Vanwege wat 'achterstallig onderhoud' werden op 5 oktober 28 jubilarissen uitgenodigd in het spelershome op de Toekomst om de versierselen te ontvangen die horen bij 25-, 40-, 50-, 60-, 70- en zelfs 80 jaar lidmaatschap.Van de 28 genodigden was ruim de helft aanwezig, de anderen waren verhinderd. eerste uitzege van het seizoen (0-3). 11 november: Bij Jong Ajax - Sparta debuteert Chengkuai Wang als eerste Chinese speler bij Ajax ooit. 12 november: Niklas Moisander is in Helsinki uitgeroepen tot Fins voetballer van het jaar. In Enschede winnen de Ajax Vrouwen de inhaalwedstrijd tegen koploper FC Twente met 0-4. 15 november: Voor de slachtoffers in de Filippijnen organiseert Ajax een speciale Ajax-veiling. In de Amsterdam ArenA vindt de Algemene Vergade ring van Aandeelhouders plaats. 19 november: Joël Veltman maakt in de ArenA in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Colombia zijn debuut in het Nederlands Elftal. Ter ere van het 10-jarig bestaan van Ajax Clubnieuws in de huidige vorm, hebben redactieleden en medewer kers een gezellige bijeenkomst in het spelershome op de Toekomst. 25 november: Als eerste sponsor voor de Ajax Vrouwen sluit cadeau kaartuitgever 'Your Gift' een partnershipovereenkomst met Ajax. 26 november: In de laatste thuiswedstrijd van de poulefase in de UEFA Champions League wint Ajax van FC Barcelona (2-1) en stelt daarmee Europees voetbal na de winterstop zeker. John van 't Schip ontvangt na afloop van Hennie Henrichs zijn Bordje vanwege zijn 25-jarig lid maatschap. 27 november:Voor de UEFA Youth League verliest de Al met 0-4 van de FC Barcelona en is daarmee uitgeschakeld. 30 novem ber: Voor de spelertjes van de F2 tot en met de El en kinderen van personeelsleden vindt in de ArenA het Sinterklaasfeest plaats. December 2013 1 december: Uit tegen ADO Den Haag beleeft Frank de Boer zijn 100ste competitiewedstrijd als coach van Ajax 1. 7 december: Bij de thuiswedstrijd van de Zaterdag 1 tegen Montfoort wordt keeper Danny Been gehuldigd voor zijn 100ste wedstrijd, evenals Jeremy van Eijsden bij de Zaterdag 2 op de Toekomst tegen Montfoort voor zijn 100ste wedstrijd. 11 december: Vanwege het jammerlijke gelijke spel uit tegen AC Milan (0-0) slaagt Ajax er niet in te overwinteren in de UEFA Champions League. 12 december: In aanwezigheid van 89 leden vindt op de Toekomst de vierde en laatste algemene ledenvergadering in 2013 plaats. De aftredende bestuursraadsleden Cees Vervoorn en Ronald Pieloor worden voor drie jaar herkozen. 14 december: In Rotterdam verliest de Ajax Al de 'Klassieker' tegen Feyenoord (1-0). 16 december:Voor de UEFA Europa League loot Ajax tegen Salzburg. 18 december: In de ArenA vindt de Kerstborrel plaats voor alle medewerkers en vrijwilligers van de club. Op de Toekomst worden medewerkers en spelers in het zonnetje gezet vanwege hun 5- of 12,5-jarig dienstverband bij de club. 19 december: Ons eerste elftal bereikt de kwartfinales van de KNVB beker na winst in Spakenburg op IJsselmeervogels. 22 december: Ajax wint in Kerkrade in de laatste wedstrijd van het jaar met 1-2 van Roda JC door twee doelpunten van de 17-jarige debutant Jairo Riedewald. Januari 2014 3 januari: Ter voorbereiding op de tweede helft van het seizoen ver trekt de Zaterdag 1 naar Gran Canaria. 5 januari: Op de Toekomst wordt de traditionele Nieuwjaarsborrel met 350 aanwezigen goed bezocht. Mia Nieberg (Parkeer- en Kassacommissie) ontvangt als vrijwilligster van het jaar 'Het Kistje van het Bestuur'. 13 januari: Als eerste Ajax Vrouw verkast Anouk Hoogendijk naar Arsenal. 16 januari: Frank de Boer onthult op de Toekomst de Ajax Social Sofa, gemaakt door cliënten van het re-integratiebedrijf Pantar Amsterdam. 17 janu ari: Als blijk van waardering worden alle vrijwilligers rondom de wed strijden van de Ajax Vrouwen door Marleen Molenaar na de wedstrijd tegen Club Brugge in de bestuurskamer op de Toekomst in het zon netje gezet. 19 januari: Ajax wint in de ArenA de belangrijke competi tiewedstrijd tegen PSV met 1-0. Eyong Enoh wordt tot einde van het seizoen verhuurd aan Antalyaspor en daarna getransfereerd. 22 januari: Ajax plaatst zich in de halve finale van de KNVB beker na winst op Feyenoord (3-1) in de ArenA. 23 januari: Ricardo Kishna verlengt zijn contract met Ajax tot en met 30 juni 2016. 27 januari: Vandaag is bekend gemaakt dat op 22 januari voormalig bestuurslid Lou Bartels op 78-jarige leeftijd is overleden. 31 januari: Danny Hoesen wordt verhuurd aan PAOK Saloniki, met een optie tot koop voor de Griekse club. De contracten van Boban Lazic en Vincent Vermeij worden met wederzijdse goedkeuring ontbonden. 5 januari

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 8