Ajax Academy Club Ondernemingsraad Buitenlandse deelneming Samenstelling ondernemingsraad Ajax Cape Town De ondernemingsraad in deze vorm is aangetreden per 12 november 2013. De zittingsduur van de leden is drie jaar. Casimir Westerveld Rudolph Hulsenbeck Barbara Traanberg Mick Werkendam Dennis Blokker Henk Voors voorzitter vice-voorzitter secretaris vice-secretaris lid lid De Ajax Academy Club is in 2007 opgericht, met als doel oud-jeugd spelers blijvend aan Ajax te (ver)binden. Het is inherent aan de opleidingsfilosofie, dat vele jeugdspelers na een lange periode in de jeugdopleiding, deze op enig moment verlaten en hun carrière elders vervolgen. Het idee om de Academy Club op te richten is vormge geven door de toenmalige commissie ledenbeleid, onder aanvoering van Rob van Zoest. Nico Schlette, Floris Thoolen en Hans Bijvank hebben vele uren speurwerk gestoken in het terugvinden van oud-jeugdspelers, waar voor veel dank. De Ajax Academy Club is bedoeld voor spelers die minimaal zes jaar deel hebben uitgemaakt van de jeugdopleiding, en die tenminste een seizoen op de Toekomst hebben gespeeld. Sinds de oprichting zijn ruim 100 personen lid geworden, waaruit blijkt dat dit initiatief zeer gewaardeerd wordt. Prominente leden zijn onder meer Daley Blind, Ricardo van Rhijn, Stefano Denswil en Sergio Cameron (Zaterdag1). Sinds de oprichting van de Ajax Academy Club worden jaarlijks certificaten uitgereikt aan spelers die aan de criteria voldoen en de jeugdopleiding verlaten, hetzij naar het betaald voetbal bij Ajax of hun carrière voortzetten bij een andere club. Zo blijven zij, als lid van de Ajax Academy Club, betrokken bij de club. Het is een mooie traditie geworden dat de leden van de Ajax Academy Club jaarlijks bij een wedstrijd worden uitgenodigd. Op 10 maart, voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur, kwamen zij in de Amsterdam Zaal in de ArenA bijeen, waar Wim Jonk de certificaten uitreikte aan de nieuwkomers Stan Bijl, Hidde Prijs, Peter Leeuwenburgh, Bas Kuipers, Emran Barakzai en Justin Valk. De leden van de Ajax Academy Club en hun begeleiders genoten onder meer ook van een heerlijke lunch. Bestuursraadlid Jan Busker- molen trad op als ceremoniemeester en ondergetekende als gastheer voor de (ex-)Ajacieden. Ed Lefeber AFC AJAX NV heeft een meerderheidsbelang van 51% van de aandelen in voetbalclub Ajax Cape Town te Kaapstad. 7 juni 2014:Ajax Capetown aanwezig bij Copa Amsterdam Toernooi 63

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 63