je te gast 29 Op 5 juni werd het seizoen op de Toekomst afgesloten met de traditionele Schalenavond. Wim Jonk nam afscheid van een aantal jeugdspelers. Zij kregen als aandenken een shirt op naam mee. Aschraf El Mahdioui werd uitgeroepen tot Talent van de Toekomst. Rapper en cabaretier Ali B was populair bij de jeugd. Wat verwacht je hoe het elftal zich zal manifesteren in de Topklasse Jan: 'Als we ons als goede modale Topklasser weten te handhaven, dan zijn we al dik tevreden. Alleen, vanuit de club zou er op financieel gebied wat meer waardering mogen zijn. De middelen die we nu hebben zijn minder dan vorig jaar in de hoofdklasse. Dat begrijp ik dus niet.' Marjon: 'Dat is ook een van de verbeterpunten als je het amateur voetbal binnen de club serieus wil nemen, anders is het verblijf in de Topklasse maar van korte duur.' Jan: 'Toen het budget werd besproken stonden we op de 4e plaats in de hoofdklasse.Vrijwel niemand hield toen rekening met de gedachte, dat we misschien wel de Topklasse zouden kunnen halen. Dat is dus wel gebeurd. Nu kan het budget niet meer worden herzien. Gelukkig zijn we, mede dankzij Herman - hij zit hier aan tafel - een aantal junio ren aan het terughalen, die een stap naar het betaalde voetbal probeer den te maken.' Marjon: 'En wat zou het niet mooi zijn wanneer bijvoorbeeld Maurits Schmitz, die nu vanaf de jeugd naar het zaterdagvoetbal gaat, weer een plaats in Jong Ajax weet te bemachtigen.' Herman: 'Mede door de deelname van Jong Ajax aan de Jupiler League gaat dat ook steeds meer leven. Ik kom bij veel clubs waar spelers uit onze jeugdopleiding op de bank zitten of niet gelukkig zijn. Die vraag ik dan om terug te komen naar de Ajax Zaterdag.' Waarom zou die jongen terug willen komen? Jan: 'Omdat we nu in de Topklasse spelen, op niveau dus, en omdat Ajax in hun hart zit.' Of dat ze via de Topklasse willen proberen toch weer verder te komen? Marjon: 'Ja... Jan en Herman: 'Nee. ...dat wordt moeilijk, maar in sommige geval len misschien toch wel. In theorie zou dat kunnen. Maar onderschat het voetbal in de Jupiler League niet. Ik dacht ook dat het alleen maar hotseknots voetbal was. Dat valt best mee.' Herman: 'In Jong Ajax heb je ook te maken met teleurgestelde eerste elftal- en jeugdspelers en jeugdvoetballers die elk jaar met twee vingers in de neus kampioen werden, en een derde categorie die merkt dat Jong Ajax hun plafond is en bij Ajax niet verder zullen komen. Van een dergelijk gezelschap moet je iets zien te brouwen. Het is niet alleen trainen maar ook managen.' Marjon: 'Maar dat geeft niet. Hogerop komen via de Topklasse is prima.' Maar mis je nu niet de dwang om per se kampioen te willen worden? Jan: 'Misschien, maar dat heeft Jong Ajax ook.' Herman: 'Dan moet het plezier ergens anders vandaan komen, zoals spelers van Jong Ajax debuteren in Ajax 1.' Marjon: 'Leuk meedraaien in de Topklasse is een van onze doelstel lingen, maar ook meedoen aan de Amstel Cup en daarin de derde ronde zien te halen is ook een ambitie. Als dat lukt, staan ze in de rij om in de Zaterdag 1 te komen spelen.' Oké, we laten even het voetbal voor wat het is. Nu even over de vereniging. Hoe vinden jullie het in het afgelopen seizoen daar is toe gegaan? Jan: 'Prima. Wat ik waardeer is dat altijd iemand van de bestuursraad aanwezig is. Die is makkelijk aanspreekbaar waardoor eventueel gelijk

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 29