Evenementencommissie Bijna 200 leden waren op 16 maart in het restaurant op de Toekomst aanwezig bij de viering van de 114e verjaardag van onze club. Onder het genot van een door Dennis Blokker rijkelijk en smaakvol verzorgd Preuvenement Xonden alle aanwezigen de uitwedstrijd tegen NAC via TV-schermen volgen. Sinds het aantreden van de bestuursraad eind 2011, is een flink aantal zaken aangepakt. Vooral op communicatief gebied zijn er de laatste jaren flinke stappen gezet. Meer dan ooit worden thans de leden op de hoogte gesteld van alle relevante zaken die voor hen van belang zijn. Daarnaast zijn er beduidend meer contactmomenten ontstaan, onder meer door de aanpassingen in het hoofdgebouw van de Amsterdam ArenA die maken, dat de leden elkaar kunnen treffen rondom alle thuiswedstrijden. In het afgelopen seizoen zijn we wederom volop bezig geweest om de Amsterdam Zaal nog meer Ajax-uitstraling te geven. Maar nog steeds zijn we niet tevreden, en zullen doorgaan om verbeteringen aan te brengen. Dat geldt eveneens voor de catering. In het voorbije seizoen is begonnen met een proef op een andere manier van betalen en uit- serveren. Die stemde tot tevredenheid. De cateraar heeft op grond van de uitkomsten besloten in dit systeem verder te gaan investeren om daarmee de dienstverlening nog meer te verbeteren. Door de aanwezigheid van diverse beeldschermen in de Amsterdam Zaal kunnen nu ook live- andere wedstrijden worden bekeken, inter views worden gevolgd en de mogelijkheid om actuele boodschappen te communiceren. In de week voorafgaand aan elke thuiswedstrijd wordt in overleg bepaald hoe de schermen worden ingezet. Ten slotte worden bij tijd en wijle testen gedaan om te bezien in hoeverre het zinvol is in de ontvangstruimte live-entertainment aan te bieden rondom de wedstrijden. Vooralsnog blijft dit beperkt tot bepaalde bijzondere gelegenheden. In het voorbije seizoen vonden weer een viertal ledenvergaderingen plaats, die redelijk werden bezocht. In tegenstelling tot voorheen stonden deze bijeenkomsten in het teken van een thema, dat in de regel werd ingekleurd door gastsprekers. Het gaf de leden een goed kijkje in wat er gebeurt binnen de club en in ontwikkelingen/zaken die op stapel staan. In dat licht bezien zouden onze ledenvergaderingen beter bezocht moeten kunnen worden. Intussen is de verenigingswebsite in het afgelopen seizoen ingebur gerd en biedt die een overvloed aan actuele informatie. Wedstrijd verslagen, standen, programma, al dit soort zaken zijn vindbaar van alle seniorenvoetballers. Daarnaast is daar ook nog het Ajax Club nieuws met meer pagina's en een grotere frequentie. Steekproeven leren ons dat de inhoud en de variatie aanspreekt. Oproepen via dit medium vinden echter weinig weerklank. De evenementencommissie heeft in het afgelopen seizoen wederom meer werk op haar bordje gekregen. Zij organiseerde, buiten de tra ditionele activiteiten als de introductieavond voor nieuwe leden, de bijeenkomst van de jubilarissen en de Bordjesclub, ook de integratie avond voor alle seniorenvoetballer aan het begin van het seizoen. Alle actieve spelers werden in groepen opgedeeld en moesten met leden van een zangvereniging voor de anderen optreden. Dat leverde prachtige momenten op en gaf inzicht in soms ongedachte zang kwaliteiten van spelers en begeleiders. Onze leden wisten de commissie beter te vinden en kwamen met voorstellen, die niet altijd uitvoerbaar bleken te zijn. Daar waar moge lijk kijken we hoe er wel inhoud aan kan worden gegeven. In samen spraak met de bedenkers wordt een en ander uitgewerkt, zoals dat zal blijken in het seizoen 2014 - 2015. Jan Buskermolen Samenstelling Evenementencommissie Jan Buskermolen, voorzitter Wim Bohnenn Rosalie Holtrop Ed Lefeber

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 33