Hier ben je thuis, in de ArenA ben Niet iedereen weet dat Ajax al sinds 2011 een nauwe samenwerking onderhoudt met het Regionaal Opleidings Centrum (ROC) Amsterdam en Flevoland. Dit tot genoegen van onder meer koks die bij Ajax stage kunnen lopen onder de eminente leiding van Horeca Manager Dennis Blokker. Rondetafelgesprek met Marjon van Nielen, Herman Arendse en Jan Fleijsman Drie Ajacieden, teammanager Jong Ajax Herman Arendse, wedstrijdsecretaris Ajax Vrouwen en zater dag-senioren Marjon van Nielen en teammanager Zaterdag 1 Jan Fleijsman meldden zich medio augustus in de bestuurskamer op de Toekomst voor het Rondetafelgesprek. De bedoeling is na te praten over het afgelopen jaar en stiekem wat vooruit te kij ken naar het bijna alweer begonnen nieuwe seizoen. Gebrek aan gesprekstof is er zeker niet want successen waren er genoeg geweest: Ajax 1 vier keer op rij kampioen, waar al eerder alles over was gezegd en geschreven, Zaterdag 1 naar de Topklasse, de bekerwinst van de Ajax Vrouwen en de prima prestaties bij het jeugd- Herman Arendse 69 jaar gepensioneerd ICT Manager, adviseur bemiddelingsbureau RIC BV teammanager Jong Ajax vanaf 2000 Jan Fleijsman 64 jaar directeur Fleijsman BV (exploitatie marktkramen/containers) teammanager Zaterdag 1 vanaf 1961 Marjon van Nielen 53 jaar manager unit debiteurenbeheer ABN AMRO, wedstrijdsecretaris Zaterdag-senioren en Ajax Vrouwen,teammanager Ajax Vrouwen vanaf 2010 voetbal. En het feit dat Ajax als enige club in Nederland met zowel de mannen als de vrouwen voor het eerst als club op het hoogste niveau uit gaat komen: Eredivisie, Jupiler League, Topklasse en BeNe League. Zijn er dan helemaal geen ambities meer om naar te streven? Dat valt mee, zo bleek tijdens een bijna twee uur durend gesprek met deze ras-Ajacieden. 'We zijn nooit tevreden, het kan en moet altijd beter'. Wat is voor elk van jullie het hoogtepunt van het afgelopen seizoen? Marjon: 'Het jaar vol met successen, niet alleen bij de Ajax Vrouwen maar ook Ajax 1, de Zaterdag 1 en het jeugdvoetbal.' Jan: 'Voor mij, vanuit mijn positie, natuurlijk de promotie van de Zaterdag 1 naar de Topklasse, het hoogst haalbare in het amateur voetbal in Nederland.' Herman: 'Dan denk ik aan de eerste keer dat Jong Ajax als beloften- team deelneemt aan de Jupiler League, niet echt succesvol in de stand op de ranglijst, maar wel leerzaam als opleidingselftal. Het was ook wel even wennen om van een prestatiegericht elftal te switchen naar een opleidingsteam.' Er waren voor Jong Ajax dus geen echte hoogtepunten. Viel er dan nog wel wat te genieten? Herman: 'Zeker, want buiten de resultaten vonden wij onze vreugde en tevredenheid met het laten debuteren van spelers in het eerste elftal. Toen wij begonnen konden we nog beschikken over spelers als Jasper Cillessen, Joël Veltman, Thulani Serero en Lucas Andersen, die allen naar het eerste elftal verdwenen. Prima natuurlijk, daar doen we het voor. Daarom alleen al vind ik het een prima zaak dat deze pilot van onze beloften in de Jupiler League nog een jaar doorloopt.' Er zijn wel wat organisatorische problemen geweest. Zo was het lastig in interlandweekenden spelers voor Jong Ajax bij elkaar te krijgen omdat sommige jeugdspelers werden geselecteerd. Bovendien mochten spelers die meer dan 15 wedstrijden in het eerste hadden gespeeld, niet meer in Jong Ajax uitkomen. Wordt dat nu anders? Herman: 'Nee. We hebben het afgelopen seizoen met de KNVB geëvalueerd. De pilot duurt twee jaar en in die periode wordt daar niets aan veranderd. Dus misschien volgend jaar.' Hoe anders is het bij de Zaterdag 1, die nu het uitkomt in de Topklasse? Jan: 'Nou, in zoverre, bij thuiswedstrijden is de club verplicht toegang te heffen. Daarnaast mogen we onze topwedstrijden op het hoofdveld spelen. Dat vonden we echter geen goed idee. Zoveel meer publiek vergeleken met de thuiswedstrijden in de hoofdklasse verwachten we niet. We blijven dus trainen en spelen op het eerste veld.' Naam: Leeftijd: Beroep: Functie: Lid Naam: Leeftijd: Beroep: Functie: Lid: Naam: Leeftijd: Beroep: Functie: Lid: Naam: Leeftijd: Beroep: Functie: Lid Naam: Leeftijd: Beroep: Functie: Lid: Naam: Leeftijd: Beroep: Functie: Lid: 28

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 28