f SF-* >1» Staand: Hennie Henrichs, Jan Fransz, Werner Schaaphok, Theo van Duivenbode, Martin van Leuven, Jack van Beetz, Piet Schrijvers, Tsjeu La Ling, Fred Grim, Dennis de Haan en Eddy Pieters Graafland. Zittend: Henk Groot, Guus Paulsen, Hans van Driel, Rob de Wit, Wim Prins, Ger van Mourik en Wim de Geest. Februari 2014 1 februari: Ruim 200 ouders van jeugdspelers bezoeken de jaarlijkse feestavond op de Toekomst. 6 februari: Tegen FC Groningen speelt Ajax zijn 300ste wedstrijd in de Amsterdam ArenA. 9 februari: De D1 (o/13), C2 (o/14) en C1 (o/15) vertrekken naar Doha (Qatar) voor deelname aan een jeugdtoernooi van de Aspire Academy. 13 februari: Tijdens het Goed Geld Gala ontvangt Ajax een cheque van 916.608 van de Vriendenloterij, een record. 16 februari:Voorafgaand aan de competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen ontvangt Johan Cruijff uit handen van UEFA-voorzitter Michel Platini de z.g. 'President's Award', een prijs voor oud-spelers die een waardevolle bijdrage hebben gele verd aan de ontwikkeling van het voetbal. 17 februari: De directie van Ajax laat weten dat in de eerste helft van het boekjaar 2013/2014 een nettowinst is behaald van 23,9 miljoen. Prominent supporter en Ajax-lid Ad Bergkamp overlijdt op 73-jarige leeftijd. 19 februari: In de UEFA Europa League gaat Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Salzburg kansloos ten onder (0-3). 22 februari: De Al wint op de Toekomst de mini-klassieker van Feyenoord (3-2). 23 februari: Ajax wint thuis met 4-0 van AZ en herstelt van de 'zeperd' tegen FC Salzburg. 24 februari: Vandaag gaan voor zo'n 700 voetballertjes de jaarlijkse talentendagen van start. 27 februari: Ook de uitwedstrijd in de UEFA Europa League tegen FC Salzburg gaat met 3-1 kansloos verloren. 28 februari:Tegen FC Twente spelen de Ajax Vrouwen voor de eerste keer in de ArenA (0-1). Daarna ontmoet Jong Ajax FC Den Bosch (3-2). Davy Klaas- sen maakt zijn debuut in de selectie van het Nederlands Elftal in de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen Frankrijk. Maart 2014 2 maart: In De Kuip wint Ajax de Klassieker tegen Feyenoord met 1-2 en gaat daarmee op weg naar de vierde landstitel op rij. 5 maart: Met een invalbeurt tegen Frankrijk in Parijs debuteert Davy Klaassen in het Nederlands Elftal. Ricardo Kishna debuteert als invaller in Jong Oranje bij de wedstrijd in Velsen-Zuid tegen Jong Israel. 6 maart:Trainer van Jong Ajax Alfons Groenendijk geeft te kennen Ajax aan het einde van het seizoen te zullen gaan verlaten. 9 maart: In de Amsterdam Zaal treden verschillende jeugdspelers toe tot de Ajax Academy Club. 16 maart: Tegen NAC Breda speelt Ricardo van Rhijn zijn 100ste wed strijd voor Ajax en treedt daarmee toe tot de Club van 100. Op de Toekomst werd de wedstrijd gevolgd via grote TV-schermen door ongeveer 200 leden, onder het genot van een heerlijk Preuvenement ter ere van de 114e verjaardag van onze club op 18 maart. 17 maart: Ajax contracteert spits Richairo Zivkovic (ex-FC Groningen) tot en met 1 juli 2017. 18 maart: Vandaag bestaat onze club 114 jaar. 19 maart: Op de Toekomst vindt voor 80 leden de eerste algemene ledenvergadering in 2014 plaats. 21 maart: Jong Ajax boekt bij Fortuna Sittard de vijfde zege op rij (0-1). Op de Toekomst verliezen de Ajax Vrouwen de topper tegen koploper Standard Luik (0-1). Ajax en OAD tekenen een hernieuwde samenwerkingsovereenkomst tot en met 30 juni 2017. 22 maart: De D2 (o/l2) van trainer Dave Vos ver overt het kampioenschap na winst op AZ. 26 maart: Ajax en Aegon bereiken overeenstemming over een eenmalige verlenging van zes maanden van het hoofdsponsorschap. 27 maart: In Alkmaar plaatst Ajax zich voor de finale van de KNVB beker na winst op AZ. Frank de Boer boekt zijn 100ste overwinning. Ter ere van de 114e verjaardag van onze club wordt een deel van het gedigitaliseerde Ajax-archief tijdelijk voor iedereen toegankelijk gesteld. 30 maart: In de ArenA komen rond Ajax - FC Twente oud-eerste elftalspelers bij elkaar voor de vierde reünie. 31 maart: Joël Veltman verlengt zijn contract met tot en met 30 juni 2018. April 2014 1 april: Met een monsterscore op Almere City (9-0) wordt de Cl (o/l5) kampioen van de eerste divisie A. 3 april: Davy Klaassen verlengt zijn contract met Ajax tot en met 30 juni 2018. 12 april: De Ajax Vrou wen plaatsen zich, na winst op Heerenveen (0-2), voor de halve finale van de KNVB beker. Na de winst op DVS '33 Ermelo staat de Zater dag 1 stevig op de derde plaats, met uitzicht op deelname aan de nacompetitie voor promotie naar de Topklasse. De C2 (o/l4) speelt VVV/Helmond Sport van de mat (7-0) en is kampioen. In en bij Amstelveen haalt de E3 (o/l0) het kampioenschap binnen. 13 april: Ajax sluit twee nieuwe samenwerkingsverbanden met d.v.c. Buiksloot en vvv Purmersteijn. 20 april: In de finale om de KNVB beker in De Kuip gaat Ajax tegen PEC Zwolle behoorlijk ten onder (l-5). De wed strijd wordt flink ontsierd door wangedrag en vuurwerk van Ajax-sup- porters. 21 april: De B-junioren van Ajax (o/l7) van trainer Said Ouaali winnen voor de derde keer in vijf jaar de Aegon Future Cup. Abdelhak Nouri (Ajax) werd uitgeroepen tot beste speler. 23 april: Op het Ronald McDonald Centre in Amsterdam wordt Ajax StreetWise 20l4

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 9