Commissieverslagen Jeugdtoernooien spelen en studeren gaat goed samen. Ook als het ver van huis is, zoals in Qatar. Docent Sasa de Jong: 'De eerste dag werd er bij gebrek aan ruimte buiten gestudeerd. Later zorgde het hotel voor een locatie binnen. Proefwerken werden soms afgenomen op de kamer van de docent.' Studie- en Begeleidingscommissie Het was een uiterst interessant jaar. De afdeling Talentontwikkeling had nieuw beleid geschreven en centraal de vraag neergelegd hoe we de nieuwe plannen ten uitvoer konden brengen. Concreet luidde eigenlijk de vraag: 'We willen meer trainen, hoe kunnen we dit op verantwoorde wijze realiseren?' Vanuit het Studiebureau werd dit gezien als een uitdaging. We beslo ten de organisatie vanaf boven aan te pakken. De oudste jongens van de jeugdopleiding kregen ten slotte als eerst te maken met de nieuwe plannen. Met de twee Amsterdamse universiteiten en de Hogeschool van Amsterdam werden de eerste afspraken gemaakt. Daarnaast werd binnen de HvA de Topsportacademie Amsterdam (TAA) opgericht. Vanaf september 2014 kunnen alle topsporters voor een mooie opleiding op de HvA terecht. Gedurende al deze ontwikkelingen groeide het idee om een eigen Ajax-opleiding op te richten. Na universiteit en HBO volgt MBO. Dat bracht ons op het idee om samen met het ROC van Amsterdam een opleiding tot profvoetballer (MBO-3) op te zetten. Er werd een commissie in het leven geroepen en in oktober zijn de eerste verga deringen belegd. De commissie bestaande uit Jur Ronner (STB-commissie), Cees Ver voorn (Bestuursraad), Henk Krauwel (Leerplicht Amsterdam), Ruben Jongkind (Talentenontwikkeling), Peter Jansen (ROC) en ondergete kende heeft heel hard gewerkt en in korte tijd de start van de Ajax- MBO-opleiding mogelijk gemaakt. Afgelopen augustus is de opleiding met de mooie naam College de Toekomst gestart. Maar ook met het oprichten van het college waren we er nog niet. Er waren ook nog spelers op het Voorgezet Onderwijs (VO). In samen werking met alle resterende scholen gaan we komend jaar de overige bovenbouwspelers twee dagen in de week begeleiden in hun studie. Op die twee dagen dat wij de studiebegeleiding overnemen kunnen de spelers twee keer extra trainen. De plannen voor volgend jaar gaan nog verder. Het studiebureau staat samen met de afdeling Talentontwikkeling voor een hele zware en leuke periode van implementatie. Tijdens de verschillende ouderavon den houden we de ouders en de medewerkers door middel van pre sentaties op de hoogte van de ontwikkelingen. Er is nog veel werk te verzetten. Ger Boer Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans, voorzitter Jaap Tielenburg Ton Tielenburg Rob Ombre Jur Ronner Ger Boer (Coördinator Sociaal Maatschappelijke BegeleidingAFCAjax)

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 32