Ajax Foundation De Ajax Foundation en AEGON verzorgen elk jaar verschillende activiteiten. Samen met de Johan Cruyff Foundation werd een clinic verzorgd rond Barcelona - Ajax (Champions League).Ajax StreetWise verliep wederom succesvol, evenals de life-skills en clinics met de Ajax-selectie in de Bijlmer. De Ajax Foundation vertegenwoordigt onze club op maatschappelijk gebied en vindt het van groot belang maatschappelijke projecten op het gebied van Sport en Gezondheid, Sociale Integratie en Educatie te ondersteunen. Dit gebeurt onder andere door middel van de volgende projecten. Ajacieden laten patiëntjes VUmc lachen De spelers en technische staf van Ajax brachten 4 december 2013 een bezoek aan VUmc Kinderstad en VUmc Kinderkliniek. De middag in het VUmc is een jaarlijks terugkerende activiteit van de Ajax Foun dation en vloeit voort uit het partnerschap dat Ajax met het Amster damse ziekenhuis heeft. De traditionele visite was ook deze keer een groot succes. De (bijna) complete A-selectie plus staf was present. Na de welkomst woorden van Wouter Bos, voorzitter Raad van Bestuur VUmc, en professor Gertjan Kaspers (hoofd Kinderkliniek) namen alle Ajacieden uitgebreid de tijd voor alle patiëntjes van de VUmc Kinderkliniek en de kinderen van de polikliniek. Kinderstadburgemeester Ivanca speelde vervolgens een hoofdrol tijdens de rondleiding door VUmc Kinderstad. Ook Aegon had zijn bijdrage. De hoofdsponsor stelde Ajax-postmen bags beschikbaar. Tevens schonk de Ajax Foundation Ajax-Kinderjaar- boeken, caps en posters. Ajax Foundation Clinics in Barcelona Johan Cruijff en de Ajax Foundation speelden voorafgaand aan het Champions League treffen tussen Ajax en Barcelona hoofdrollen tijdens een exclusieve clinic op Cruyff Court La Sagrera. De Ajacied kreeg daarbij hulp van de Ajax-talenten uit de A1, jeugdtrainers van de Toekomst én - vooral ook - de leerlingen van de Escola Especialitzada La Sagrera. De clinic werd georganiseerd door de Ajax Foundation, in samenwerking met de Cruyff Foundation. De clinic viel al snel in de smaak bij de leerlingen van La Sagrera. Ook de jeugdige talenten van Ajax A1 hadden een prominente rol in het voetbalfeestje. De Ajacieden van trainer Orlando Trustfull verzorgden diverse kleine voetballessen. De kids van La Sagrera leefden - in com pleet Ajax-tenue gehuld - zichtbaar op met een bal in de buurt. Life-skills en clinics Honderden kinderen van De Bredeschool hebben meegedaan aan het project lifes-kills clinics in de Bijlmer. De Bredeschool, die staat voor de drie basisscholen De Polstok, As-Souffah en Bijlmerhorst, ligt gecen treerd om het 'Cruyff Court Bijlmer'. De clinics vinden om de week op donderdag na schooltijd plaats en de kinderen krijgen de Ajax- techniek aangeleerd door Heini Otto, in samenwerking met andere trainers. Wanneer de kinderen de clinics met goed gevolg hebben afgelegd, worden ze beloond met een diploma. Het doel van de clinics is om de normen en waarden, het gevoel van fairplay en het samen werken van de deelnemende kinderen aandacht te geven. Naast het bevorderen van de 'life skills' wordt er ook gekeken naar mogelijke talentjes. Dit seizoen zullen wij meer scholen in Zuidoost mee laten doen aan deze sportieve activiteit Ajax StreetWise 'Samen leren, samen voetballen.' Dat is het motto van Ajax Street Wise. Het doel is om basisschoolkinderen op een maatschappelijk verantwoorde wijze in aanraking te brengen met Ajax en voetbal. De afgelopen maanden zijn deelnemers uit Zaandam, Hilversum, Leiden en Amersfoort door Ajax gescout tijdens de Ajax StreetWise Clinics en de Ajax StreetWise Scholenprojecten. Hierbij werd niet alleen gelet op voetbalkwaliteiten, ook gedragsregels en normen en waarden zijn hierin erg belangrijk. Bij Ajax StreetWise gaat het, meer dan voetbal, om sociale integratie, respect en een posi tieve houding. Op de finaledag van StreetWise werd er ook gesport op de Ajax Aegon Sportdag die tegelijkertijd werd gehouden op het Ronald McDonald Centre in Amsterdam. Op deze middag werd er door 450 Only Friends kinderen, met of zonder beperking, gesport. Aan het eind van de middag werd voor het voltallige publiek de Street Wise-finale afgewerkt tussen Amersfoort 3 en Hilversum 1. Davy Klaassen, ook afkomstig uit Hilversum, was één van de toeschouwers en had een heerlijke middag: 'Leuk om dit mee te maken en om al die blije kinderen te zien. Al deze kinderen hadden een topdag en voor ons als selectiespelers is dit ook onwijs leuk om te doen.' Simone Freling en Ralph de Haan 36

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 36