Clubleven Voorafgaand aan Ajax - Feyenoord op 18 augustus, leverde El-pupil Martijn van de Sande een opvallende prestatie door de bal 2900 keer hoog te houden. Hoofdsteward Theo Holtslag ging na 50 jaar trouwe dienst met pensioen en werd door Edwin van der Sar, supporters en publiek met applaus bedankt. ArenA de eerste wedstrijd in de Jupiler League. 12 augustus: Bij Siem de Jong wordt een ingeklapte long geconstateerd en is daardoor geruime tijd niet beschikbaar. 18 augustus:Thuis tegen Feyenoord (2-1) speelt Daley Blind zijn 100e officiële wedstrijd en treedt daarmee toe als 150ste lid tot de Club van 100. Theo Holtslag wordt vanwege zijn pensionering op het veld gehuldigd na 50 jaar clubtrouw als steward. E-pupil Martijn van de Sande houdt vóór de wedstrijd de bal 2700 keer hoog. 20 augustus: Ajax en Cheng Shin Tire (CST) uit Taiwan tekenen een samenwerkingscontract voor drie seizoenen. 29 augustus:Voor de UEFA Champions League loot Ajax FC Barcelona, AC Milan en Celtic Sven Nieuwpoort wordt een seizoen verhuurd aan Almere City 30 augustus: Christian Eriksen wordt getransfereerd naar Tottenham Hotspur. De Ajax Vrouwen spelen in Brugge hun eerste competitie wedstrijd in de Bene League gelijk (0-0) tegen Club Brugge. September 2013 2 september: Ajax contracteert Lerin Duarte van Heracles Almelo. Toby Alderweireld wordt getransfereerd naar Atlético Madrid. Bij het Gala Voetballer van het Jaar ontvangt Christian Eriksen de Zilveren Schoen. Siem de Jong wordt gehuldigd als Maatschappelijk speler van het seizoen. 3 september: Ajax gaat met het bedrijf Picturae een samenwerkingsverband aan voor het digitaliseren van het Ajax Erfgoed. 7 september: Uit tegen Lierse SK behalen de Ajax Vrouwen dit seizoen voor het eerst de volle winst (0-2). 10 september: Edwin van der Sar is in Genève toegetreden tot het bestuur van het verbond van Europese voetbalclubs (ECA), als voorzitter van de werkgroep jeugdvoetbal. 14 september: Op het terras van de Board Room worden 31 nieuwe leden geïntroduceerd. 17 september: In de poulefase van de UEFA Youth League verliest de A1 de eerste uitwedstrijd met 4-1 van Barcelona. 18 september: In de UEFA Champions League, uit tegen FC Barcelona, wordt met 4-0 verloren. 19 september: In Volendam is op 67-jarige leeftijd Gerrie Mühren overleden. 22 september: Zonder eigen supporters verliest Ajax de uitwedstrijd tegen PSV (4-0). Op 77-jarige leeftijd overlijdt onze voormalige beheerdster van het Een overzicht van een aantal momenten uit het clubleven in het seizoen 2013-2014. Juli 2013 3 juli: Ajax stelt Tjerk Smeets aan als teammanager van Ajax 1.Voor David Endt wordt naar een andere functie gezocht. Samen met vele voetbalhelden vanuit het heden en verleden viert Sjaak Swart zijn 75ste verjaardag met een erewedstrijd voor 20.000 toeschouwers in het Olympisch Stadion 6 juli: Ajax huurt voor één seizoen Bojan Krkic van FC Barcelona. 11 juli: Ajax contracteert Ottar Magnus Karlsson (16) afkomstig van Vikingur Reykjavic. 12 juli: De 16-jarige Markus Bay (Bröndby IF) wordt aangetrokken. De 40.000e seizoenkaart is verkocht. 13 juli: In de voorbereiding speelt Ajax voor de eerste keer twee oefenwedstrijden (RKC en De Graafschap) op één dag. 15 juli: Vandaag is het 40 jaar geleden dat Ajax voor het eerst naar De Lutte ging voor een trainingskamp. 23 juli: Besloten wordt per 1 augustus te stoppen met de Ajax Experience aan het Rembrandtplein. 24 juli: Dico Koppers wordt getransfereerd naar FC Twente. 25 juli: Vandaag vindt de Open Dag plaats. Stanislav Lobotka wordt voor één seizoen gehuurd van AS Trencin. 30 juli: Derk Boerrigter verkast naar Celtic. Augustus 2013 2 augustus:Jody Lukoki wordt tot het einde van dit seizoen verhuurd aan SC Cambuur. Ajax start het seizoen thuis tegen Roda JC (3-0). Siem de Jong speelt zijn 150ste competitiewedstrijd. 5 augustus:Voor 7000 toeschouwers speelt Jong Ajax tegen Telstar in de Amsterdam

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 6