 26 juni: Ajax en Willem II zijn het eens geworden over de transfer van Mitchell Dijks naar Amsterdam. Met een bos- loop in het Amsterdamse Bos start Frank de Boer de voorbereiding voor het nieuwe seizoen 20l5-20l6. Tijn Middendorp "0

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2015 | | pagina 10