Zaterdag-seniorenvoetbal Zaterdag 1 Zaterdag 2 25 Gestart in 1983 heeft Ajax na 31 jaar dan eindelijk bereikt wat het wilde: uitkomen in de hoogste afdeling van het amateurvoetbal, de Topklasse. Dat lukte op 7 juni 2014 op de velden van Sportlust '46 in Woerden door SteDoCo te verslaan (2-5). Begrijpelijk dat de ontlading bij velen na afloop uitbundig was. Ons eerste zaterdag-seniorenteam kwam dit seizoen voor het tweede jaar uit in de 'loodzware' competitie van de hoofd klasse A. Met versterking in alle linies met aansprekende namen onder wie Yuri Rose, Danny Schenkel en Paul Quasten, moest het team van Bart Logchies mee kunnen doen om het kam pioenschap om zo promotie af te dwingen naar de Topklasse. In de herfstmaanden werden echter te veel verliespunten gele den en de cruciale wedstrijd voor de winterstop tegen mede titelkandidaat Sparta Nijkerk werd verloren. Het gat werd daardoor te groot om dit na de winterstop nog goed te maken. Beide teams bleven punten pakken, met als positief gevolg dat de zaterdag 1 de laatste periodetitel in de wacht sleepte. De nacompetitie, met wedstrijden tegen DVS '33, Quick Boys en Noordwijk, werd winnend afgesloten en restte er nog een finale tegen SteDoCo. Deze werd overtuigend gewonnen en promo tie naar de Topklasse was een feit. In de beker wist Ajax het toernooi om de Amstelcup te halen door overwinningen op onder meer OFC, DOVO en AFC. Het werd daardoor een zeer geslaagd seizoen met mooie resultaten en een unieke prestatie: de promotie naar de Top klasse, de hoogste afdeling in het amateurvoetbal. Met de Eredivisie, de Jupiler League en de Bene League komt Ajax in het seizoen 2014 - 2015 uit op het hoogste Nederland als enige club in de historie! De Zaterdag 2, uitkomend in de reserve hoofdklasse, had dit seizoen een nieuwe trainer aan het roer, Laurens ten Heuvel. Aan hem de zware taak om de resultaten, twee keer kampioen in de laatste twee jaar, te evenaren. De selectie kreeg al vrij vroeg in het seizoen met blessures te maken die invloed hadden op de prestaties van het team. Helaas werd men in de poule van het bekertoernooi van stan daard elftallen uitgeschakeld. Naar mate het seizoen vorderde kreeg het team ook nog te maken met vormverlies en te wei nig fitte spelers, waardoor er een einde kwam aan de status van 'twee jaar ongesla gen' en het seizoen teleurstellend met een 5e plaats op de ranglijst werd beëindigd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 25