Jeugdvoetbal Onder aanvoering van Ruben Jongkind en Michel Hordijk ging Ajax begin 2014 van start met de Twin Games - kleine wedstrijden met veel balcontact- in de onderbouw, ter verbetering van de talentenontwikkeling. In januari kwam daarbij de deelname aan zaalvoetbaltoernooien in Borchland en sporthallen Zuid. De Ajax-jeugdopleiding is dit seizoen begonnen met een pilot, de zogenaamde Twin games', met als voortrekkers Michel Hordijk en Ruben Jongkind. Er wordt in toernooivorm op een klein speelveld gespeeld. Het is de bedoeling om jonge Ajax-talenten balgevoel en techniek bij te brengen. De pilot zal in samenwerking met de KNVB geëvalueerd worden, zodat er de mogelijkheid bestaat daar vervolg aan te geven. De Cl, C2 en Dl maakten dit seizoen een unieke en onvergetelijke trip naar Qatar om, in verband met de te houden WK in 2022, het voetbal te promoten. Voor zowel spelers als technische staf ging een nieuwe wereld open, terwijl er voor de organisatie nog wel verbeter- punten zijn. Al met al een mooie ervaring. Bij de jongste categorie jeugdspelers is er een nieuw team bijgekomen: de F2. Ajax wil hiermee de concurrentie voorblijven en zoekt daarom talenten op een nog jongere leeftijd (o/8), en geeft deze spelertjes de kans zich binnen de jeugdopleiding verder te ontwikkelen. A1 Nadat hij in het seizoen 2011-2012 de Bl naar het kam pioenschap loodste presteerde Orlando Trustfull dit staal tje opnieuw met het vlaggenschip van de jeugdopleiding. In een nek-aan-nekrace met PSV moest een beslissings wedstrijd uiteindelijk de doorslag geven. Na een gelijkspel, ook na de verlenging, werd de Al op doelsaldo kampioen. Op het door slecht weer geteisterde Copa Amsterdam kwam de Al niet verder dan een zesde plek. Het team deed, zoals voorgaande jaren, ook mee aan de UEFA Youth League. In een sterke poule werd Ajax in de poule fase uitgeschakeld. De B2, onder de bezielende leiding van Frank Peerenboom, kwam vier punten te kort om het kampioenschap naar zich toe te trekken. Feyenoord werd in deze competitie kampioen. De B2 speelde vier toernooien met als beste resultaat een tweede plaats in het door UVS georganiseerde toernooi. Trainer Peter van der Veen had in zijn eerste jaar bij Ajax al bewezen dat hij een ambitieuze trainer is en voor zijn vak staat. Dit seizoen Ajax A2, met opnieuw Gery Vink aan het roer, wist in deze sterke competitie beslag te leggen op een verdien stelijke vierde plaats. Het team heeft dit seizoen slechts één toernooi gespeeld, en werd in de kwart finale uitgeschakeld. Compliment aan Gery Vink die dit seizoen zijn gedrevenheid weer ten toon spreidde. De gedreven trainer Said Ouaali kon zijn ploeg niet naar het kampi oenschap leiden. Na een spannende competitie eindigde de Bl op een derde plaats. Het inmiddels bekende en beroemde toernooi om de Aegon Future Cup werd na een prachtige en spannende finale wederom door de ploeg van Said gewonnen, een zeer knappe presta tie. In het Jeugdcup-toernooi werd de Bl in de l/8 finale uitgeschakeld. 22

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 22