Redactie Ajax Clubnieuws Erfgoed Comité 34 Dit seizoen werd serieus werk gemaakt van het digitaliseren van ons erfgoed, opdat onze rijke historie lange tijd goed bewaard blijft. Daarvoor werd op 2 september met het bedrijf Picturae een overeenkomst afgesloten om dit te realiseren. Eerder werd Carel Berenschot aangesteld als erfgoedcoördinator. Tussen juli 2013 en mei 2014 is het Ajax Clubnieuws zeven keer verschenen met vier keer de notulen van de algemene ledenvergade ringen verzorgd door Ed Lefeber namens de bestuursraad. 10 jaar Dit seizoen bestond het Ajax Clubnieuws in de huidige vorm 10 jaar. Ter ere hiervan kwamen op 19 november alle betrokkenen bij elkaar in het spelershome op de Toekomst voor een gezellig etentje. Het was tevens een goede gelegenheid om elkaar beter te leren kennen. Het meeste werk wordt namelijk van huis uit gedaan. Gastspreker en medeoprichter John Jaakke hield een toepasselijke speech richting alle medewerkers en de eindredacteur in het bijzonder. Mutaties Medewerker Evert Vermeer trad begin januari toe tot de redactie en Ruben Jongkind bood zich in april aan als vaste medewerker voor de rubriek De Talentenfabriek. In de loop van het seizoen traden de foto grafen Kung Tang, Tom 'BigT' en Jacques Kattenburg toe als vrijwilligers. Inhoud Gelukkig waren weer veel Ajacieden bereid mee te werken aan een interview. Voor de grotere interviews vonden we Jeroen Slop, Ger Boer, Alfons Groenendijk, Leo van Wijk, Carel Berenschot, Carlo l'Ami en Michael Kinsbergen bereid hieraan mee te werken. Bij de Ajax Vrouwen deden Eva Blewanus, Whitney Sharpe, Sjoerd Woudenberg, Pascalle Tang, Marleen Molenaar, Ed Engelkes, Claudia van den Heiligenberg en Petra Hogewoning hun verhaal. Voor 'Wie is wie?' stelden zich Rick van der Zwet, Thomas Hamersma, Rosalie Holtrop, Co Meijer, Mia Nieberg, Tamara Schellekens en Peter Nederlof voor. Over hun 'Ajax-gevoel' vertelden Rob de Wit, Arnold Scholten, George Ogararu, Horst Blankenburg, Piet Ouderland en Wim Feldmann. Door omstandigheden kwam deze rubriek eenmalig te vervallen. De redactie dankt een ieder die zich op wat voor manier ook heeft ingezet voor het Ajax Clubnieuws, in het bijzonder Louis van de Vuurst en Gerard van Hees voor het fotomateriaal en John de Vries van Vriedesign voor de vormgeving. Tijn Middendorp Vaste medewerkers: Tom 'BigT', David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan, Hennie Henrichs, Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot, Tamara Schellekens, Kung Tang, Rob Stol, Evert Vermeer (tot 31-12-2013), Rob van Vliet, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest. Samenstelling Redactie Ajax Clubnieuws Tijn Middendorp, eindredacteur Jan Buskermolen Yuri van Eijden Ronald Jonges Jan - Matthijs Harderwijk Ed Lefeber Evert Vermeer (per 1-01-2014) In het achterliggende seizoen is het erfgoedbeleid in een nieuwe fase gekomen. In lijn met het beleidsplan 2013-2015 is ondergetekende in oktober 2014 aangesteld tot erfgoedcoördinator. Aangestuurd door het Erfgoed Comité is er een begin gemaakt met het inventariseren en beschrijven van de immense collectie, die zich bevindt in het eigen depot, maar ook op de kantoren en in de publieksruimtes in de Amsterdam ArenA en op de Toekomst. De materiële collectie wordt door de erfgoedmedewerker Rianne van de Wetering en de vrijwilligers Menno Pot en Jack Spijkerman ingevoerd in Adlib Museum, het meest gebruikte softwarepakket voor professioneel collectiebeheer. De objecten worden uitgebreid beschreven, gefotografeerd en voorzien van een nummer, barcode en standplaatsregistratie. Dit project zal naar verwachting nog enkele jaren in beslag nemen. Daarnaast worden er ook vorderingen gemaakt met het digitale erf goed. De fotocollectie, die momenteel bestaat uit ruim 70.000 foto's, 20.000 negatieven en 11.000 dia's, is inmiddels grotendeels gedigitali seerd door Picturae en wordt onder de begeesterde leiding van foto specialist Hennie Schuurman beschreven door ongeveer 100 enthou siaste vrijwilligers. Wie mee wil doen: zie https://velehanden.nl/ projecten/bekijk Ook het digitaliseren van alle clubnieuwsbladen die sinds het eerste nummer uit 1916 zijn verschenen, evenals alle Ajax Magazines en de programmaboekjes van alle thuis- en uitwedstrijden, vordert gestaag. Nog even en er komt een indrukwekkende voorraad naslagwerken online beschikbaar voor geïnteresseerden. Het derde erfgoed-onderdeel, het immateriële erfgoed, onderhoudt en beschrijft de levende clubcultuur. Hiervoor houdt Thijs Lindeman al jaren lang de contacten warm met de oud-Ajaxl-spelers. Een nieuw initiatief is het vastleggen van een 'gesproken geschiedenis'. Oud spelers en clubleden worden voor de camera geïnterviewd. De resul taten van de eerste proefsessies zijn zo veelbelovend dat dit onder deel verder wordt uitgebouwd. Daarmee kunnen we tot in lengte van dagen ook beschikken over de persoonlijke getuigenissen van mensen die de club hebben grootgemaakt. Carel Berenschot, Erfgoed-coördinator Samenstelling Erfgoed Comité Carel Berenschot, Coördinator Jan Buskermolen Laura van Hasselt, Amsterdam Museum Thijs Lindeman Ronald Pieloor Jeroen Slop Hennie Schuurman Evert Vermeer Rianne van de Wetering

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 34