Zaterdag 3 Zaterdag Veteranen 26 Voor de 5e keer in 6 jaar tijd lukte het de Zaterdag 3 van trainer Marco Ruitenbeek het kampioenschap te bemachtigen. Elke keer is de feestvreugde weer groot, waarbij de champagne niet mag achterblijven. Elk kampioenschap gaat traditioneel gepaard met een boottocht door de Amsterdamse grachten. De Zaterdag 3 draait al sinds jaar en dag bovenin mee in de reserve 1e klasse. Gaat trainer Marco Ruitenbeek de 3e titel op rij op zijn naam schrij ven? Na een wisselvallige voorbereiding was het afwachten hoe het elftal van start zou gaan in de competitie. Met drie nieuwe spelers ging het elf tal voortvarend van start en stond het met de winterstop bovenaan. Daarna liet het een wissel vallig spelbeeld zien. Prima overwinningen wer den afgewisseld met nederlagen. Het punten verlies bracht de spanning in de competitie weer terug. Maar liefst zeven teams maakten met Ajax kans op de titel. In maart vertrok het team naar Boedapest voor het jaarlijkse 'trainingsweekend'. Deze trip had zijn vruchten afgeworpen want na terugkomst werd er in de competitie geen wedstrijd meer verloren. Op de laatste speeldag werd de beslis singswedstrijd gespeeld tegen Huizen 2. Deze wedstrijd eindigde in een 4-2 overwinning en het derde kampioenschap op rij was een feit. De boottocht kon weer gepland worden. In vergelijking met het vorig seizoen waren er een paar kleine wijzigingen in de spelersgroep van trainer Jan Bus- kermolen. Ondanks een moeizame start met wisselende resultaten konden de Veteranen toch nog steeds naar boven kijken omdat de concurrenten ook onnodig veel puntenverlies leden. Uiteindelijk werden de Veteranen winterkampioen. Na een korte winterstop was de vraag of zij de koppositie zouden kunnen handhaven en het seizoen met een kampioenschap afsluiten. Het was lang spannend en tot drie wedstrijden voor het einde hadden ze het kampioenschap nog steeds in eigen hand, onder voorwaarde dat de laatste drie wedstrijden gewonnen zouden worden waardoor er een beslissingswedstrijd zou volgen. Helaas mocht het niet zover komen en eindi gen de Veteranen op een 4e plaats. Met een gelegenheidsteam onder wie oud-eerste elftal spelers Aron Winter en Tarik Oulida, is het team naar Dublin geweest. Er werd een wedstrijd gespeeld tegen Oud-Ierland voor het goede doel: kwaliteit van leven rondom het downsyndroom. De wedstrijd werd verloren maar het was wel een zeer geslaagd en gezellig weekend. Marjon van Nielen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 26